Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şeyh Kahtani’den Lübnan Hükümeti’ne Tehdit Ve Suriye Halkına Mesaj

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
attachment.php

cephesindeki savaşı komuta eden Şeyh Ebu Mariye el Kahtani, Lübnan Hükümeti’nin Fethu’l İslam örgütü üyelerini idamla yargılaması üzerine bir mesaj yayınladı. Genel olarak Lübnan’daki esirlerden bahseden Şeyh Ebu Mariye, yazısının bir kısmını da Suriye halkına ayırdı. Bölgeden gelen son bilgilerde geçtiğimiz hafta sonu IŞİD örgütünün Deyr Zor bölgesinde büyük kayıplar verdiği belirtiliyor. Açıklamanın tercümesini Ümmet-i İslam olarak sunuyoruz:
* * *

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla.

Haricilerle olan savaşımız bize Lübnan’daki esir kardeşlerimizin durumunu unutturacak değildir. Rafızilere diyoruz ki: Şam’da Nusayri ve cehennem köpeklerine tattırdığımız acıyı biliyorsunuz. Esirlerimizin kanı yanımızda ucuz değildir. Şunu iyi bilin ve anlayın; size olan hamlelerimiz Allah’ın yardımı ile devam edecek!

Sizden geri kalmamız cehennem köpekleri yüzündendir. İşbirlikçi Lübnan hükümeti, esirlerimizi Batı’ya veya Rafızilere teslim etmesi durumunda onların kendilerine fayda vermeyeceğini bilmeli ve ateşle oynamamalı.

Sykes-Picot sınırlarını paramparça ettiklerini iddia edenler nerede?! Onların kahramanlıkları (saldırıları) sadece Şam’daki Ehl-i Sünnete karşıdır. Rafıziler, Mecusiler ve Yahudiler onların kahramanlıklarından (saldırılarından) emin oldular! Bizler Şam’daki ehlimize yardım etmek için hicret ettik, cemaatler ve oluşumlara yardım etmek için hicret etmedik. Bizim savaşımız Allah yolundadır! Herhangi bir cemaat veya oluşumun yolu için değildir.

Ehl-i Sünnetin kanları azizdir! Ehl-i Sünnetin kanı ancak ve ancak fıtratı bozulan, menheci hile ve düzenbazlık olanların yanında ucuzdur. Allaha yemin olsun ki sizden belayı def etmek için savaşacağız ey Şam Ehl-i Sünneti! Ümmet sizi yalnız bıraksa da biz sizi yalnız bırakmayacağız! Kanlarımız sizin kanlarınıza fedadır. Herhangi bir oluşuma yardım etmek için hicret etmedik. Sadece size yardım etmek için hicret ettik.

Sabret Şam Ehl-i Sünneti! Falanca cemaat veya falanca emir için savaşmıyoruz. Ancak ve ancak Allah’ın dinine ve yeryüzündeki mustazaflara yardım için savaşıyoruz. Tüm milletlerden Müslümanlar mustazaflara yardım için toplandılar. Tağutlar ve aşırılar size zulmetti. Bizler sizin için bir zırhız! Kanlarımız size yardımda fedadır! Size hükmetmek de istemiyoruz. Vakitlerinizi de çalmak istemiyoruz. Cesetlerimizi sizin topraklarınıza defnetmek bizim için ikramdır. Ey Şam Ehl-i Sünneti sizin iyiliğinizi unutmayacağız!

Ebu Mariya el Kahtani

Arapça Aslı: http://justpaste.it/foyj

Üst Ana Sayfa Alt