Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Sapik Işid Tarafından Irak'ta Ve Suriye'de Yeni Operasyonlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
saddamın kızı da bu gelişmelerden çok memnunmuş!!!!

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İzzet ibrahim el duri amerikanın yakalamadığı tek baasçı eski ırak genelkurmay başkan yardımcısı ve saddamın en yakınlarından musulun işid valisi olmuş.Bakalım daha neler çıkacak.
İşid'in üst düzey yetkililerinin birçoğunun Saddam zamanıda komutan olması düşündürücü. Beğenmedikleri el nusra'nın ve ahrarın usame bin ladinle beraber savaşan komutanları varken, işid'in bu durumda olması ve mülümanlarla savaşıyor olması İşid'in neden bu noktaya geldiğini anlamak açısından bir ip ucu niteliğinde.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ciddimisiniz???yoksa sadece aslı olmayan bir habermi?
Ben bu haberi ilk duyduğumda inanmazdım ama günler önce habertürkte bu haberi gördüm adamın tekrar döndüğü haberini yapmışlardı ama işidle alakasını belirtmemişlerdi.Bugün bir akhi musullu birinden aldığı haberi paylaşmış.Bu adam Musula vali olmuş.Ayrıca bugün haberlerde saddamın eski generali işid valisi oldu diye gördüm.Yani asparagasa benzemiyor.Allah bilir.Yakında kokusu çıkar.

Tabi adama Allah hidayet etmişse bilemem.Ama komutanları eski baasçı olan bir örgüt hayatını cihada adamış mücahid alimleri tekfir ediyorsa burada bir yanlışlık vardır.Ah o eski işidimiz nerde bizim.Gazilerimiz vardı işidin içinde ne güzel savaşmışlardı abd kafirlerine karşı.Yakında her şeyin kokusu ortaya çıkar.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben halen bu habere mesafeliyim,elbette bu haberin aslı çıkacaktır..ne fitneler ne oyunlar dönüyor,adeta bize bakıp izlemek kalmış..

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Saddam Hüseyin'in kızı Ragd, El Kuds El Arabi'ye konuştu:

Son haberleri ve gelişen olayları tüm detaylarıyla takip ediyorum, Irak'tan birinci elden bilgiler bana ulaşıyor. Babamın savaşçılarının kazanıyor olmasından dolayı mutluyum ve 'amcam' İzzet el Duri'nin zaferleriyle gurur duyuyorum. Biliyorum bir gün Irak'a ve isyankâr şehirlerine geri döneceğim ve babamın mezarını ziyaret ettiğimde bir Fatiha okuyacağım.
Aljazeera

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Başka bir haber son dakika bir akhi paylaşmış:Isid birliklerinin suriyeden cikacagi iraka gecegi bilgileri geliyor sanirim seyh eymenin sozune itaat ediyorlar!

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Başka bir haber son dakika bir akhi paylaşmış:Isid birliklerinin suriyeden cikacagi iraka gecegi bilgileri geliyor sanirim seyh eymenin sozune itaat ediyorlar!
bunu hiç sanmıyorum. onların içinde Adnani varken zor. Şeyh eymeni nasıl itham ettiklerini görmediniz mi?

Bundan sonra silahları Rakkaya , ordan da deyrzor'a götürüp nusra ile savaşmasınlar da.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bunu hiç sanmıyorum. onların içinde Adnani varken zor. Şeyh eymeni nasıl itham ettiklerini görmediniz mi?

Bundan sonra silahları Rakkaya , ordan da deyrzor'a götürüp nusra ile savaşmasınlar da.
Valla çelişkili haberler geliyor hangisine bakacağımızı şaşırdık.Allah ıslah etsin.Herkes şunu bilsin planların en büyüğü Allahındır.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sabah bu haber düşmüştü, Ayrıca Nusra da Irakta bi yeri ele geçirdi haberleri var.
Suriyede karşılıklı ateşkes olabileceği twitleri okudum bugün.

Araya çok fazla manuplasyon haber de atılıyor.

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Başkanı Rami Abdulrahman, IŞİD'in Irak'ta elde ettiği kazanımların ardından Suriye'de operasyonlarını durdurduğunu ve özellikle Suriye'nin Irak sınırına yakın bölgelerinde bulunan üyelerini Irak'a kaydırdığını duyurdu.

Reuters haber ajansına konuşan Abdulrahman, IŞİD'in dört gündür Suriye'de savaşmadığını, sadece Halep'in kuzeydoğusunda küçük çaplı çatışmaların yaşandığını söyledi. Abdulrahman, IŞİD'in çatışmaları neden durdurduğunu ise bilmediğini belirtti.

----------------------
Irakta
Twiter, facebook, google, youtube bloklanmış. İŞİD in buralardan organize olduğu düşünülüyormuş

Guardian gazetesinin Orta Doğu muhabiri Martin Chulov: "Irak'ta Facebook bloklandı. Hükumet IŞİD tarafından organize olmak için kullanıldığından endişe ediliyor." Chulov, Twitter, Google ve Youtube'un da bloklandığını yazıyor:

---------------------
Peşmerge ve IŞİD Kerkük'te karşı karşıya

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Başkanı Rami Abdulrahman, IŞİD'in Irak'ta elde ettiği kazanımların ardından Suriye'de operasyonlarını durdurduğunu ve özellikle Suriye'nin Irak sınırına yakın bölgelerinde bulunan üyelerini Irak'a kaydırdığını duyurdu.

Reuters haber ajansına konuşan Abdulrahman, IŞİD'in dört gündür Suriye'de savaşmadığını, sadece Halep'in kuzeydoğusunda küçük çaplı çatışmaların yaşandığını söyledi. Abdulrahman, IŞİD'in çatışmaları neden durdurduğunu ise bilmediğini belirtti.

IŞİD'in Suriye'de savaştığı muhalif gruplarla bir ateşkes yapmış olabileceğini kaydeden Abdulrahman, ancak Irak sınırına yakın konumda bulunan Deyr Ez-Zor'un bazı bölgelerini kuşatma altında tuttuğunu söyledi.

IŞİD, Irak'ta ele geçirdiği Irak ordusuna ait askeri araç ve mühimmatları Suriye'ye gönderdiğini iddia etmişti. IŞİD sosyal medya üzerinden Suriye'ye gönderdiği araç ve malzemelerin fotoğraflarını paylaşmıştı.

IŞİD'e karşı 'silahlanın' çağrısı

Irak'taki Şii lider Ayetullah Ali Sistani'nin temsilcisi, halkı silahlarını alıp ülkeyi IŞİD'e karşı savunmaya çağırdı.

Sistani'nin temsilcisi Şeyh Abdulmehdi el-Kerbelai, Şiiler için kutsal bir şehir olan Kerbela'da cuma hutbesinde IŞİD'e karşı halka 'Silahlarınızı alın ve ülke IŞİD'e karşı savunun' çağrısında bulundu.

Kaynak: Reuters

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yav belki aranızda beni eleştirecekler olacak ama ; bu işidin uygulamalarıyla Peygamberimizin kilerin ne alakası var ? Tamam bu adamların yanlışlarını sünnetten hadisten delillerle ispat edecek ilme sahip değilim ama bilgim kadarıyla Peygamber cihad ederken en azılı Islam düşmanı dahi gelip - hemde hiç bir zorlama olmadan, çıkarına gelicek bi durum olmadan- biat edip bizzat onun safında savaşıyorsa ben Peygamberin metodu farklı derim. . Ya da tarihe bakıyosun Selahaddin Eyyubi haclıların anasını ağlattı ama her biri ona hayranlıkla haset ediyorlardı. . Hatta Dante onu eserinde cehenneme bile göndermemeye niyetliymiş. . Hâkiki mücahit sadece korku uyandırmaz aynı zamanda hayranlık verir düşmana. . Aynı zamanda örnek davranışlarıyla cesaret ve askeri maharetleriyle düşmana kıskançlık verir. . Bu ışid ne düşmanda bi saygı uyandırıyor ne dostta. . Hatta dostu da kendine düşman edinmek için elinden geleni yapıyor. .Bunlar güç gösterisi yapmayı seviyorlar anladığım kadarıyla. . Birini sokak ortasında rehin etseler rehin edilen müslümanım dese mürtedsin deyip vururlar; yok ,sizdenim dese bu sefer bizim elimizle şehid olman kafir eliyle olmandan iyidir deyip vururlar. . Kafire secenek var müslümana hiç yok ..

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Habertürkte haber izliyorum halk kaçarken röportaj veriyor ve işidin sivillere dokunmadığını ırak ordusunun saldırı yapmasından korktuğu için kaçtıklarını söylüyorlar.Sivillere hiç bir şey yapmıyorlar diyorlar.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriyeli muhalifler, IŞİD'in Suriye operasyonlarını durdurduğunu, kuvvetlerinin bir kısmını Irak'a kaydırdığını açıkladı.

Irak helikopterleri cami vurdu
Irak helikopterlerinin Tikrit kentinde bir camiyi vurduğu bildirildi.
140613_helikopterirak.hmedium.jpg

Güncelleme: 16:50 TSİ 13 Haziran. 2014 Cuma

Irak Ordusu’na ait helikopterlerin, bir camiyi vurduğu bildirildi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt