Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Rukyede Konuşan Cin : Türkiye'deki Deprem Allah'ın Ceza ve Uyarısı

Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdurrauf denen adamın videolarında geçen cüsseli bu adam 3 yıldır onun videolarında boy gösteriyor. Benim aklıma iki seçenek geliyor. 1) ya bu abdurrauf denen adamın rukye tedavisi başarılı olmuyor 3 yıldır 2) ya da bu adam flash tv cast ajansındaki oyuncular gibi bir oyuncu
Sadece buna cevap vericem. Cin yakalama olayı farklı, cin musallatı olayı farklı, cin konuşturma farklı. Attığınız videolar cin konuşturma videoları, cin musallatı olup da rukye tedavisi videoları değil.

B Çevrimdışı

birhkm

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Madem cinniyi yakalıyor musallat değil, bu cini erkek bedenler üzerinden yakalasın kendi kanalında bir kadın var 9 yıldır onun bedeni üzerinden yakalıyor maşaAllah 👏🏻👏🏻👏🏻 hayvanları kullansın , tedavi imkanı olduğu halde 9 yıldır tedabi etmiyorsa vebal değil midir ? Bu kişinin üzerinden cin yakaladığını söylüyorda bu kadının psikolojisine hiç zarar vermiyor mu ?

Şarlatanlıktan kendi adıma Allaha sığınırım

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şimdiki cinlerde 30 yıl sonraki olaylardan haber vermiyor.
De ki: “Size vadedilen (azap) yakın mıdır yoksa Rabbim ona uzun bir zaman mı tayin etmiştir, hiç bilmiyorum.”
(72/Cin Suresi, 25)
(O,) gaybı bilendir. Gaybına hiç kimseyi muttali kılmaz.
(72/Cin Suresi, 26)
Ancak resûlleri arasından razı olup (seçtikleri) müstesna. Çünkü (gayb bilgisine muttali olan elçinin) önünde ve arkasında (onu koruyan) gözetleyiciler kılmıştır.
(72/Cin Suresi, 27)
Hilekarlardan bahseden bir belgesel
Ben konu hakkında yalnızca bildiklerimi yazıyorum. Rukye hakkında izlediğim bir videoda (yanlış hatırlamıyorsam ve videoyu yanlış anlamadıysam) bu tarz uygulamaların (cin konuşturma vs.) tehlikeli olduğu da yazıyor. Hatta şirke kadar götürebilecek bazı durumlar olduğu da yazıyor. Ama Kur'an ve Sünnete uygun olan rukyenin caizliğinden de bahsediliyor.
Ayrıntılı bilmediğim için bu konuda iyice araştırmadan konuşmayacağım. Attığınız videoyu da izlicem inşeAllah.
Madem cinniyi yakalıyor musallat değil, bu cini erkek bedenler üzerinden yakalasın kendi kanalında bir kadın var 9 yıldır onun bedeni üzerinden yakalıyor maşaAllah 👏🏻👏🏻👏🏻 hayvanları kullansın , tedavi imkanı olduğu halde 9 yıldır tedabi etmiyorsa vebal değil midir ? Bu kişinin üzerinden cin yakaladığını söylüyorda bu kadının psikolojisine hiç zarar vermiyor mu ?

Şarlatanlıktan kendi adıma Allaha sığınırım
Bunu daha önce de yazmışlar, sormuşlardı. Kadın ve erkek de kullanıyor bu videolarında. Sadece bu konuda deneyimli kimseleri kullandığını söylemişti.
Doğru hatırlıyorsun. Hatta beyaz ve siyahi erkeklerle de pek çok çok uygulama videosu var

Dediğim gibi attığınız videoyu izlicem. Belki kaçırdığım bir nokta var. Bu konuda ayrıntılı bilgim olmadan sen yalancısın veya sen doğrusun demicem. Allah bizlere hidayet nasip etsin.

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Son düzenleme:
B Çevrimdışı

birhkm

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Youtube’a jesus healer yazarsanız çıkan shorts videolarda da yerde kıvranan çırpınan insanlar, felçliyken yürüme tiyatrosu yapan hristiyan videoları da var. İnsan çaresiz kalırsa sömürülmeye açık olur.
Mala ali kurdi de bunlardan biri böyle bir yeteneği olan bir insanın köyünde kalması caiz değildir. Elindeki imkanlarla müslümanları iyileştirmesi gerekmez mi ?

selefi genç Çevrimiçi

selefi genç

Üye
İslam-TR Üyesi
benim aklıma şu takıldı bu adam neden bu kadar korkusuz
bu videoyu çatıda iri siyahi bir abi ile çekiyor 24:30 civarı arbede tarzı fiziksel temas yaşanıyor bu adam hiç düşünmüyor mu karşımda genç ve benden güçlü bir adam var birden cinnet geçirip beni çatıdan aşağı atar veya boğmaya kalkar diye bence sakıncalı bir durum

B Çevrimdışı

birhkm

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
benim aklıma şu takıldı bu adam neden bu kadar korkusuz
bu videoyu çatıda iri siyahi bir abi ile çekiyor 24:30 civarı arbede tarzı fiziksel temas yaşanıyor bu adam hiç düşünmüyor mu karşımda genç ve benden güçlü bir adam var birden cinnet geçirip beni çatıdan aşağı atar veya boğmaya kalkar diye bence sakıncalı bir durum
O zaman film biter , başrol oyuncusunun ölmemesi gerek

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kullandığı kadın tedavi olmak isteyen birisi değil. Cin konuşturduğu kişi. Rukye ve yakalama farklı şeyler diye düşünüyorum. Üsteki yazıda dediğim gibi bilmeden konuşmamak gerek. Araştırıcam inşeAllah.
Bu da Rukyecinin kendi playlisti
4 videoluk bir seri var ve kanal direkt olarak Türkçe ropörtaj yapmış.
Yaptığı rukyenin ne olduğundan, rukyedeki yöntemlerden tek tek bahsetmiş. 3. videoda uygulama da yapıyor. Bunlar Rukyecinin kendisinin açıklamaları ve delilleri. Aynı zamanda bu yaptığı şeylere karşı olan bazı Şeyhlere de cevap verdiği videolar var zaten Rukyecinin kendi kanalında. Hepsini izledikten sonra yaptığı şey doğru mu uygun mu belli olur inşeAllah. Bilmeden Rukyecinin yaptığı şey bence şuna girer, şuna girmez; caiz veya caiz değil;farklı veya aynı demeyelim.
Merak edenler için videolar

1. Video
2. Video
3. Video
4. Video

Son düzenleme:

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Burdaki videoları Rukyeci ben Halima hakkındaki Türkçe ropörtajı göstermek için paylaştım. Ancak kanalın sahibi Kürşad Berkkan'ın kendi videolarına dikkatle incelememişim.
Havas, Berhetiye gibi şeyler hakkında videoları var. AbdurRauf ben Halima nasıl bu adamla ropörtaj yapmış hayret ediyorum.

Çok yazı yazdım ancak bu havas konusu çok tehlikeli. Allah'a emanet olun.

U Çevrimdışı

Ubeydullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Doğru diyorsun bu yaptığım hatadır hatamında farkındayım, sadece tepki büyük olsun ki insanlar sakınsın diye yoksa bu kadar tepki de vermem , ilgilenmem bile.
Ya kardeşim bırakın artık şu nefsi,zannı konuşmaları millet sizin bu yazınızdan dolayımı sakınacak herhangi birşeyden milletin aklı yokmu size göre.Burda sakınacak birşeyde yok zaten orası ayrı mevzu.Şeyhin açıklama videolarını izlersen neden bu ameli gerçekleştirdiğini,Yakalama hakkında hangi alimlerin cevaz verdiğini söylüyor.Önce araştırın sonra yazı yazın.Twittera çevirmişsiniz forumu.

Üst Ana Sayfa Alt