Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Savaşta Kafirlerin Çocuklarını Kasten Öldürmek Caiz midir?

I Çevrimdışı

islam savaşçısı

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Es selamu aleykum arkadaşlar,
Savaşta kafirlerin çocuklarını kasten öldürmek caiz midir? Bunu yasaklayan bir ayet olduğunu hatırlıyorum. Ama bu ayet nesh edildi mi edilmedi mi bilmiyorum.
ALLAH tüm Müslümanlardan razı olsun.

Selahaddin Eyyubi Çevrimdışı

Selahaddin Eyyubi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mute Seferi İçin Hazırlık Aşamasından:
Müslümanlar 3.000 kişilik bir ordu oluşturdular. Ordunun komuta edilmesi konusunda Hz.Muhammed, şu şekilde talimat verdi:
"Zeyd bin Harise’yi kumandan tayin ettim. Zeyd bin Harise şehit olursa yerine Cafer bin Ebu Talib geçsin. Cafer bin Ebu Talib şehit olursa, Abdullah bin Revaha geçsin. Abdullah bin Revaha da şehit olursa, Müslümanlar aralarından münasip birini seçip onu kendilerine kumandan yapsın.".
Daha sonra Hz.Muhammed orduya, kadın ve çocukları, yaşlıları öldürmemeleri; ağaçları, evleri ve kiliseleri yıkmamaları konusunda telkinlerde bulundu.

ebuDher Çevrimdışı

ebuDher

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yegenim, her cocuk bir müslüman dir ! müslümani öldürmek caiz olabilir mi? Peygamber ass dedgigi gibi: "Her insan müslüman olarak dogar, ancak annesi babasi onu hristiyan yada yahudi yapar ". Bu konuyla ilgili de tek yahudi ve hristiyan degil dir, hersey icin gecerli dir, annesi babasi misal budist se cocuklarINI budist yaparlar.

Hedefimizi ve metod yolumuzu anlaMIs olan icin bu konu cok net dir. Cünkü bizim bir hedefimiz var, bu hedef de insanlarI öldürmek degildir!!!

Üst Ana Sayfa Alt