Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Suriye'den Yeni Operasyon Haberleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
image.jpg

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

@Hilafet Sancağı bilgi doğrumu?

haber muhtemelen doğrudur lakin bu kadar sert olmasada karşı taraftaki muhaliflerde benzer şeyler yapıyor bazen. O sebeple kendi aralarındaki çatışmaları eklemiyorum.Sadece esed'e vurulan darbeleri ekliyorum ben.

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
haber muhtemelen doğrudur lakin bu kadar sert olmasada karşı taraftaki muhaliflerde benzer şeyler yapıyor bazen. O sebeple kendi aralarındaki çatışmaları eklemiyorum.Sadece esed'e vurulan darbeleri ekliyorum ben.

Aralarında toplu infaza götürecek kadar aşırı anlaşmazlıklar yok sanıyordum.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Aralarında toplu infaza götürecek kadar aşırı anlaşmazlıklar yok sanıyordum.

var akhi anlaşmazlık malesef var.Daha yeni ahrar ve nusra kalemun'da ışid'e saldırdı ve 18 kişiyi öldürdü.Ama malesef forum tek taraflı çalışıyor.Herkesde sanıyor ki sadece bunları ışid yapıyor.Her iki taraftada bunları görüyorum ben.Ancak ışid gözümüze sokarak yapıyor bunu.

ayrıca humus'tada muhalifler saldırıyor ışid'e.Üstelik humus cephesi ışid'İn esedle en çok uğraştığı cephelerden o sebeple bu gereksizdi.

bir hadiste şöyle birşey geçiyordu bu ümmetin zayıflaması veya helakı kendi aralarındaki çatışmalardan olur diye.Peygamberimiz ümmetin kendi aralarında çatışmaması için Allah'a istekde bulunmuş ama reddedilmiş.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ne olacak bu suriyenin hali,halk perişan ve silahların namluları birbirine doğrultulmuş ve ölüm kusuyor..bu gidişle ne esad düşer,nede suriye halkı zalimden kurtulur ve olanda mazlumlara oluyor..5 yıl oldu,hep büylemi sürecek,bu gidişatın sonu nereye?

Muhammed Faruk Çevrimdışı

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ne olacak bu suriyenin hali,halk perişan ve silahların namluları birbirine doğrultulmuş ve ölüm kusuyor..bu gidişle ne esad düşer,nede suriye halkı zalimden kurtulur ve olanda mazlumlara oluyor..5 yıl oldu,hep büylemi sürecek,bu gidişatın sonu nereye?

Sizden önce gelenlerin durumu sizin başınıza gelmeden cennete gireceğinizi mi zannettiniz? Peygamber ve onunla beraber müminler:ALLAH'ın yardımı ne zaman?' diyecek kadar darlığa ve zorluğa uğramışlar ve sarsılmışlardı; iyi bilin ki ALLAH'ın yardımı şüphesiz yakındır.(Bakara/214)

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sizden önce gelenlerin durumu sizin başınıza gelmeden cennete gireceğinizi mi zannettiniz? Peygamber ve onunla beraber müminler:ALLAH'ın yardımı ne zaman?' diyecek kadar darlığa ve zorluğa uğramışlar ve sarsılmışlardı; iyi bilin ki ALLAH'ın yardımı şüphesiz yakındır.(Bakara/214)
Amenna,ama aynı zamanda aklıma bu ayeti kerimede geliyor..

Başınıza gelen herhangi bir musibet kendi ellerinizle kazandıklarınız yüzündendir. Bununla beraber Allah yine de çoğunu affeder.
ŞÛRÂ-30

Muhammed Faruk Çevrimdışı

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Amenna,ama aynı zamanda aklıma bu ayeti kerimede geliyor..

Başınıza gelen herhangi bir musibet kendi ellerinizle kazandıklarınız yüzündendir. Bununla beraber Allah yine de çoğunu affeder.
ŞÛRÂ-30
Aynen abi,ihtilaflara daldığımızda,birlik olmadığımızda ALLAH(Subhanehu ve Teala) zafer nasip etmeyecektir.Herşey de bir hayır vardır.Biz kavramayabiliyoruz.Biz sabredelim.ALLAH'ın vaadi haktır.

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned

Yanlarındakileri doğrulamak üzere olanlara Allah tarafından bir Kitap gelince -ki önceden kâfirlere karşı yardım isteyip duruyorlardı- işte o tanıdıkları kendilerine gelince inkâr ettiler. Allah'ın lâneti kâfirler üzerine olsun! (Bakara Sûresi, 89)

Nusayri ve Dürzi Esed Küfarları Hakkında Hüküm: https://www.islam-tr.org/konu/nusayrilerin-ve-durzilerin-hukmu.41091/

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
QALAMOUN:Ceyrud-Fleita'da vurulan Hizbulşeytan noktasında 5 Hizbulşeytan militanı öldürüldü

Mücahitler dün Handarat'a sızmaya çalışan iki Hizbulşeytan keşif timi üyesini ele geçirdi. Bunları kurtarmak için bölgeye giren başka bir ekip daha ele geçirildi. Alınan bilgilere göre yaklaşık 17 Hizbulşeytan üyesi esir edildi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt