Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suudi kralı Suriye ve Irak'ta Cihada teşvik edenlerin idam edilmesi çağrısında bulundu

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suudi kralı Suriye ve Irak'ta Cihada gitmeleri için gençleri teşvik edenlerin idam edilmesi çağrısında bulunduYayınlama zamanı: 28 Nisan 2013, 02:01

8690_1.jpg
Suudi saray alimleri Arabistan'ın hain yöneticilerinin saraylarını ziyaretlerini sürdürüyor.

UmmaNews öncü Suudi basınının bu hafta Salı günü kral Abdullah ile bir başka sıcak bir toplantının yapıldığını bildirdiğini belirtti.

Riyad'da ki kraliyet sarayı içlerinde kukla Müftü Abdul-Aziz Aal aş-Şeyh ve Salih Fevzan'ın (bu linkteki videoya bakın) da bulunduğu İslam alimleri ! arasından Suudi saray kurumunun en meşhur üyeleri tarafından ziyaret edildi.

Toplantıya veliaht prens Selman, dışişleri bakanı Suud El Faysal ve diğer üst düzey Suudi kuklalar katıldı.

Suudi basını toplantıdan bazı resimler sundu.

Rasulullah (s.a.v) şöyle söyledi:

"Kim ki Sultana [kral, devlet başkanı, vali] yaklaşırsa fitneye düşer".
(Ebu Davud)

Süfyan El Tavri Abbad ibn Abbad El-Havvas'a gönderdiği bir mektubunda şöyle dedi:

"Yöneticilerden sakın. Onlarının yanına gelmekten ve herhangi işlerinde onlara karışmaktan sakın. Bana aracılık et, böylece baskı gören birine yardım etmiş olursun ya da bana yönelik bir baskı eylemini püskürtmüş olursun diyerek aldatılmaktan sakın, çünkü bu hain alimlerin önemli konumları elde etmesi için İblis ve Şeytan'ın aldatmasıdır".

El-Iva ve El Cezire Suud gazetesine göre toplantı sırasında kral Orta Doğu'daki mevcut olayları kapsayan bir konuşma yaptı ve komşu Arap ülkelerinde(yani Suriye) yaşananların "insanların birbirlerini öldürdüğü" bir iç savaş olduğunu söyledi.

Krala göre orada "iyi bir şey yoktur", insanlar gereksiz fedekarlıklar yapmaktadır ve Arabistan Müslüman gençliğinin örnek aldığı Suriye Mücahidleri "Arap evlatlarını hataya sürüklemektedir."

Abdullah, komşu Arap ülkelerde cihada gidilmesi çağrısında bulunan kişilerin ceza olarak sadece hapsedilmemesi gerektiğini söyledi. Suudi kralı onları idam etmeyi önerdi:

Abdullah saray alimleri ile yaptığı toplantıda "ne yazık ki gençliği tehlikeye atan bazı kişiler için sadece hapis cezası verilmesi yeterli değildir. Bu insanlar çocuklarımızı ayartmak ve onları yoldan çıkarmak istiyorlar" dedi.

Arab News Suudi kralının sözlerinden" onların ciddi bir cezalandırmayı hakettiklerini düşünüyorum" sözünü aktardı.

Daha kısa bir süre önce bir Suudi saray müftüsü Abdul-Aziz Aal aş-Şeyh'in Arap Müslüman gençliğine Suriye'de Mücahidlere katılmama çağrısında bulunduğunu çünkü "savaştıkları sancağın belli olmadığını" söylediğini hatırlatalım. Aal aş-Şeyh Suriyeli Müslümanlara para gönderilmesinin ya da onlar için sadece "dua edilmesinin" "daha iyi olacağını" söylemişti.

Kafirler için "Suriye'deki İslam tehdidini" engellemenin en uygun seçeneğinin çeşitli saray "müftüleri" kullanmak olacağı açıktır ki, o saray "müftüleri" şimdi "Suriye'de Cihada gidilmemesini ve sadece dua etmeyi" tavsiye ediyorlar. Gördüğümüz gibi, sonkari adımları: "sadece dua edin, herhangi bir para göndermek gerekmez, çünkü paranın kimin eline geçtiğini bilemeyiz" olacaktır. Daha sonra da büyük olasılıkla şöyle söyleyeceklerdir: "Suriye'de Hariciler yönetime geldi, onlarla savaşmak için yöneticilerinizle bir sefere hazırlanın. Eğer Ehli Kitap (yahudi ve hıristiyanlar) size yardım ederse bu sorun değildir".

Suriye Mücahidleri görünüşe göre "hariciliğin" ön koşullarına zaten sahiptir. Sırada ne var zaman gösterecek.

Kavkaz Center

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bizler hala içimizde kim kafir kim kafir degil bunun peşine düşmüşüz öyleki müslüman gimi görüp münafık olanları kendi ellerimizle güçlendirdik
ben kafirden korkmuyom münafıktan korkuyom

Üst Ana Sayfa Alt