Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Putin: Suriye'ye Yardım Ederiz

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Güncelleme: 17:04, 06 Eylül 2013 Cuma

putin.jpg

Putin: Suriye'ye yardım ederizViladimir Putin, St Petersburg'da yaptığı açıklamada, bir soru üzerine saldırı durumunda Suriye'ye gereken yardımları göndereceklerini söyledi. Putin, yardımları askeri ve ekonomik olarak açıkladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi
Ruya Devlet Başkanı Viladimir Putin, ev sahipliğini yaptığı G-20 Zirvesi'nin sürdüğü St Petersburg kentinde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
Putin, basın toplantısında bir gazetecinin "Suriye'ye saldırı durusunda yardım edecek misiniz?" şeklindeki sorusu üzerine "Yardım edecek miyiz? Evet edeceğiz. Biz zaten yardım yapıyoruz da... Biz silah gönderdik. Ekonomik anlamda da yardımlarımız olacak. İnsani olarak da yardımlarımızı sürdüreceğiz" dedi.
Rusya Başkanı Putin, Suriye konusunda kendisinin de Obama'nın ortak amacının uluslararası barışın sağlanması olduğunu ancak yapılan görüşmelerde kimsenin kendi fikrinden taviz vermediğini söyledi
Putin, Suriye konusunda tüm ülkelerin uluslararası kurallara uyması gerektiğini ifade etti.
Rusya konusunda karar verilecek yerin St Petersburg olmadığını belirten Putin, G-20'nin böyle bir özelliğinin de olmadığını ifade etti.
"KİMYASALI DİRENİŞÇİLER KULLANDI"
Putin, Suriye'deki kimyasal saldırının direnişçiler tarafından yapıldığını iddia ederek, direnişçilerin bu saldırıyla dış müdahalenin yolunu açmayı hedeflediklerini ileri sürdü.