Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Rahatsız Oldum.

U Çevrimdışı

uzgunn

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum,

Tam olarak nasıl başlasam bilemiyorum. 25 gün sonra evleneceğim. Evleneceğim kızla görücü usulü tanıştık birbirimize çok ısındık çok sevdik kısa süre sonra evlenme kararı aldık aileler nişandı derken düğünden önce nerdeyse akrabalık başladı.

Benden önce yine görücü usulü kısa süreliğine nişanlanma olmuş ama kefil olan kişinin yalanından sebep içkili vs olmasından nişan atılmış. Bende bunu bilerek ve buna inanarak bu işe koyuldum.

Kendim yurtdışında yaşamış haram olan işlere bulaşmış ama Türkiyede aldığı eğitimlerden bilgilerden sebep bunu tasvip etmemiş ve bundan pişmanlık duyan tövbe etmiş birisiyim. Nişanlımada bu konuyu fazla kurcalama hepsini sana ayrıntılı bir şekilde anlatmam diyip geçiştirmiş birisiyim.

Nişanlımdan önce dindar görünümlü bir ailenin kızıyla görüşmüş onla cinsel birleşme dışında gayet yakın ilişkilerim olmuş ve geçmişinden şüphelenip karışılıklı olarak ilişkiye devam etmemiş birisiyim. Hatta şöyle şöyle ilişkide bulunduğum kişiyle evlenemem ben demiş birisiyim.

Nişanlımla ise hiç kimsenin ona dokunmadığını vs söylemiş ben ona inanmış her görüşmede ona yaklamış daha sonra dahada yaklaşmış derken son 25 gün kala fazlasıyla cinsel olarak yakınlık yapmış birisiyim. Son gözlemlerimde baktığımda ise kendisinin bundan rahatsız olmadığını vicdanen rahatsız olmadığını görmekteyim. Ben hiç bunu yakıştıramama rağmen beraber yakınlaşıp daha sonra gelip normal hayatına devam edebiliyor. Ben acaba geçmişindede birşeyler yaşadıda o yüzden pek sallamıyor mu diye düşünüyorum. Ne kadar doğru bilemem ama ben aşırı kıskanç birisiyim. Belki ben yalan yanlış işler yaptım ama evleneceğim kişinin tertemiz bir geçmişi olmasını istedim. Bunun için çok araştırma yaptım kuran kursu tanıdık hocalardan sormalar vs ama bu kişi nasib oldu. 3-4 gün görmesem özlüyorum aileler çok sevdi kardeşler arkadaş oldu vs.

Geçmişi kurcalamayim diyorum dünki aşırı yakınlıktan sonra çok rahatsız oldum. Gittim bir imama anlattım üstü kapalı geçmişi sebi bağlamaz dedi adam. Bend kendi geçmişimi tasvip etmiyorum ama nişanlıma birisi bakarken bile rahatsız oluyorum. Geçmişte birisi ile yakınlık olmuş olacağını düşünmek beni çok acıtıyor.

İş öyle bir yerde ki şu an bi miktar para almışım mütahite vermişim nişanlanmışız düğüne kalmış 25 gün, ben bu saatten sonra birşey yapmam demek hem onun hakkı hayatı demek hemde benim. Benden sonra ikimizinde hayatının iyi yönde olmayacağını düşünüyorum. Bütün sülalelerimiz bilmiş görmüş öğrenmiş.

Kısacası yakınlık olsun istemiyorum buluşunca oluyor, ilk zamanlar çok sordum kimse ile yakınlaşmadım dedi ama benle olan rahatlığı beni rahatsız ediyor, sorup onun verdiği cevaba inanmak istiyorum öyle olsun istiyorum ve bu meseleyi düşünmeden evlenmek istiyorum. Çokta seviyorum çünkü onu.

Bundan nasıl kurtulabilirim? Bayram günü hiç bir tat keyif alamadım. Evlendikten sonra nikahta keramet vardır diyorlar nasıl bir değişim olabilir? Bu nikah olayından sonra daha mı yakın hissedeceğimiz birbirimize?

Siz bırak deseniz bile ben onun hakkına giremem hayatımızı karartamam sadece bundan nasıl kurtulabilirim bana yardımcı olun lütfen. Allaha emanet olun!

Üst Ana Sayfa Alt