Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Sapik Işid Tarafından Irak'ta Ve Suriye'de Yeni Operasyonlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H Çevrimdışı

haradirm

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler cahilligimi mazur görün anlamadım neden yanilmak istiyorsunuz bu bölgeyle alakalı.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:kötü:
:suspus:

orda mücahid dediklerimiz hakkında iftira ediyor olabilirim diye öyle dedim

M Çevrimdışı

Mavisakal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Fırat ve dicleye odaklanmış olmalarının ne gibi bir sakıncası varki yada daha önce yaşanmış bir olay mı var pek anlamadım

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allah devleye kafirlere, kafir amerikaya karşı yardım etsin. aşırı tekfirden sakındırıp vela bera akidesini düzeltmeyi nasib etsin. amin.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Işid'e tavrını net bildiğim bir abiden bugün ilginç bilgiler aldım:

Nusra işid'e katılacak (şu anda en önemli 4 saha komutanı katılmış)

Hilafet devleti yakın zamanda ilan edilecek ve batı bu devleti tanımak zorunda kalacak

Özellikle işid ile ilgili gelen haberlerin çok taraflı ve yönlendirmeli olduğu ve ihtiyatli yaklaşmak gerektiği

İleriki aşamda da İslami hassasiyeti olan diğer grupların da bu otoriteyi kabul edeceği

tek dileğim müslümanların (her taraf için geçerli) yanlışlarında ve aşırılıklarından dönerek, tek vucüd halinde bir olmaları (Allah'ın ipine sarılmaları..)

bekleyip göreceğiz..

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Işid'e tavrını net bildiğim bir abiden bugün ilginç bilgiler aldım:

Nusra işid'e katılacak (şu anda en önemli 4 saha komutanı katılmış)

Hilafet devleti yakın zamanda ilan edilecek ve batı bu devleti tanımak zorunda kalacak

Özellikle işid ile ilgili gelen haberlerin çok taraflı ve yönlendirmeli olduğu ve ihtiyatli yaklaşmak gerektiği

İleriki aşamda da İslami hassasiyeti olan diğer grupların da bu otoriteyi kabul edeceği

tek dileğim müslümanların (her taraf için geçerli) yanlışlarında ve aşırılıklarından dönerek, tek vucüd halinde bir olmaları (Allah'ın ipine sarılmaları..)

bekleyip göreceğiz..
SubhanAllah.. Bu Çok ilginç bir bilgi.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben de yazıştığım başka birinden (nusret)tam aksini dinledim dün.
Ayrıca Al Ansar ın da tavrı var işide karşı

ortalıkta çok fazla söylenti dolaşıyor.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
halifelik(hilafet) devletinin ilan edileceğini bende duydum hemde ramazanda ilan edilecekmiş internette haber sitelerine düştü

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Takva Haberde de Birçok El Nusra üyesinin Işide geçtiği yazıyor. ayrıca El Kaide'nin Afganistandaki kadısıda Suriye'ye gelerek Işide biat etmiş.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Buradaki kardeşler yazılarımı ve duruşumu bilirler ama yine de ihtiyatlı olmak gerek, çok büyük fitneler ve tahmin edilmesi zor bir süreçten geçiliyor.

Hz. Ali ve Hz. Aişe 'yi karşı karşıya getirdi fitneler, bugünde benzerleri olabilir dikkatli olmak lazım..

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
halifelik(hilafet) devletinin ilan edileceğini bende duydum hemde ramazanda ilan edilecekmiş internette haber sitelerine düştü
bu bikaç gündür dolaşan bilgi. bende duydum.
Suriye ve ırakta olanlar o kadar karışık ki, heran herşey olabilir. hiçbirşeye şaşırmıyorum artık.
İŞİD şaşırtmayı seviyor. Ve aceleci

Takva Haberde de Birçok El Nusra üyesinin Işide geçtiği yazıyor. ayrıca El Kaide'nin Afganistandaki kadısıda Suriye'ye gelerek Işide biat etmiş.
bu haber çok doğru değil.
Afgan olayı için de yalanlama haberi geldi.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
el kaide'nin afganistan'daki kadısının gelip ışid'e biat ettiğine dair ayrıca şahidlik eden kişi de var sitede.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ve o dönem ki ordularda iki tarafın içerisinde de yuvalanmış yahudi ve münafıklar mevcuttu. İki cephe de kendi tarafının doğru olduğunu düşünüyordu ama zamanla otoriteyi ele geçiren Hz. Muaviye'ye ümmet biat etti.

bu bikaç gündür dolaşan bilgi. bende duydum.
Suriye ve ırakta olanlar o kadar karışık ki, heran herşey olabilir. hiçbirşeye şaşırmıyorum artık.
İŞİD şaşırtmayı seviyor. Ve aceleci

bu haber çok doğru değil.
Afgan olayı için de yalanlama haberi geldi.

Abu Kamal'deki geçiş doğru ama takva olayı abartıyor olabilir ayrıca kritik adam Ebu Bekir Bagdadi ve o ortalıkta gözükmüyor, gerçi Cevlani'de yok piyasada..

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nusra'dan ışid'e biat olayı doğru ömer şişani aracılığıyla ebu bekir bağdadiye biat eden emirin fotoğrafı var el bukemal'de. birde ulusalcı birtakım medya nusra'nın komple ışide geçtiği yönünde yalan ve dezenformasyon haberleri yayıyor belkide cahilliğinden

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tek dileğim İslami Cephe lideri Ebu İsa, Muhammed Fatih Cevlani ve Bagdadi'nin bir araya gelerek şu olaya bir son vermesi (fitneleri kast ediyorum bir ateşkes ilan etmeleri sonrasıda zamanla düzelecektir inşallah..)

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tek dileğim İslami Cephe lideri Ebu İsa, Muhammed Fatih Cevlani ve Bagdadi'nin bir araya gelerek şu olaya bir son vermesi (fitneleri kast ediyorum bir ateşkes ilan etmeleri sonrasıda zamanla düzelecektir inşallah..)
işid denince aklıma gelenler ile
nusra denince aklıma gelenler arasında uçurum var.

İşid yönetimi bırakmadan bu dediğinin olması çok olası görünmüyor.
Irakta Al Ansal ile, şimdi de aşiretlerle aralarında sıkıntı başlamış. Ansar -işid durumu suriyedekine benzer noktaya yöneliyor gibi bir hava var.
En doğrusunu ALLAH bilir. Ama ben Nusretin İŞİDe katılmasına sevinemeyecek hale geldim. İŞİD Nusrete biat etse buna çok çok sevinirdim

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bq0-fYIIUAApdH8.jpg

F%C4%B1rat-Dicle.png

Enteresan şekilde İŞİD dicle fırat arasındaki bölgeye konsantre olmuş gibi bi görüntü var.
yanlış mı algılamışım?
Bu cümleyi yazmak için uzun zamandır bekliyordum. Haritayı görünce yazayım dedim

Ayrıca çarmıha germeyi de bununla birleştirince , benim komplom hazır oluverdi.
(işid aleyhine ilk yorumum oldu sanırım bu. Hala yanılıyor olmak isterim.)

Kardeş direk bunlar Yahudi deseydin daha iyiydi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt