Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suriye'ye Mobil Fırınla Ekmek Gönderiyoruz

M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum kardeşler, üniversiteli genç arkadaşlarımız Sadakataşı derneği ile ortaklaşa bir proje başlattılar. Lütfen bu etkinliğe duyarsız kalmayalım. Suriye'nin içine mobil fırın ile ekmek göndereceğiz. Şuan hem halk hem de mucahidler ciddi anlamda sıkıntı içindeler. Lütfen müslüman kardeşlerimizin bu büyük sıkıntılarını görmemezlikten gelmeyelim.
(Şam'dan gelen kardeşlerden bizzat öğrendim. Şam'daki mucahidler kendilerine şöyle demişler: "Bizler size roket verelim siz bize ekmek gönderin. Çünkü burda ganimetlerden dolayı silah sıkıntımız yok ama yiyecek sıkıntısı had safhada")

Maddi olarak yardım edemezseniz bile etkinliği duyurarak veya dua ederek yardım edebilirsiniz.

Destek olan kardeşlerden şimdiden Allah razı olsun

mobil_firin_afis_35_35_web.png

Suriye'de 2 yıldan bu yana yüzlerce ekmek fırını bombalandı ve bu yüzden mazlum Suriye halkı ekmek sıkıntısı çekiyor. Kadınlar, çocuklar, yaşlılar... Hergün binlerce insan, ekmek kuyruğunda saatlerce bekliyor ve birçoğu ekmek alamadan geri dönüyor.

Biz de, üniversite öğrencileri olarak mobil ekmek fırını ile bu sorunu bir nebze olsun çözmek ve Suriye'li kardeşlerimizin yanında olmak için yola koyulduk. Sadaka Taşı Derneği ile işbirliği yaparak mobil fırın projesini başlattık.

Mobil Fırın nedir? Mobil fırın, bir tır dorsesine monte edilmiş, içinde ekmek üretimi için gerekli olan tüm ekipmanı barındıran tam otomatik ekmek üretim fırınıdır.
Mobil fırın, hareket halindeyken veya dururken ekmek üretebilmektedir.
Mobil fırın ile ihtiyaç duyulan bölgelere hızlı bir şekilde ulaşılabilir ve istenilen mekanda üretim yapılabilir.
Mobil fırın, sadece 2 kişi ile randımanlı olarak çalışabilir ve günlük 25.000’e kadar ekmek üretebilir.
Mobil fırın dorsesinde jeneratör bulunmaktadır ve üretim için gerekli olan enerji, dorsede bulunan yakıt tankından temin edilir.
Üretilen ekmek, ortadoğu ülkelerinde tüketilen lavaş (pita) ekmeğidir.

Suriye'ye gönderilecek olan mobil fırının teknik özellikleri şu şekildedir:
mobil_firin_teknik_ozellikler.png

M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Neler Yapabilirsiniz? Mobil Fırın Projesi'ne destek olmak için:
1. Direk nakdi yardımda bulunabilirsiniz. Bunun için Sadaka Taşı Derneği'nin aşağıdaki banka hesap numarasına para yatırabilirsiniz.
Önemli: Para yatırırken açıklama kısmına mutlaka FIRIN yazmalısınız.
Kuveyt Türk Bankası
Ihlamurkuyu Şubesi Şube Kodu: 80
Hesap No (TL): 6848078-1
IBAN: TR14 0020 5000 0068 4807 8000 01
2. Promosyon ürünlerinin satışını yapabilirsiniz. Promosyon ürünleri sayfamızda görebileceğiniz ve tüm gelirleri mobil fırın için harcanacak olan ayraçların satışını yapabilirsiniz.
3. Kermes yapabilirsiniz. Gelirleri mobil fırın için kullanılmak üzere kermes ve imkanlarınız dahilinde farklı çalışmalar yapabilirsiniz.
4. Mobil Fırın Projesi'nin tanıtımına katkı sağlayabilirsiniz. Tanıdığınız kişilere projeden bahsedebilir, sosyal medya aracılığıyla internet sitemizi ve projemizi tanıtabilirsiniz.
5. DUA edebilirsiniz. Mobil Fırın Projesi'nin hayırlısıyla en kısa zamanda başarıya ulaşması için dua edebilirsiniz.
Allah razı olsun...
Mobil Fırın Suriye'ye Gidiyor | mobilfirin.com