Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Suikasti Nusra'ya Yıkma Çabaları

Turab el kurdi Çevrimdışı

Turab el kurdi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mısır gazetesi kaynak gösterilerek “Sputnik Türkiye”‘nin Twitter hesapların yayınladığı belgenin doğruluğuna dair “Şam’ın Fethi Cephesi” hesaplarından herhangi bir doğrulma gelmezken, açıklamanın sahte olduğuna dair birçok ayrıntı dikkatten kaçmadı.

Şam’ın Fethi Cephesi’nin daha önce yayınlamış olduğu açıklamalardaki olmayan sol alt köşedeki “Ceyşu El-Feth” yazısı grubun diğer açıklamaları ile bugün yayımlanan açıklama arasındaki bariz farklardan.

Aynı zamanda Fetih Ordusu manasına gelen bu yazı Suriye’deki diğer bazı muhalif gruplarıda kapsayan çatı örgütü temsil ediyor.

Söz konusu suikasti söylenildiği gibi Şam’ın Fethi Cephesi gerçekleştirmiş olsa neden bu ismi yazmış olduğu da akla gelen sorular arasında.

Fetih Medya

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
haberi kimsenin ciddiye aldığını sanmıyorum
amerikadan olayın fetoya bağlanmasından rahatsız oldukları açıklaması geldi
kafalarda farklı algılar bırakmaya çalışanlar olabilir.
rus tarafından bakınca halepin hepsi deaş ve nusra
bu iki örgütüde amerika desteklediğinden perde arkasından amerikaya meydan okuyoruz mesajı veriyorlar rus halkına
amerikadan bakıncada esed zalimde olsa yıkalımda yerine islamcılarmı geçsin dediklerinden hiçbirşey yapadıklarından rusların genel izlenimlerini desteklemek için büyükelçiyi öldürüp nusraya yıkmak işlerine gelir.
olay olmadan öncede büyükelçinin ölümünün türkiye ile rusların arasını açmıyacağını herkes tahmin ederdi bence

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin.
İslam-TR Üyesi
bu iki örgütüde amerika desteklediğinden perde arkasından amerikaya meydan okuyoruz mesajı veriyorlar rus halkına

metin öztürk Abi;
İki örgütü Amerika destekliyor derken abi hangi iki örgüt?.Yukardaki alıntı yaptığım bölümü anlamadım ?

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

metin öztürk Abi;
İki örgütü Amerika destekliyor derken abi hangi iki örgüt?.Yukardaki alıntı yaptığım bölümü anlamadım ?

rusya halkının genel görüşünü söyledim akhi
öyle bir kafayı omuzlarımda taşımakdan Allaha sığınırım kendi fikrimi değil yani :)

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

İslam-TR Üyesi
rusya halkının genel görüşünü söyledim akhi
öyle bir kafayı omuzlarımda taşımakdan Allaha sığınırım kendi fikrimi değil yani :)

Allah razı olsun bian korkuttun beni Vallahi abi en az 10 defa okudum anlamak için hep aynı kapıya çıkıyo sonra dedim Metin abi böyle düşünüyo olamaz ve sonuç olarakta tabiki benim CAHİLLİĞİMDEN yanlış anlamışım Ruslar öyle görüyo manasında demişsin Hakkını Helal Et Abi :)

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

İslam-TR Üyesi
metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dün Kemal Çılıçdaroğlu demişti ya bunlara bu silahları kim veriyo diye bu zekayla onuda derler Akhi haklısın ;):)

bazen cümleleri yazarken normal gelsede okurken kendime kızıyorum
lafı dolandırmadan dümdüz yazsanya diyorumda iş işden geçmiş oluyor :)

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

İslam-TR Üyesi
bazen cümleleri yazarken normal gelsede okurken kendime kızıyorum
lafı dolandırmadan dümdüz yazsanya diyorumda iş işden geçmiş oluyor :)

