Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Somali türk büyükelçiliği'ne saldırı: 1 Ölü

S Çevrimdışı

Salman Raduyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
turk_buyukelciligine_saldiri_1_sehit13749412700_h1055478.jpg

Somali'de Türk Büyükelçiliği'nin ek binasına bombalı saldırı düzenlendi. 3 intihar bombacısının öldüğü saldırıda, 1 özel harekat polisi de hayatını kaybetti.

Somali'de Türk Büyükelçiliği'ne düzenlenen intihar saldırısında 1 özel harekat polisi şehit oldu.Edinilen bilgiye göre 3 intihar bombacısı, başkent Mogadişu'daki Türk Büyükelçiliği'nin ek binasına girmeye çalıştı.
2 saldırgan elçilikte görevli özel harekat polisleri tarafından ateş açılarak etkisiz hale getirildi.

Saldırganlardan birinin bombalı düzeneği patlatması sonucu 1 özel harekat polisi öldü, 2 polis de yaralandı.3 bombacının öldüğü saldırıyı henüz üstlenen olmadı.
Ülkede daha önce sivilleri hedef alan saldırıların sorumluluğunu El Kaide bağlantılı El Şabaab örgütü üstlenmişti.

kaynak : haber 7

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Saldırganlardan birinin bombalı düzeneği patlatması sonucu 1 özel harekat polisi öldü, 2 polis de yaralandı.3 bombacının öldüğü saldırıyı henüz üstlenen olmadı.
Ülkede daha önce sivilleri hedef alan saldırıların sorumluluğunu El Kaide bağlantılı El Şabaab örgütü üstlenmişti.

kaynak : haber 7

Nası ince ince mesaj veren bi cümle kullanmış haber 7

Şebap , El kaide, saldırı, siviller. Way be.

Suriyede Nusret cephesi ne yapmak istiyorsa, Somalide de Şebap aynısını yapmak istiyor.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Saldırıyı eş şebab mücahidleri üstlendi deniyor ve mücahidler oradaki mürted t.c. yetkilileriyle dalga geçmişler ve demişlerki "siz belki türk lokumu bekliyordunuz ama biz size rpg getirdik" mücahidlerin ellerine sağlık Allah şehid olan şebab mücahidlerine rahmet etsin Amin.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akkoyunlular'ın uyutma politikasına karşı çıkmak gerek . Bu yolu seçmişler hayırlı olsun . Sivil hedef ıvır zıvvırı zaten her durumda dile getirecekleri bir söylemdir .

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
birde boşbakan açıklama yapmış "saldırıyı yapanlar güya müslüman " demiş ama bilmiyor ki Allah!ın hükümlerine muhalif kanunlar koyanlar KAFiRLERDİR

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim kızdığım nokta taliban türk hedeflerine saldırı yapmıyor sebebi ise başı çeken amerika fransa varken tr ye saldırmak fuzuli olur diye

somalide ise türkiye askeri varlığı yok tamamen insani amaçlı yardım yaparken amerikan konsolosluğuna vs değilde neden türk büyükelçiliğine saldırılıyor?
Hber de twitterdan. Onaylamış şebab da akıl tutulması yaşanıyor ümmet birbirine girdi arkadaş 2 senede

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sebab bu saldiriyi gercekten ustlendi mi?.
Ustlendiyse hangi amacla yaptiklarini belirtmisler mi?.
Saldiri ile ilgili aciklamada verdikleri bir mesaj/bildiri var mi?

Aceleci yorumlar mi yapiliyor bati medyasindan.
Bu da reyhanli tarzi bir eylem olabilir bence.
Hiyanet islerinin cuma hutbesinin ardindan gelen bu eylem dusundurucu geldi bana.

Sayet Sebab bu saldiriyi ustlendi ise sozkonusu yerde ne gibi faaliyetler yapılıyordu ona bakmak gerekir.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şebabın açıklamalarından biri:
"Örgütün Twitter adresinden paylaşılan mesajda, bugunkü saldırıda Türk diplomatların hedef alındığı belirtildi. El Şebab, Türkiye'yi "mürtet rejime destek veren ve şeriat düzenini yok etmeye çalışan ülkelerden biri" olmakla suçladı."

benim yorumum ise:
mücahidler sonuna kadar haklı bence çünkü t.c. devleti oradaki mürted kukla tağutu destekliyor maddi yardım yapıyor. Ne bekliyordu ki mücahidlerden?tayyip efendiye işbirlikçi hükümetine ve laik t.c.'ye mücahidler madalya mı takacaktı?

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu tayyip 3 yıl önce de esed le kaddafiyle mübarekle kankaydı.bir insan akıllanmaz mı.mısırda darbecilere karşı çıkacaksın somalide işgalcilerle işbirliği yapacaksın

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu bilgiler isiginda ben sebabin degil talibanin hatalioldugunu düşünüyorum

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Taliban mücahidleri t.c ordusuna ve askerine Osmanlının hatırına saldırmıyor.Onlarında zayıf noktası bu. Osmanlıyı çok sevdiği için t.c. ordusuna bile iyi gözle bakıyor.Ama bu kadarcık bir hata (t.c. ordusuna saldırmaması) mücahidlerin değerini asla eksiltmez.Mücahidlerde sonuçta insan.Hata yapabilir.

