Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sudan'dan İsrail'e 'one minute'

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sudan'dan İsrail'e 'one minute'
Başbakan Erdoğan'ın Davos'taki çıkışının ilham vermesiyle oluşturulan Küresel Barış Platformu, Sudan'da bir etkinlik düzenledi.
290120101031092099856_2.jpg

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın Davos'taki çıkışından sonra dış dünyanın büyük desteğini alan ve büyük takdir gören 'One Minute' tepkisini Sudan halkı da unutmadı.

Açlığa, savaşlara, ayrımcılıklara ve haksızlıklara hayır parolasıyla kurulan Küresel Barış Platformu Sudan'da bir etkinlik düzenledi.

Sudan halkı İsrail'in Filistin'de yaşattıkları için 'One Minute' sloganı ile durması çağrısında bulundu.

Küresel Barış Platfomu adına geceyi düzenleyen Serhat Orakçı, "Başkanımızın, İsrail Cumhurbaşkanına çıkışı ile başlayan süreçte ve bu serecin sembolü haline gelen 'One Munute' sözü ile barış ve huzuru arayan bir platform oluşturuldu. Başbakanın bu sözünden sonra dünyanın gözü Gazze'ye çevrildi. O bölgeye daha fazla yardımın akmasına neden oldu" açıklamasında bulundu.

Sudanlı katılımcılar da İsrail'in Filistin'de uyguladığı politikaların ve kıyımın sona erdirilmesi için hep birlikte 'One Minute' diyerek Başbakan Erdoğan'a tekrar desteklerini gösterdiler.

Sudan İslam Tıp Birliği Sözcüsü Muaiz Abdalla, "Sayın Recep Tayip Erdoğan'ın Davosta yapmış olduğu çıkış sadece Arapların değil bütün halkların haksızlığa karşı tepki göstermesine neden oldu." dedi.

Gecede ayrıca hem seyircilere Sudan'ın Filistin'e yaptığı yardımların yanında İsrail'in Filistin'de yaptığı saldırıların da slayt gösterisi izletildi.

Etkinliğe katılan bayan izleyiciler de Başbakan Erdoğan'a destek verdiler. Katılımcılardan Kevser Orakçı, "Sayın Erdoğan'a teşekkür ediyorum. Onun sayesinde Dünya ilk defa Filistinlilerin mağduriyetinin engellenmesi için böyle ciddi tepki gösterdi" şeklinde konuştu.
AA
 
selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ne çıkışmış yahu erdoğanınki de.artık her ezilen'one minute'diye başkaldıracak...
 
Üst Ana Sayfa Alt