Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Sapik Işid Tarafından Irak'ta Ve Suriye'de Yeni Operasyonlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kerkükten geri çekilmiş

Dün PYD ile karşılıklı olarak birbirlerine saldırı yapmayacaklarını açıklamışlardı.
Bugün durum değişti

PKK/KCK: IŞİD'LE SAVAŞMAYA HAZIRIZ!

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bp2EEn6CcAEAQ6n.jpg

ilginç resimde Ahrarın bayrağı var:)

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
öyle görünüyor. eklemiş bulunduk

-----------------------
SON DAKİKA! #IŞİD #Türkiye konsolsuluğuna girdi rehineler var
Haber bukadar

http://yenisafak.com.tr/gundem-habe...utm_medium=sss&utm_campaign=twitter-yenisafak
Irak Şam İslam Örgütü(IŞİD) Musul'daki Türk Konsolosluğu'na baskın yaptı. IŞİD militanları, Konsoloslukta görevli tüm diplomatları rehin aldı.

haber yağıyor. acaip şeyler oluyor ırakta

Basrada intihar saldırısı olmuş

N Çevrimdışı

Nicat

Üye
İslam-TR Üyesi
Wikideki haritaya gore baghdadin yakininda catismalar var gibi.. Allahu Akbar. ISID-a ne oldu birden bire boyle :). Belki de Zevahirinin aciklamasiyla Suriyeden cekilerek tum gucunu Iraka vermisdir InseaAllah

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
öyle görünüyor. eklemiş bulunduk

-----------------------
SON DAKİKA! #IŞİD #Türkiye konsolsuluğuna girdi rehineler var
Haber bukadar

http://yenisafak.com.tr/gundem-habe...utm_medium=sss&utm_campaign=twitter-yenisafak
Irak Şam İslam Örgütü(IŞİD) Musul'daki Türk Konsolosluğu'na baskın yaptı. IŞİD militanları, Konsoloslukta görevli tüm diplomatları rehin aldı.

haber yağıyor. acaip şeyler oluyor ırakta

Basrada intihar saldırısı olmuş

o kadar yer varken türk konsolosluğunun tercih edilmiş olması (eğer gerçekse) çok ilginç.. tam da iran'ın türkiyeye resmi ziyarette bulunduğu günlerde parçaları birleştirmesi zor bir bulmacaya döndü olaylar..

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Wikideki haritaya gore baghdadin yakininda catismalar var gibi.. Allahu Akbar. ISID-a ne oldu birden bire boyle :). Belki de Zevahirinin aciklamasiyla Suriyeden cekilerek tum gucunu Iraka vermisdir InseaAllah
anlaşılan işidin savaş stratejisi blok olarak girip ele geçirmek üzerine. Kuzey suriyedeki ilerleyişi de böyle olmuştu..
son 2 gündür ırakta olanlar sadece 2 günlük iş değil. Öncesinde aşiretler ikna edilmiş gibi.
PKK, kürtler, şiiler, ve ABD panikte.

o kadar yer varken türk konsolosluğunun tercih edilmiş olması (eğer gerçekse) çok ilginç.. tam da iran'ın türkiyeye resmi ziyarette bulunduğu günlerde parçaları birleştirmesi zor bir bulmacaya döndü olaylar..
Sen işid de olsan senin için farkedermiydi, Türk konsolosluğu, ya da başka bir yer olması. Hiç farketmez. Orası da sıradan bir yer.
Ama oradan alınanları infaz ederse türkiyede infiale yol açar. Ha türkiye buna ne kadar tepki verebilir. Bence bağırıp çağırma dışında hiçbirşey yapamaz. İlk tepkisi ile türkiye içinde de karşılığı gelir. Zaten emniyet alarm vermiş. Canlı bomba paniği varmış

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Irak'ın Musul kentini ele geçiren IŞİD yoluna çıkan her şehri yakıp yıkarak ilerliyor. Bu gelişmelerin yanı sıra Suriye'nin Halep kentinde de IŞİD benzeri bir örgütün saldırı haberi geldi.

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, El Kaide'den ayrılan İslami militanların Halep'te yeni bir yapılanma kurduklarını ve yeni eylemler için harekete geçtiklerini söyledi.

