Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suriye’deki zulme karşı biz ne yaptık?!

E Çevrimdışı

Ebu Halid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye’deki zulme karşı biz ne yaptık?!

Suriye’de tüm dünyanın gözleri önünde Firavun’un bile yapmadığı “Müslüman” kıyımı devam ederken, Youtube’a birbirinden vahşi katliam görüntüleri hızla düşerken zaman akıp gidiyor.

Müslüman Müslümanın kardeşidir. Bu klişeleşmiş sözü hepimiz biliriz. Hepimiz doğuda bir müslümanın eline kıymık batsa batıda onu hissetmemiz gerektiğini İslam’dan öğrendik.

Peki bizler Müslüman olarak bize komşu olan Suriye’deki Müslüman kardeşlerimiz için ne yaptık? Bunu bir düşünelim.

Suriye’deki Müslümanların kurtulması için ne yaptık? Bunca katliam görüntüleri bizim üzerimize hüccet olurken bizler onlar için ne yaptık?

O zulüm altında inleyen çocuklar, yaşlılar, kadınlar, erkekler uğrunda ne yaptık?

Bu soruyu kendimize hergün soralım. Çünkü Allahu Teala bizlere bu soruyu soracak! Suriye’deki Müslüman kardeşlerimiz için gücümüzün yettiğince yardımda bulunup bulunmadığımızı soracak!

Allahu Teala bizleri hakkıyla ıslah etsin ve kardeşini yardımsız bırakmayan hakiki iman sahipleri arasına katsın!

Allah’ım! Suriye’deki Mücahid Müslüman kullarına yardım et ve onları katından bir yardım ile destekle! Şüphesiz ki bizler onlara yardım etmede üzerimize düşeni yapamadık! Allah’ım bizleri affet :(

Üst Ana Sayfa Alt