Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suriye Için Ne Yapabilirsin ?

Ü Çevrimdışı

Ümit ERDOĞAN

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
suriyezalimleremucadele.jpg

Suriye için ne yapabilirsin ?

İslam Ümmeti Osmanlı imparatorluğunun son birkaç yüzyılından başlayarak günümüze kadar devam eden kirli bir savaşın içine sokuldu. Özellikle Osmanlıdan sonra neredeyse bütün İslâm coğrafyası işgal ve savaşlar ile sistemli katliamlara maruz bırakıldı.

Nerede bir Müslüman topluluk varsa orada kan ve göz yaşı hiç dinmedi. Müslümanlar, gayri Müslim bir ülkenin sadece ufak bir bölümünde yaşıyor olsalar bile sadece onların yaşadığı bölge işgal edildi veya karıştırıldı. Kukla hükümetler ve işbirlikçi liderler çıkarları için koca bir ülkeyi peşkeş çekmekten geri durmadı. Bugün Suriye de Nusayriler ve münafıklar sırf kendi çıkarları için bütün bir ülkeyi yerle bir etmekteler. Bir milletin hem de kendi milletlerinin yok edilmesine ses çıkarmadan Baas rejimini destekliyorlar.
Peki bunlar olurken biz ne yaptık. Sadece haberlerde görüp üzüldük ya da elimizden geldiyse biraz yardım yaptık. Ya da bazıları gibi onların misafirliklerini kaldırmayıp onlara eziyet ettik. Hâlbuki Ensar olmak bunu gerektirmiyordu. Biz ne dinimizden ne de örf ve adetlerimizden böyle öğrenmedik. Misafirperverliği ve güler yüzlü olmayı öğrenmiştik aslında. Ama yozlaşmanın neticesinde bu güzel huyları kaybedip kardeşlerimize eziyet ettik.

Ama diğer taraftan gecesini gündüzünü kardeşlerine adayan ya da adamak isteyen birçok insanın da var olduğunu biliyorum. Konuştuğum ve hasbihal ettiklerim bana ne yapabilirim dediğinde bu sorunun birçok cevabı olduğunu düşündüm. Yardım etmek ve mücadele etmeyi birleştirince yapabileceğimiz birçok şey olduğunu fark ettim.

Suriye devrimi sadece Suriyelilerin değildir. Suriyelilerin şahsında ümmetin bir mücadelesidir. Yıllarca vahşet yalanı ile bizi kandıran İran'ın, sloganik militan nasruşşeytanın, Çeçen katliamcısı Rusların, Türkiye’yi kullanan ABD'nin, sömürü ülkeleri Avrupa’nın, cihad edebiyatı yapan korkakların, şöhret pesinde kosan artistlerin, münafık Arabistan’ın ve gizli hainleri öğretti bize bu devrim Bu yüzden biz devrimden çok fazla bedel ödeyerek çok şey öğrendik. Bedel ödemeye ve yeni hainleri görmeye de devam ediyoruz.

Cephede direnenlerden bihaber Otel salonlarında toplantı üstüne toplantı yapan ve aldıkları paraları kendi çıkarları için kullananları da gördük. Cephe de bir konserve ye bir kutu mermi ye bir havan topuna muhtaç durumda iken Mucahidler, Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu'da sözde savaş mağdurlarını da gördük. Belki biz ve Suriyeliler bunu unutacaktır. Ama Allah azize ve celle bunların hesabını mutlaka soracaktır.

Vakit oylanma ve aldanma devri değil artık. Herkesin küçük büyük demeden Suriye devrimi için mutlaka yapacağı bir seyler var. Mücadele etmek sadece can ile değildir. Bazen mal, bazen küçük bir infak, bazen bir tebessüm, bazen bir dua, bazen bir haberi duyurmak, bazen sohbetler de gündem etmek, bazen bir yetim in başını okşamak bazen de haklarında konuşmadan susarak faydalı olunabilir. Ben ne yapabilirim ki demek yerine benimde yapabileceğim birseyler mutlaka vardır diye düşündüğümüzde o zaman elinden birseylerin geleceğini anlarsınız.

3 yıl boyunca katledilen bebekler, tecavüz edilen kızlarımız, işkence gören anne-babalar, şehid edilen gençler boş yere bunlara maruz kalmadılar. Onlar sabrederek ve şehid olarak özgürlüğün bedelini ödüyorlar.

Peki ya sen ne yapıyorsun onlar için ?

Kalk ve harekete geç.

Ümit ERDOĞAN / Yeni Akit

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Güzel bir yazı ama yapılacaklarla ilgili biraz detay verilmeli, insanlar yönlendirilmeli..

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Wallahi zor bir durum. Yani para gönderme en iyisi olur ama silahda satın anlamıyorlar, yani uçakları düşürecek silah. Öyle birşey oraya getirse bir kimse, Zafer inşallah uzak olmaz.

Üst Ana Sayfa Alt