Senlik bir durum yok bence abi sen gayet iyi anlatıyorsun tamamen benim Cahilliğimden.Daha Tevhidle tanışalı ve böyle konuları araştırmaya başlayalı ve birşeyler öğrenmeye çalışalı 2 3 ay oldu bunca sene cahil cahil koyun gibi yaşamışız şimdi birden bu kadar güzelliklerle karşılaşınca cahilliğim hemen kendini belli ediyo hakkını helal et abi olay tamamen benle alakalı yani :)

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

İslam-TR Üyesi
Hani oruç tutarsında akşama kadar acıkırsın sonra sofraya oturunca herşeyden birden yemeye çalışırsın ya abi benimkide o hesap 23 senenin açlığı var Allahu Alem mazur gör :(

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hani oruç tutarsında akşama kadar acıkırsın sonra sofraya oturunca herşeyden birden yemeye çalışırsın ya abi benimkide o hesap 23 senenin açlığı var Allahu Alem mazur gör :(

o evrede genelde öyle olur :)
konuyla alakası yokda acizane birkaç nasihatim var sana
ilk dönem imanın tadını en iyi aldığın dönemdir. değerlendir bir zaman sonra gevşeme kaçınılmazdır ve şimdiden o zamana hazırlık yap
iki kitap okuyupda sakın sofilere çatma :) (zamanında yaptım bu hatayı)
bir dernek bul tembellik yapmadan derslere katıl.
en önemlisi tek başına yaptığın ibadetlerini artır. gevşeme olduğunda şeytan seni yanlız yakaladığında daha çok uğraşır.
arada gece namazı kılıp gözyaşı döksen yanlız kaldığında şeytanı yanından uzaklaştırmayıda ezberlemiş olursun.
maksadımız son nefesi iman üzere vermek.
birde benim için edeceğin duaya ihtiyacım var

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

İslam-TR Üyesi
o evrede genelde öyle olur :)
konuyla alakası yokda acizane birkaç nasihatim var sana
ilk dönem imanın tadını en iyi aldığın dönemdir. değerlendir bir zaman sonra gevşeme kaçınılmazdır ve şimdiden o zamana hazırlık yap
iki kitap okuyupda sakın sofilere çatma :) (zamanında yaptım bu hatayı)
bir dernek bul tembellik yapmadan derslere katıl.
en önemlisi tek başına yaptığın ibadetlerini artır. gevşeme olduğunda şeytan seni yanlız yakaladığında daha çok uğraşır.
arada gece namazı kılıp gözyaşı döksen yanlız kaldığında şeytanı yanından uzaklaştırmayıda ezberlemiş olursun.
maksadımız son nefesi iman üzere vermek.
birde benim için edeceğin duaya ihtiyacım var

Allah razı olsun abi nasihatlerin benim için altın değerindedir İnşaAllah.Vallahi doğru söylüyorsun abi iki gündür tam itikatla sabah namazlarına kalkıyorum kıldıktan sonra 3 4 saat uyuyorum toplasan 10 senede görmediğim rüyaları iki gündür görüyorum şeytan nasıl uğraşıyor anlatamam ama Hamdolsun Allah dilemiyor ve hiçbirşey olmuyor.
Elimden geldiğince namazlar dışında da bol bol Kur'an'ı Kerim dinliyorum mealiyle beraber.
Derse de gittiğim bir yer var Allah onlardan razı olsun.
:) Yok abi işim olmaz sofilerle Allah onlara hidayet nasib etsin bi zamanlar bende içlerindeydim Allah bana Tevhidi nasib etti Elhamdulillah.
Gece namazlarınada kalkmaya gayret edeceğim İnşaAllah abi.
Allah Azze ve Celle hepimize son nefesimizde dahi iman üzere olmayı nasib etsin İnşaAllah AMİN.
Sanada dua ederim tabiki abi. Allah ayaklarımızı,kalblerimizi iman üzere sabit kılsın Amin.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
El Nusra yapmış işte. Suizan edip FETÖ'nün günahını aldık. Özür diliyorum herkesten..

C0N8trRXcAAJrZx.jpg:large

Alıntı: @Sakalli_Celal_

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Üst Ana Sayfa Alt