Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Tevhid Akidesine Uzak Bir Kimseye Önerilebilecek İlk Kitaplar Nelerdir?

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum

tevhid akidesine uzak bir kimseye önerilebilecek ilk kitaplar nelerdir tasavvuf ve tarikatların dine soktukları bidatları da anlatan iyi bir kitap lazım ben seyyid kutub yoldaki işaretler ve celaleddin vatandaş vahiyden kültüre diye bir kitap var onu düşünüyordum özellikle tevhid konusunda başlangıç kitabı önerirseniz sevinirim...

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ve aleykumu's selam ve rahmetullah..

Ferit Aydın ın Tarikatta Rabıta ve Nakşibendilik Kitabı yararlı olur inşaallah..
Muhacir yayınlarının kitaplarını islamı yeni yeni öğrenmek isteyenler için tavsiye ederim talha akının 4 kitabı işte islam, çağlar boyunca tevhid daveti, akaid ve gerekleri ve islamda uyulması gerek ölçü...

Aleaddin palevi nin istismar edilen kavramlar kitabı ve yusuf kerimoğlunun kelimeler ve kavramlar kitabı yararlı olur inşaallah..

Hangi alanda hangi konuda kitap lazım bunda sana çok yarar sağlayabilecek bir liste söyleyeyim inşaallah akhi tevhidyolcusu.com un kitaplık bölümüne bak inşaallah orada akaid kur'an fıkıh hadis davet gibi islami konularda kitap tavsiyeleri yapmışlar..

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
akhim tevhid konusunda olacak yani bilinçsiz bir müslümanın sağlam akideye sağlam bir kulpa yapışması için gereken kitaplar arıyorum çok faydalı olacak inşaALLAH tewhidyolcusu'ndaki kitaplar

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
morueqq aklıma bir soru var günlerdir biliyorsan cevap verebilirsen sevinirim bilmiyorsan bilen birilerine sölersen cevap bekliyorum sorduğum soru burdaki linkte Çözüldü - İman Nedir? Organlarla Amel Etmeyenlerin İmanı Geçersiz midir?

akhim inşaALLAH Abdulmuizz abiye özel mesaj at konu da açmışsın konundaki sorularından üzerinde çok konuşulan şu soruları türetebiliyoruz ;

Amel imandan bir cüz müdür?

Haramları helal saymadan işleyenin hükmü nedir?( bu durum Namaz konusunda Özelleşiyor Alimler arasında)

Ben sana bazı linkler vereyim Abdulmuizz abinin cevabını da bekle akhim inşaALLAH ayrıntılı bir cevap verir

bu konu yeni açılmış yazı tamamlanınca faydalı olur diye umuyorum