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kininiz gözünüzü karartmasın benim amacım ümmeti savunmak x tağutu değil

somali de kenya ordusu vs müdahale etti avrupa ve amerika destek verdi.
türkiyenin tek yaptığı orada yeryüzü doktorları ve su kuyusu açmaya gidn dernekler hwricinde askeri ve siyasi faaliyeti zaten yok

kendine hanif müslüman diyenler ,kenya avrupa ve amerikwyamı saldırmalı? Yoksa ne olursa olsun insani yardım amaçlı orada olan bir ülkenin büyükelçiliğinemi?

afganistan da benzer konumda aslında tsk kabil sokaklarında polis görevi ifa ediyo bir nevi kesinlikle talibanla çatışmaya ve operasyona katılmıyor.

Orada olması olmamasından daha hayırlı bana göre

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kininiz gözünüzü karartmasın benim amacım ümmeti savunmak x tağutu değil

somali de kenya ordusu vs müdahale etti avrupa ve amerika destek verdi.
türkiyenin tek yaptığı orada yeryüzü doktorları ve su kuyusu açmaya gidn dernekler hwricinde askeri ve siyasi faaliyeti zaten yok

kendine hanif müslüman diyenler ,kenya avrupa ve amerikwyamı saldırmalı? Yoksa ne olursa olsun insani yardım amaçlı orada olan bir ülkenin büyükelçiliğinemi?

afganistan da benzer konumda aslında tsk kabil sokaklarında polis görevi ifa ediyo bir nevi kesinlikle talibanla çatışmaya ve operasyona katılmıyor.

Orada olması olmamasından daha hayırlı bana göre

Bana dostunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim diye bir söz var.

BUSH amcaları 2001 de ne demişti. Ya bizdensiniz Ya onlardan. Safınızı seçin. Saflar açık ve net belli.
Biz görmek istemiyoruz.

Şunu diyebiliyormu Türkiye.
Taliban bizim dostumuzdur.
Ya da
Şebap bizim dostumuzdur.
Diyemiyor. Tam tersini söylüyor. Tam tersine hareket edenlerle işbirliği yapıyor.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Herşey bal gibi ortadadır bunun kinle alakası yok t.c. orada askeri amaçla bulunmasa bile(ki bana göre askeri amaçları da var)yinede desteği(maddi destek) daha çok halka değil tağut rejime veriyor.Bir taraftanda halka yardım ediyoruz diye her iki tarafa(türk ve somali halkı) da şirin gözükmeye çalışıyor.Birde üstüne tayyip efendi mücahidleri tekfir ediyor.T.c.'nin mürted tağut kukla somali hükümetine verdiği destek 400 milyon dolar gibi bir rakamla ifade ediliyor.Bu destek eğer halka gitseydi orada açlık hemen hemen olmazdı bile.T.c. emperyalistlerin maşasından başka birşey değil.

E Çevrimdışı

Ebu Halid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim kızdığım nokta taliban türk hedeflerine saldırı yapmıyor sebebi ise başı çeken amerika fransa varken tr ye saldırmak fuzuli olur diye

somalide ise türkiye askeri varlığı yok tamamen insani amaçlı yardım yaparken amerikan konsolosluğuna vs değilde neden türk büyükelçiliğine saldırılıyor?
Hber de twitterdan. Onaylamış şebab da akıl tutulması yaşanıyor ümmet birbirine girdi arkadaş 2 senede

Tamamen katılıyorum sana kardeşim...

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mürtedler mücahidlere saldırırken, mücahidlerin karşısında kafirlere karşı savaşırken ya da açık açık savaşamasa da mücahidlerin arkasından kuyu kazarken herşey eyvallah ama mücahidler mürtedlere saldırırken olmaz diyorsunuz. Sanki yıllardır bir savaş analisti, olayların içinden, bir elini bir ayağını bu uğurda yitirmiş gibileri gibi konuşuyorsunuz. Hayır, siz oturduğunuz yerden konuşan ve başkalarını çekiştirmekle mutlu olanlarsınız. O mücahidleri yermek size düşmez, hele ki "Akıl tutulması" gibi çirkin yakıştırmalarınızın muhattabı tamamen sizlersiniz. Edepli olun adam gibi yerinizde oturun.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
994553_400472463387080_1366513951_n.jpg

Konu Tayibin ya da AKP nin tercihimidir.
Ya da onun verdiği karara uyan Türkiye mi?
Yoksa onun tercihine sesimizi çıkarmadığımızdan biz miyiz???

Yoksa davası uğruna yola çıkmış mücahitlerin verdiği kararlara dil uzatmak bize mi düşüyor.

Üst Ana Sayfa Alt