Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ulu Cami'nin Gönüllü Davetçisi

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Diyarbakır Ulu Cami'de ücretsiz tebliğ yapan bu abinin ismi Ramazan 'mış. Bazıları deli sanıp para veriyor ama Ramazan abi ateş görür gibi geri adımlarla para teklif eden kişiden hemen uzaklaşıyor. Cebinde parası varsa tebliğ yaptığı kişilere akaid kitabı hediye ediyormuş eğer cebinde parası yoksa bir kağıda reçete yazar gibi kitabın ismini yazıp bunları okumalısın diyor.

Kısa video (1 dk.);

Uzun video (9 dk.);

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İlmi derecesini bilemem ama ameliyle on tane alimimim diye geçineni cebinden çıkarır . Allah razı olsun kardeşimizden

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İlmi derecesini bilemem ama ameliyle on tane alimimim diye geçineni cebinden çıkarır . Allah razı olsun kardeşimizden

Kesinlikle haklısın Mustafa abi. Boş birisi değil nereden anladın dersen geçenlerde Eslem Berire Mehmet Akif Ersoy'un sözünü paylaşmıştı tevafuken (27 Aralık 1936) ölüm yıldönümüne denk geldiği için bende alıntı yapıp ek bilgi paylaşacaktım. Akif'in cumhuriyet döneminde zulümden dolayı Mısır'a hicret ettiğini, oğlunun Kur'an okuduğu için mahkemede yargılandığını ve en son bir çöplükte ölü bulunduğunu, kızının fakirlikten evini sattığını falan yazacaktım. Ramazan abi benim bu yazacağım şeyleri Ulu Cami avlusunda halka tebliğ yaparken gördüm. Dinleyenlere inanmayan gitsin araştırsın diyordu :)

Buda bayan davetçi (2 dk.);

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kesinlikle haklısın Mustafa abi. Boş birisi değil nereden anladın dersen geçenlerde Eslem Berire Mehmet Akif Ersoy'un sözünü paylaşmıştı tevafuken (27 Aralık 1936) ölüm yıldönümüne denk geldiği için bende alıntı yapıp ek bilgi paylaşacaktım. Akif'in cumhuriyet döneminde zulümden dolayı Mısır'a hicret ettiğini, oğlunun Kur'an okuduğu için mahkemede yargılandığını ve en son bir çöplükte ölü bulunduğunu, kızının fakirlikten evini sattığını falan yazacaktım. Ramazan abi benim bu yazacağım şeyleri Ulu Cami avlusunda halka tebliğ yaparken gördüm. Dinleyenlere inanmayan gitsin araştırsın diyordu :)

Buda bayan davetçi (2 dk.);

Gecenlerde bu bayanı biri izletmisdi..
Seside gayet iyi ilginc hemde..bana denk gelse mudahale ederdim...mehmet akifle ilgili paylasiminz dogrumu bilgileri nereden alsindinz.?

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gecenlerde bu bayanı biri izletmisdi..
Seside gayet iyi ilginc hemde..bana denk gelse mudahale ederdim...mehmet akifle ilgili paylasiminz dogrumu bilgileri nereden alsindinz.?

Bu kaynaklara bakabilirisiniz. Wikipedia, Mehmet Akif Ersoy Vakfi (MAEV), Kültür ve Turizm Bakanlığı

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin.
İslam-TR Üyesi
Serbest bırakılmış,sadece göz korkutma amacıyla almışlar ve bırakmışlar..

Geçen gün de benim twittır hesabımı bitane yalaka Şikayet etti emniyete bekliyoruz bakalım.Hakk'ı söyleyeni susturma çabaları hep bunlar.

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin.
İslam-TR Üyesi
Üst Ana Sayfa Alt