Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Toplu Ölüm, Felaketler Ve Cenazeler Ile Ilgili Farklı Sorular

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamünaleyküm.

Konu geçtiğimiz günlerde yaşanılan kaza ile ilgili tartışma açmak amaçlı değil. Sadece bu olay birtakım soruların cevabını bulma ihtiyacı hissettim.Bu açıdan yaklaşırsanız memnun olurum.

-Deprem, sel vs doğal afetler veya mesela bir otobüs kazası gibi bir durum yaşandığında, haklarında bilgi sahibi olmadığımız insanlar için dualar nasıl olmalıdır.?
-Japonyada sel vs oldu hatırlarsınız. Sorum anlaşılsın diye abartılı örnek olarak japonyadaki sel olayını veriyorum. Böyle bir sel olayından sonra orada ölenlere ALLAH rahmet etsin denilir mi? Denilmez ise oh olmuş denilir mi? Ya da en doğru tavır nasıl olmalı
-1 ve 2. seçenekler bir araya geldiğinde , müslüman olup olmadıklarını bilemediğimiz ( ALLAH bilir elbette),
ya da ihtimallendiremediğimiz durumlarda bu kişilere dua nasıl olur. Ya da olurmu?
-Bugün TV de gördüm. en önde tabut var iken normal namazlar kılınması yanlış diye biliyordum. Cenaze önde ve ona doğru namaz kılınır mı?
- Afyonda merkezde bir cami içinde safların arasında türbe var. ve bir 2 saf bu türbenin arkasına denk geliyor. Bu nasıl bişeydir?
-Bir de Allah (cc) Rahmet etsin, Başınız sağolsun, Dostlar sağolsun gibi cümleler ile ilgili bilgilendirme istiyorum.
-Belki bu konuyu da içine alması açısından cenazelerde cenaze yakınlarının görev ve davranışları ve taziyeler ve ziyaretler hakkında varsa bilgi eklerseniz memnun olurum.
Şimdiden ALLAH cc Razı olsun

Üst Ana Sayfa Alt