Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlmi Konu Resulullah Aleyhisselam Cehennem Köpeği Işid' I Tarif Ediyor

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
http://islamqa.info/en/13731

Kardeşim ben aslında bu websitesini sevmiyorum, ama aynı öyle yazıyor.

Belki Sheikh Elbani hata yapmış olabilir, ama şöyle söylemek istiyorum. Sheikh Salih El Munejjid günahın saklama meselesinde yanlış yollara gitmiş aynen Sheikh bin baz gibi. Bunlardan Akide alabilirsin, ama Nikah hakkinda sakin Fetva alma. yanlış yanlış şeyler yazıyor.

Allah ıslah etsin Sheikh Muhammed El Munejjidi, aslında iyi görüşleri var

feto Çevrimdışı

feto

Üye
İslam-TR Üyesi
bir kişinin üstelik alelade vasıfsız hadis ilmi ile bile uğraşmamış ama ne yazıkki hemende uydurma deme konusunda hiç tereddütsüz diyebiliyorlar..vay halimize..

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bir kişinin üstelik alelade vasıfsız hadis ilmi ile bile uğraşmamış ama ne yazıkki hemende uydurma deme konusunda hiç tereddütsüz diyebiliyorlar..vay halimize..

Zamanlar değişiyor.... :)

Ama Hadis yani Sheikh Elbani ve bir kaç muhaddisler berlirtigi gibi uydurmadir.

Ama Ebû Davut Hadisi inşallah doğru ve Isid ile alakalıdır...

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ebu Davutda geçdıgı sanılan hadisi şerif hangi yerde geçmektedir. Ben Ebu Davutda bulmadım.

Bende Tam bilmiyorum, ama galiba Ebû Davut Fiten 37 Deki hadise diyorlar. Ve Bu Hadisin Ravileri hepsi güvenilir. Lütfen önceki yükledim PDF indir ve bak. İngilizce anlarsan, o olmadı lazım inşallah.

Ama bu hadisde devle kelimesi geçmiyor. Eğer Ebû Furkan Abi Hadisi tam söylerse, sevinirim...