Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Türk Mucahidler ve Cemaatler Selefi midir?

S Çevrimdışı

Sebuhi

Üye
İslam-TR Üyesi
essalamu aleykum.kardeshler bildiyiniz gibi Afqanistanda, Kafkasyada bir cok turk mucahid cihad etmekte ve bir coku da Shehid olub inshallah.sorum shu-bu cihad bolgelerinde taninmish turk mucahidler veya İstishad yapanlar SELEFİDİLERMİ ? Afqanistanda Turk cemaatler selefidirmi?. Muhammed bin Abdulvahabi (r.h.) alim olarak kabul ediyorlarmı.yani bizim (sizin) akidededilermi? yoksa bir mezhebi taklid ediyorlar?

taninmish dedikde internetde videolari olan mucahidleri kast ediyorum?

bazi mucahidlerin isimleri-
Mesela Komutan Talut,Ebu Muaz Afganistan Şehidi Ebu Muaz'ın Komutan Talut Hakkındaki Açıklaması
İstişhadcilar Saad Ebu Furkan, Ebu Muhammed Ömer, Abu Muslim Kurdi,Huzayfe Turki , Ebu Bekir turki.....
Selahiddin Turki ,Komutan Ebu Zer.
İstishad yapmak isterkeken Shehid (inshallah) duşen Usame el-Kurdi YouTube - ‪Sawt al-Jihad - [Lovers of Paraside (4)]: Part 3 of 4‬‏ ......

Bunlari sormamim sebebi evvela kendim bilmek istiyorum.Bir de bazi kardeshler var ki (mezhebe bağlı olanlar) ,onlara dedikde ki bu mücahidler selefidirler inanmiyorlar ve diyorlar ki nerden biliyorsun ki selefidirler?.
Bir de bazi sapiklar var rabitaci şirk ehli ,kendi sitelerinde bu mucahidleri (selefi) reklam ediyorlar, sanki onlarda bunlar gibi tasavvufcudurlar- mesela ( cihadehli) sitesi.Hatda Usame bin Ladene de dua ediyorlar., yani usamede bunlarin akidesinde sanki.:kafaçakma

inshallah sorumu anladiniz .yonetici kardeşlerin cevaplamasini isterdim.(Abdulmuizz Fida)
hatda bu mucahidleri (yukarida yazdıklarimı) yakindan taniyanlar varsa onlarda yazsin.:teşekkür

A Çevrimdışı

abdullah11

Guest
selefilik bir mezhep değil akidedir . yani ehli sünnettir. eski ulema ehli sunnet tabırının yanında selefimiz tabırını kullanmıştır . abdulvahab da ehli sunetten yanı seleftendir . ameli olarak da hanbeli ekolunden uzak degıldır . ısmını sayfdıgın kişilerde evet akide olarak selefidir . selef olmak zorundadır çunkü ehli sunnetse o kişiler ( bizce oyle ) selefidir .

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
4 mezhep dışında bağlı oldukları bir mezhep yok kardeşim.4 mezhepten başka dediğim şiii sünni ve diğer batıl mezhepler yok .Bu sorunun cevabını bilmekle ne gibi bir fayda olucağını merak ediyorum.Nitekim ben burdan mücahidlere katılsam bana mezhebini değiştirmi dicekler bilakis herkes hangi yolda mutmain ise o yolu izler.Türkiyeli mücahidlerin içinde hanbeli,şafii ve hanifi olan mücahidler var.

S Çevrimdışı

Sebuhi

Üye
İslam-TR Üyesi
bu soruyu sormamin sebebi var .Cunki benimetrafimda oyle kardeshler var ki onlar bir mezhebe baglidirlar.ve Muhammed bin Abdulvahhabi hic sevmezler.Yani ona alim olarak yok ,ilimli bir davetci olarak bakarlar.bu kishiler mucahilderi severler,onlara dua ederler.ama selefilere bidatci olarak bakarlar.onlarin osmanliyi tekfir etdikleri derler.Yukarida yazdigim kardeshleri severler.ama desen ki onlara bu mucahidlerde selefidirler ,kabul etmezler, nerden bildiyimi sorarlar?Mesela Kafkasya mucahidlerinin 95 % selefidirler.Onlarin hangi sitelerini acarsansa ac, bu akidede olduklarini gorursun.Yani demek istediyim odur ki eger bir selefi onlarin yaninda bidatcidir ve eger o selefi Kafkasya cihad ederse kardesh olur ve onun hakkinda demezler ki şu-şu mücahidler Vehabidir .Yani Acikca demiyorlar ki biz bu mucahidleri vehabi goruyoruz.

Üst Ana Sayfa Alt