Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Pentagon :küresel Cihadcıların Suriye'de Yönetimi Ele Almasından Çok Endişelendiğini Söyledi

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
14:11, 21 Temmuz 2013 Pazar

Pentagon: İslamcı savaşçılar idareyi ele alabilirPentagon yetkilisi David Shedd, Küresel Cihatçıların Suriye'de yönetimi ele almasından çok endişelendiğini söyledi.

En üst düzey Pentagon istihbarat yetkililerinden bir görevli, İslamcı savaşçıların soğuk kanlıklarını korumaları durumunda Esed’e karşı savaşan diğer bütün muhalif gruplar üzerinde yönetici konumuna geçeceğini söyledi.ABD İstihbarat Savunma Birimi baş muavini David Shedd, yaptığı açıklamada güçlü bir dış müdahale imasıyla, aşırı radikaller olarak tanımladığı Küresel Cihatçıların Suriye’deki diğer gruplar üzerinde kontrolü ele almasından çok endişeli olduğunu söyledi.Suriye’deki El Kaide yapılanması, Nusret Cephesi hakkında bahsettiği bu “tehlike”ye rağmen Shedd, ABD’nin yada müttefiklerinin nasıl bir dış müdahale gerçekleştireceğine dair bir şey söylemedi.Shedd’in Suriye halkının kendi tercihlerine rağmen okyanus ötesindeki ABD’nin ‘Suriye halkı adına’ endişe duyması ise anlaşılabilir bir cümle ve tavır olmaktan uzak görüldü.İstihbarat baş muavinin açıklamasında yer alan ‘savaşın herhangi bir yere kayması an meselesidir ve aylar hatta yıllar sürmesi olası’ ifadeleriyle de bölge ülkelerini tehdit ettiği düşünülüyor.Shedd, konuşmasında ayrıca İslamcı savaşçıların savaş bittikten sonra da evlerine dönmeyeceklerini ve Esed’den boşalan yönetimi kendi inançlarına göre yenisiyle değiştirmek için ele alacaklarını vurguladı.

incanews / Haber Merkezi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Türk oğlu türk böyle düşündüğünü biliyoruz zaten sen yorma kendini. Nasıl bişey arzulamıştınız efendim Türk İslam birliği mi Türk İslami Cumhuriyet mi?

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Askerleri hazır nasıl olsa PKK ile Tayyip bi kaçda para meraklısı aşiret lideri bulurlarsa maşa işlemi tamamdır ...

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Boş Futbol tartışmanızı kendi aranızda yapın lütfen. Buarada "Türkoğlu" dediklerim doğru mu?

EBU NİDA Çevrimdışı

EBU NİDA

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben de bazı arapçı-gerici-yobaz grupların egemen olmalarından endişeliyim.

biraz daha açarmısın? hani böyle el kafa kesen zina edeni taşlayan sakalları olan ellerinde siyah bayraklar olan kadınları siyah giyinmiş elleri yüzleri görülmeyen insanlarımı kast ettin. yoksa başka bir topluluğumu? çünkü bu zamanda gerici yobaz diye bu özellikleri olan topluluklara diyorlarda.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hemen üstüne gitmeyin yav. "el arabi" , "el kürdi" diye kendini anan insanlara bir şey denmiyor bin türk demek de suç değil. karşı taraf bizim gibi düşünmese de/inanmasa da biraz sabırlı olup ona hatalarından dönmesi için doğruca tavsiyeler vermek varken sorgu meleği kesilmişiz...

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yine seviyesiz muhabbet ler başlamış

EBU NİDA Çevrimdışı

EBU NİDA

Üye
İslam-TR Üyesi
benim yazımın üstüne bu yorumu yazman beni şüphe içinde bıraktı. acaba benim yobazdan gericiden kastın ne sorusuna abiyi sıkıştırdığımmı anlaşıldı ? üstelik açıklamışım demişim hani bak bu özellikleri olana öyle deme diye !

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abicim velev ki bizi yobaz bilsin bu arkadaş(ondan da emin değiliz), tebliğ metodu bu olmamalı. yumuşak bi şekilde anlatmak varken cımbızlayıp cımbızlayıp karşımızdakine hatalarını yanlışlarını sertçe söylersek baştan kaybetmişizdir.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ne yani sen her sabah sinek kaydı traş mı oluyorsun? E ozaman kadından ne farkın olur. Yüzdeki erkeklik alameti sakal değil mi? Öyle olmasaydı Allah erkeğe sakal verir miydi. Bence sakalınla gurur duyamıyorsan sende ciddi bir (erkeklik) problemi var.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mevzu sakalsa gerisi teferruat. .. :yale

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bayılıyorum sizin şu geyik muhabbetinize valla.

updated

yaw konunu başlığına bak bir de akhilerin sakallarınabak. NEdense ne kadar ciddi olursa olsun konu yine birşeyler bulunup konu sulandırılıyor. Hoş bende okuyup okuyup gülüyorum ya..

Akhiler yeni bir konu açıyorum geyik muhabbeti diye oradan devam edelim...