Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Rüya'da Rasullahı (aleyhisselam) Görmek Ve Kuran Okumak?

osman1987 Çevrimdışı

osman1987

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm.Ruyamda, soru sormak için şuan hatirlamadigim biryere gittim.Oradaki kişiler bana: "Peygamber şurda uyuyor, ona sor" dedi.Gittiğimde çok heyecanlıydim.Ona sorduğum sorudan sonra Kur'an dan ayetler okumamı söyledi.İhlas süresini okumaya başlayinca bana diğer uzun sürelerden okumamı söyledi.Sonra rüya bitti.Ne sorduğumuda tam hatirlamiyorum.Açık tenli,düzgün yüz yapısı,vücuduna dengeli bir şekilde kilosu olan,yüzünde hafif çil olan biri olarak gördüm.Rüyalar yorumlanabiliyor diye biliyorum.Ruya yorumu yapilabiliyorsa ?Açıklayabilecek arkadaş var mı?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Selamun Aleyküm.Ruyamda, soru sormak için şuan hatirlamadigim biryere gittim.Oradaki kişiler bana: "Peygamber şurda uyuyor, ona sor" dedi.Gittiğimde çok heyecanlıydim.Ona sorduğum sorudan sonra Kur'an dan ayetler okumamı söyledi.İhlas süresini okumaya başlayinca bana diğer uzun sürelerden okumamı söyledi.Sonra rüya bitti.Ne sorduğumuda tam hatirlamiyorum.Açık tenli,düzgün yüz yapısı,vücuduna dengeli bir şekilde kilosu olan,yüzünde hafif çil olan biri olarak gördüm.Rüyalar yorumlanabiliyor diye biliyorum.Ruya yorumu yapilabiliyorsa ?Açıklayabilecek arkadaş var mı?
Âleykum selam we rahmetullah;

Evvela ruyayla amel edilmez kaidesini hatırlatarak söze başlayalım. Ayrıca ruyanız görünüşte çok güzel mesaj içeriyor. Tâbi ki asıl manasını Allah bilir, sadece görünüşte anladığımız Kur'an okumaya, hıfza ve ilme önem vermeniz teşvik edilmiş olması mumkundur. Allahu âlem

İlgili Konu:

Rüyasında Peygamberi Gördüğünü İddia Eden Herkes, Gerçek Peygamberi mi Görmüştür?
https://www.islam-tr.org/konu/ruyas...-herkes-gercek-peygamberi-mi-gormustur.31387/

Üst Ana Sayfa Alt