Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Selamün Aleyküm islam kardeşlerim, ben yeni üyeyim

A Çevrimdışı

allah is enough for me!!!

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamün aleyküm islam kardeşlerim, ben bu sitede yeniyim, gordüğüm kadarıyla çok verimli bir site, inşaallah hergün ziyaret edebilirim, yanlız bu sitenin tam amacını çozemedim, amaç islam adı altında birleşip müslümanların birbirleriyle kaynaşması mı acaba?selam ve dua ile... cvb yazarsanız sevinirim. Allah'a Emanet Olun!..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Aleykum selam kardeş hoş geldiniz.Kısa yanıt vereyim inşallah daha sonra üyelerimizi bu konuda bilgilendireceğiz..Amaç Allah rızası..Nette geçirdiğimiz vakitlerde birbirimize hakkı tavsiye etmek.Müslümanları,müslüman adıyla kucaklamaktır..

Hoş forumlar..

E Çevrimdışı

eebbrruu

Üye
İslam-TR Üyesi
SELAM ARKADASIM BENDE YENİ ÜYEYİM VE YENİ BULDUM BU SİTEYİ HEMENDE ÜYE OLDUM VE MAKDİSİ ARKADASIM İLK SELAM VEREN OLDU BENDE ON MERAK EDİYOM YASI ADINI FELAN SÖLERMİSİN CAN KARDESİM YADA ABİ ABLA BİLMİYORUM KIZ MI ERKEK Mİ

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
eebbrruu ' Alıntı:
SELAM ARKADASIM BENDE YENİ ÜYEYİM VE YENİ BULDUM BU SİTEYİ HEMENDE ÜYE OLDUM VE MAKDİSİ ARKADASIM İLK SELAM VEREN OLDU BENDE ON MERAK EDİYOM YASI ADINI FELAN SÖLERMİSİN CAN KARDESİM YADA ABİ ABLA BİLMİYORUM KIZ MI ERKEK Mİ

erkek erkek.fakat forumda adı,yaşı gibi şeyler profil bilgilerinde var eğer yazmamışsa zaten söylemek istemiyordur.ki bilmenin de ne faydası olacak ......

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
aleykum selam kardeşim hoş gelmişşsin . kardeşim sitedeki amacvımızı ayrıntılı olarak makdisi kardeşimiz yazacaktır. genel olarak sitede amaç kuran ve sünnet ışıgından ayrılmamak hak yolda ilerlemek . müslüman kardeşlerimizin düşmanlık sebeblerini ortadan kaldırmak . bir tek çatıda toplanmak . KARDEŞ OLMAK. HAKİKİ SÜNNETLE . SELAMETLE. KURAN VE SÜNNET IŞIGINDA BULUŞMAK DİLEĞİYLE.

D Çevrimdışı

divine_özgün

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
:cheesy:slmalykum ben de yeni üye oldum ... umarım bu sıteden yararlanabılırız .. muwaffak olabılmek ümidiyle..merak edıyorumm aslında bu sıtenın tam olarak amacı nedır * biri bana yardımcı olabılır mı? :rolleyes:

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
a.s. hoşgelmişsiniz kardeşim . sitenin amacı müslüman kardeşlerimnizle bilgi alış verişi yapmak ve hakkı batıldan ayıran bir müslüman toplum kurmak . inşallah. bilinçli müslümanlkar edinmek. kuran ve hadis ışıgında birbirimizi aydınlatmak. selamun aleykum . rabbim streyi size hayırlı kılsın inşallah.

D Çevrimdışı

divine_özgün

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAHIMA şükürler olsun. :cheesy:.böyle güzel bi siteyi buldum..we sabah kalktıgımda hemen acıp dolasıp bıseyler ögren :cheesy:mek istıorumm. :huh:.umarım cümlemiz faydalanır...bu siteye emegi gecen herkesden ALLAH razı olsunn..selametle...

D Çevrimdışı

divine_özgün

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
TÜM MÜSLÜMAN KARDESLERIMIN CUMASI HAYIRLI OLSUN..... :wink:
DUA İLEE İNSAALLAH...
SEWGİ WE SAYGILARIMLA...

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
(sewgi we)ne anlama geliyor kardeşim. "sevgi ve" demek istiyorsun galiba.dua ile....

M Çevrimdışı

mucahit571

Üye
İslam-TR Üyesi
inşallah bu ve bunun gibi sitelerle ümmeti muhammedin,islam nuru dahada artıp,tüm dünyaya yayılacak...

A Çevrimdışı

acizkul

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün Aleyküm kardeşlerim.Bende yeni üyelerdenim.Ama benim bir maruzatım olcaktı.Burda bir şeyleri paylaşırken bazı yerlerde kişilerin önder olarak benimsedikleri kişilere kötü ithamlarda bulunulmuş.Ve bunları moderötör arkadaşlarda yapmış.Bu görüşlere katılmasakta en azından saygı duymya çalışalım.Sonuçta kalbi Allah tan başkası bilemez.Selametle inşallah.

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
hoş gelmişsin kardeşim. rabbim ghakkında hayırlı kılsın siteyim inşallah. Allah razı olsun bir konuya değinmişsiniz. ama zate burda söylenenler onların kalblerine karşı söylenenlerdeğildir. onların zahirde yaptıkları hatalara ve yanlışlara göre konuşulmaktadır. o kimselerin kötülüklerinden hatalarından bahsetmek bir müslüman olarak en dogal hakkımızdır. bunu islam ümmetine anlatmazsak okadar büyük karışıklıklar içerisindeki ümmetimiz darmadagın olabilir. hiç birşeyden habersiz daha kötüye gidebilir. bizler herşeyin dah aiyi olabilmersi için kardeşlerimizi aydınlatıyoruz inşallah. ama haksızca yazılmış bir yazı olarak gördügünüz ve o konunun yanlış oldugunu düşündügünüz bir husus varsa yine söyleyin inş icabına bakarız. haksızlık yapanlar hakkında da olsa haksız yere yazılan yazılar müslümana yakışmaz. selmu aleykum . tekrar hoşgeldiniz.Allah hepinizden razı olsun .

A Çevrimdışı

acizkul

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim demek istediğim şu ki buraya üye arkadaşlar kendilerini kuran ve sünnetleri okuyarak geliştirebilmeli.Ama burda savunduğu kişiler eleştiriliyorsa o kişinin sadece bu siteden ayrılmasına sebep olabilirz.Örneğin bir kişini Fethullah Gülen tarafında olup dinler arası diyaloğu savunması onu dinsiz yapmaz.Ama siz ve ben bunu katı bir şekilde eleştirirseniz ve eleştirirsek bu kişilerin ayrılmasına sebep oluruz,ki büyük mesuluyet altına gireriz.Bizler sadece burda birilerini eleştirmekten ziyade Allahı ,kitap ve sünnetler ışığında anlatmalıyız.Yani çabamız bu olmalı.Mesela Makdisi kardeşimiz birileirini yüceltmeyi bırakın demiş bir bölümde.O zaman birileini yermeyi de bırakmalıyız.Selametle.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Aleykum selam kardeş..Siteye hoş geldiniz..Kardeş eleştirileri kişisel değilde eserler üzerine yaparsak sanırım kimse kırılmaz..Bunu dikkate alıcağız inşallah..Tşkler...

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
haklıısn kardeşim ama dediğim gibi onları kaybederken belki de işslama yeni giren nicesini öyle yollara sapmalarını engelliyoruz. ve burası bir forum burda kuran ve sünnet onun ilmini arttıracak gibi olmazk.i. islami bölümlerimizde konularımız bulunmaktadır ilim isteyen ordan alabilir biznişllah. ama sanaldan bunu yapması bence onun yavaş ögrenmesine sebeb olur çünkü zannediyorumki gerçek hayatta yapsa daha fazxla verim alabilir bizler burda bir cemaatiz bizler bir vücuduz . birimize birşey olsa hepimiz onun işçin üzülürüz. kardeşim fetullah gülenle ilgili bir konu vardı ordayazılanları baştan sona okursanız sevinirim inşallah.orda anlarsınız. fetullah gülen Allahın ayetlerine ve sünnetine nekadar riayet etmiş oluor diyalogla bir bakın inşallah . sizler için okadar ugraştım inşalahh okursunuz. düşünce şekliniz çokgüzl Allah razı olsun rabbim içi kirlenmişlikten bizi korusun inşallah. çok empatik düşünmüşsünüz onları yüceltmek olmadıgı gibi yermekte olmamamlı.ç ama kardeşim benim zaten onların kişilgii veya kalbi baz alınmıyor yani onu çizdigi yol kuran ve sünnet ışıgında nasıl bir yol diye araştırılıyor ve kardeşleirmizin huzuruna sunuluyor. rabbim hakkımızda hayırlısını verisn ama güzel kardeşim herşey öyle olmuyorki herkesin ayıbını örtebilirsin herkesin hatasını gizleyebilirsin ama birilerine önder olanlarınkini örtersen o tüm cemaate mensub kimselkeri etkileyecveginden sende hatalı olmuş olursun bilmne ragmen uyarmadıgın için. işte bizlerin korkusu budur. liderlik gibi bi stratejik konumu olan insanın aleni yapılan ve sünnete ve kuranın emirlerine uymayan tavırlar sergilemesi kesinlikle yalıştır lişder konumda olmasada zaten problem yokonu gizlemeye çalışırız. ama bu islam ilerleyişinin ç.izgisini belirleyecek bir şeydir. yani sitede bir kişiye özel karşı bir durum yok kardeşlerim . her kim haksızlık yaparsa onu söylemek biim üzerimize azifedir ki kardeşlerimizi ateşten koruyalım ve bu sizlerinde vazişfesi ki bişzler sapıtırsak biznillah bizlerei kurtarmak size kalır . Allah hakkımızda hayırlısını versin selamun aleykum.

D Çevrimdışı

divine_özgün

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
evet haklısın.samanpan kardeşim.hatam için özür diliyorum..aydınlattığın içinde teşekkür ederim..we yerine ve yazmalıydım... selametle... :wink: