Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Selamün Aleyküm islam kardeşlerim, ben yeni üyeyim

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
buna gerek yoktu harf hataları sizin edebiyat ilminizle alakalıdır bize islam ilminiz lazım bunu ister w ile anlatın isterseniz çince harflerle ama anlatın inşallah. kelimele bizler içişn önemli değildir. bizler w yabancıların diye kullanmayacaksak eger bir müslüman olarak latincede bize yabancı bir dildir ozman ondand asvazgeçmemzi laız mve arapça konuşmamız lazım . lütfen bu konularda hassas olalım inşallah . selametle.

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
acizkul ' Alıntı:
Kardeşim demek istediğim şu ki buraya üye arkadaşlar kendilerini kuran ve sünnetleri okuyarak geliştirebilmeli.Ama burda savunduğu kişiler eleştiriliyorsa o kişinin sadece bu siteden ayrılmasına sebep olabilirz.Örneğin bir kişini Fethullah Gülen tarafında olup dinler arası diyaloğu savunması onu dinsiz yapmaz.Ama siz ve ben bunu katı bir şekilde eleştirirseniz ve eleştirirsek bu kişilerin ayrılmasına sebep oluruz,ki büyük mesuluyet altına gireriz.Bizler sadece burda birilerini eleştirmekten ziyade Allahı ,kitap ve sünnetler ışığında anlatmalıyız.Yani çabamız bu olmalı.Mesela Makdisi kardeşimiz birileirini yüceltmeyi bırakın demiş bir bölümde.O zaman birileini yermeyi de bırakmalıyız.Selametle.

Allah razı olsun kardeşim ama yanlış düşünüyorsun . sitemiz sadece kardeşlerimiz yol göstericidir ilim verici değil bizler burda size ilim veremeyiz versekte bu sınırlkıdır bunu siz internet dışında alabilirsiniz burda bizleri yapacagı şey sıcak bir islami ortam kurup güncel meselelerde fikir edinip kardeşlerden istişare etmektir. size burda ilim veremeyiz dedigimiz gibi burdan almanızda zaten yanlış olur . bir forumda bunu bulmaazsınız o yüzden bizler burda islami liderlerin hataları olursa bunları kardeşlerimizle paylaşmalıyızki bunları bilmeyen kardeşlerimiz arasında körü körüne cemaate girmiş kendini baglamış olanlar bulunmaktadır onlara yeni düşüne ufukları açabilşiriz. bizlerin derdi bu. kuzuyu kurt kapmadan bilgi sahibi etmek . her bir müslümanın göreviş hakkı araştırmaktıor. okadar cemaat varken nasıl okadar rahatlıkla gidip birine baglanabiliyorlar bunu anlamış değilim i,şte bunlara bir çözüm bulşmak amacımız. sizler ilim alacaksanız kuranı kerim okumalısınız hadis kitabları almalısın güzel kardeşleriöm böyle sitelerde bilgi toplayabilirsiniz. selamun alşeykum . bizler birbirimize hatalarımızı söylemezsek o hatalarımız bizleri güzelligi gibi gözükür. herkesşn hatası olabilir ama lider koumda olanların başka onlar yaptımı müslümanlaıga zarar gelir ama avvam halk yaptımı onu kimse izlemedigi örnek almadıgı için sadece kendii atkiler. buna dikkat etmemiz laızm. bizler kötülükleri göstermezsek islamiyet daha çok unutulacaktır. selametle.

A Çevrimdışı

acizkul

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
PEKİ KARDEŞİM SEN İLMİ NERDEN ALIYORSUN?YOK YANİ BAZI KARDEŞLERİMİZ İMAM HATİP OKUMAMIŞLAR,İLAHİYATI DA BİTİRMEMİŞLER VE MALUMUNUZ Kİ KİTAPTA OKUMUYORUZ YANİ BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUĞUMUZ...SİZİN ÖNEREBİLECEĞİNİZ BİR FİKİR VAR MI?İLİM ALMA KONUSUNDA YANİ.ÇÜNKÜ İNSANLAR BU ORTAMI GENELLİKLE CEMAATLERDE VB.YERLERDE BULUYORLAR.YERLER FARKLI BELKİ AMA ÖYLE.KİMİSİ MENZİLE GİDİYOR,KİMİSİ NUR CEM.KİMİSİ SÜLEYMANCILARA .....VE DAHA NİCELERİ...BU KİŞİLER EN AZINDAN DÜŞÜNMEYE VE DİNİNİ YAŞAMAYA VE ANLATMAYA ÇALIŞIYOR.YANİ SOKAKTAKİ YAŞANANLARI ADETA BOŞA YAŞAYAN İNSANLARI GÖRDÜKÇE CEMAATLERIN GEREKLİLİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM...

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
tamam da kardeşim cemaatlerin sohbetlerindende ilim alamazsınız sadece ruhu yakalayabilirsiniz size dini anlatamazlar oyle kitab okumuyoruz diyosunuz imam hatibli değilsinişz diosunuz ilahiyat bitirmedim diyosunuz :) bunları bende yapğmadım ama kitab okurtum size tafsiyemde kitab okumanız kurnaı kerim okuyun hadisi şerif okuytun yapmanız gerekenler bunlar size sıohbet verenler cemaatlerdeki sohbetleri anlatanlar kitab okuyorlarda anlatıyorlar sizde o kıvama gelin anlatın inşallah ama ögrendginiz herşeyi anlatamazsınız o yüzden kitab okumalısını hadis ve kuran . ben ilahiyat mezunu değilim kuran mezunuyum elhamdulillah . ben imam hatibte okumadım hadis şehrini gezdim . sizde inşallah bunu deneyhin .

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
cemaatlerin muhakka gerekli sünnet ışıgından ayrılmadfıkları müddetçe ve cahil kimseleri gördükçe cemaatlerin değil kuranı kerimin ve hadislerin okuynmasını gerekli oldugunu düşünmelisiniz bence. selamun aleykum .

A Çevrimdışı

acizkul

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
KARDEŞİM BENİM DE DEMEK İSTEDİĞİM ZATEN BUDUR.MUHAKKAK Kİ KURAN DAN VE SAHİH SÜNNETLER IŞIĞINDA ANLATILAN KİTAPLARDAN BESLENECEĞİZ.VE ELHAMDÜLÜLLH BENDE OKUMAYA ÇALIŞIYORUM KİTABIMI(KURAN-I KERİM)...AMA İNSANLARA KİTABIMIZI OKUYUN DEMEKLE OKUMUYOR ..BENİMDE DEMEK İSTEDİĞİM BU..ÖNCE GÜZEL ÖRNEKLERLE ,SOHBETLERLE İNSANLAR UYARILMALI.YANİ İMAN ŞIĞININ ALEVLENMESİ LAZIM. BİR KEZ MENZİLE GİDEN İNSANLARIN BİLE 90 DERCE DÖNDÜĞÜNÜ GÖRDÜM..VE BUNLAR ÖYLE İNSANLARDI Kİ ÖNCEDEN ADETA KÜFÜR BATAĞINDALARDI.AMA ELHAMDÜLÜLLAH ŞİMDİ KENDİLERİNİ GLİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR.BEN MENZİLDE Kİ O ZATI HİÇ GÖRMEDİM AMA İNANIYORUM Kİ O ZAT ALLAHIN İZNİYLE İNSNLARA ETKİ DE BULUNABİLİYOR.VE DİĞER CEM.GİDEN KİŞİLERDE BU İNSANLARGİBİ İNSANLIĞA FAYDALI OLMAYA ÇALIŞIYORLAR.İNŞALLAH YÜCE RABBİMİN İZNİYLE KÜRE-İ ARZ İSLAMLA ŞEREFLENİR.SELAMETLE İNŞALLAH.

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
inşallah . Allah yolundaki çalışmalar hakkıyla devma eder inşallah . tamam zaten mutabıuksak bu konuda zaten sourn yokki aynı görüşteyiz ozman. s.a.