----------------------------------------------
IŞİD Irak'ın en büyük petrol rafinerisini kapattı.

Güvenlik güçleri kaynaklarına göre IŞİD üyeleri Salı gecesi silahlı araçlarla Bici kentine girerek, mahkumları serbest bıraktıktan sonra adalet binası ve polis karakolunu ateşe verdiler.

IŞİD üyeleri Bici dışındaki rafineriyi koruyan yaklaşık 250 kişinin geçişine bölgeyi terk etmeleri şartıyla izin verdi.

[Reuters]

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
twiterdan
takibimdekilerden, ayrıyeten 2 sayfa daha açık. arama butonu ile işid , ırak diye aratınca bir anda gazete muhabiri oluyorsun :D:D
her habere atlamamak lazım ama. %50 asparagaas diyebilirim

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
twiterdan
takibimdekilerden, ayrıyeten 2 sayfa daha açık. arama butonu ile işid , ırak diye aratınca bir anda gazete muhabiri oluyorsun :D:D
her habere atlamamak lazım ama. %50 asparagaas diyebilirim

özellikle halep haberi asparagas gibi geldi, yanlış anlama :D

N Çevrimdışı

Nicat

Üye
İslam-TR Üyesi
Hmm belli oluyor. Neyse ben en iyisi okuyucu rolume devam ediyim. Biraz aradım garip garip haberler buldum, bir kaçını okudum hiç bir şey anlamadım. Siyasetten uzak bir geçmişe sahibim de zorlanıyorum kimin kim olduğu konusunda :D

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
konsolosluk olayı türkiye'nin saldırılarda üst olarak kullanılması için mazeret olacak. tayyip ee ne yapalım konsolosluğa saldırdılar diyecek. ışid eğer amerikanın saldırması için yaptıysa bu fethi yazıklar olsun. türk konsoloslarını öldürürse ışid'e hiç saygım kalmayacak milliyetçilikle alakası yok türkiye'nin savaşa girme bahanesini ve amerika müttefiki olma bahanesini oluşturacağı için.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
konsolosluk olayı türkiye'nin saldırılarda üst olarak kullanılması için mazeret olacak. tayyip ee ne yapalım konsolosluğa saldırdılar diyecek. ışid eğer amerikanın saldırması için yaptıysa bu fethi yazıklar olsun. türk konsoloslarını öldürürse ışid'e hiç saygım kalmayacak milliyetçilikle alakası yok türkiye'nin savaşa girme bahanesini ve amerika müttefiki olma bahanesini oluşturacağı için.

ışid eğer amerikanın saldırması için yaptıysa bu fethi yazıklar olsun.
Bunu daha önce direk söylemişlerdi. Niyet savaşı globala hale getirmek ve ABD yi karşısına çekmek. Bu şekilde ümmeti topyekün savaş moduna sokmak

türk konsoloslarını öldürürse ışid'e hiç saygım kalmayacak.
Burada duygusal yaklaşıyorsun. İŞİD için türk ya da bir başkası olması çok farketmez. Sadece Türkiyeyi üzerine çekmek isterse bunu yapabilir. Yok bunu henüz istemez ise o zaman yapmaz. Ümmeti karşısına alma pahasına daha önce yaptıklarını düşünürsek, türkleri öldürmesi onlar açısından zor bir karar değil.

türkiye'nin savaşa girme bahanesini ve amerika müttefiki olma bahanesini oluşturacağı için.
Türkiyede buna cesaret edebilecek cesareti göremiyorum. Bu dediğin olması durumunda olabilecekler de kağıt üzerinde hesaplanabilecek şeyler değil kanımca.

İŞİD taktiksel olarak savunma merkezli değil, saldırı merkezli hareket ediyor. Diğer gruplardan en belirgin ayrıldığı noktalardan birisi de bu. Süreci yönlendiren taraf olmayı seviyor

İŞİD yönetiminden , bu operasyonların amacının ne olduğu ile ilgili habere ben rastlamadım. İşid logolu yayınlanan video ve resim de hiç görmedim.

--------------------------------
iSiD musulda ,bankalardaki 420 milyon dolara el koydugunu acikladi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt