Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Pakistan'a Yardım Edeyim Derken!!!

H Çevrimdışı

hakyolcusu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikli Tehtid İrtica(!)
Ülkesi son 80 yılın en büyük sel felaketine maruz kalan Pakistan Devlet Başkanı Asıf Ali Zerdari, felaketin yaralarını sarmaya çalışacak yerde...

Ülkesi son 80 yılın en büyük sel felaketine maruz kalan Pakistan Devlet Başkanı Asıf Ali Zerdari, felaketin yaralarını sarmaya çalışacak yerde, hükümetin uyguladığı zorba politikalara karşı çıkan İslâmcı gruplara karşı mücadeleye öncelik verdi.

Sel felaketinin Pakistan'ı hükümet karşıtı İslâmcı gruplara karşı yürüttüğü mücadeleden alıkoymayacağını söyleyen Zerdari, İslâmcı grupların, sellerin etkisinin en çok hissedildiği bölgelerde yeni üyeler kazanarak bu durumdan fayda sağlayabileceğine işaret etti.

ABD taşeronu Pakistan Devlet Başkanı Asıf Ali Zerdari, ülkenin beşte birini sular altında bırakan sel felaketinin yol açtığı zararların giderilmesinin en az 3 yıl alacağını söyledi. Zerdari, bir grup yabancı basın mensubuna açıklamasında, Pakistan'da bugüne kadar yaşanan eşi görülmemiş büyüklükteki sel felaketi karşısında eleştirilere uğrayan hükümetin icraatını savundu. Asıf Ali Zerdari, felaketin yol açtığı zararların giderilmesinin çok uzun bir süre alacağını belirtti ve "en az 3 yıl" süreceği öngörüsünde bulundu. Sel felaketinin Pakistan'ı hükümet karşıtı İslâm'cı gruplara karşı yürüttüğü mücadeleden alıkoymayacağını söyleyen Zerdari, İslâm'cı grupların, sellerin etkisinin en çok hissedildiği bölgelerde yeni üyeler kazanarak bu durumdan fayda sağlayabileceğine işaret etti.

Zerdari, "Savaş bütün cephelerde devam ediyor. Bir dava için savaşıyorsanız ve durum güçleşiyorsa, teslim olmazsınız. Masaya yeni çözüm getirirsiniz" dedi.

BM'ye göre, Pakistan'ın kuzeybatısında Muson yağmurlarıyla birlikte 1 ay önce başlayan seller, ülkedeki 17 milyondan fazla insanı etkilemiş durumda. Milyonlarca insanı evsiz ve milyonlarca hektarlık ekili alanı sular altında bırakan, 1500 kadar kişinin hayatını kaybetmesine yol açan sellerin Pakistan'da oluşturduğu insanî kriz devam ediyor. Sellerle ortaya çıkan büyük çaplı yoksulluğun, sosyal huzursuzluklara, yiyecek için başkaldırılara yol açacağı, hatta görev süresi 2013'te dolacak hükümetin iktidarda kalmasını zorlaştıracağı yönünde kaygılar bulunuyor.

Yerel yardım kuruluşları, Pakistan ordusu ve uluslararası yardım kuruluşlarının, sel yüzünden evini terketmek zorunda kalan insanların gıda, su, ilaç ve barınak ihtiyaçlarını karşılamasına karşın hâlâ milyonlarca kişi ya çok az yardım alabiliyor, ya da hiç yardım alamıyor.

Yetkililer, Pakistan'ın kuzeyindeki dağlık kesimden ülkenin güneyindeki ovalara kadar büyük bir felakete yol açan sel sularının, zamanla çekilerek Umman Denizi'ne dökülmesinin beklendiğini belirtiyor.
sel madurlarına yardım edeyim derken yaptığımız yardımlar sakın müslümanlara karşı füze,roket,mayın ve mermi olarak kullanılmasın?

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
kullanmaz inşallah kullanmaz. ramazanda bi resim görünce oradan yüreğim kaldırmıyo. herşeyde ille bi böyle gariplik çıkmak zorunda mı. müslüman müslümana yardım da edemesin. aman sevmesin düşünmesin birbirini. yetmiyo mu bu kadar ayrıştığımız. devlet başkanı yapıyosa Allah belasını versin. napalım orda aç kalan evsiz kalan şu mubarek günde....
bu kadar ayrı kalmak yeter müslümanlara.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
kaldı ki biz yardımı orada aç kalan evsiz kalanlar için yappıyoruz. yapmazsak vicdanen rahat olamayız. o yardımı götürmeyen sorumludur. biz değil. biz göndermessek biz de sorumluyuz...

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
rabbim yardımcıları olsun biz rahat yataklarımızda yatarken onların çadır kurmak için bile yerleri yok..biz üzerimize düşen vazifeyi yapalım da ...

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
Gerçekten çok üzücü bir durum başlarına sürekli felaketler geliyor imtihanları zor

M Çevrimdışı

muhsin_ensar06

Üye
İslam-TR Üyesi
Yardım sever müslümanlara sesleniyorum..
İnfak Ederken..
Fakirler mi? Önceliklenmeli..Yoksa Mücahitler mi önceliklenmeli?
Miğdeler mi önceliklenmeli.. Yoksa zihinler mi önceliklenmeli?
Müslümanlar mı önceliklenmeli..Yoksa İslam mı önceliklenmeli?
Bütün bunların analizini yaparak yardım yaparsak daha faydalı olacağına inanıyorum..

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
ey muhsin ensar kardesim simdi oranın fakir halkı müslüman degilmi sunu iyi bilki pakistan halkı mucahidlere sendende bendende daha fazla yardım edıyorlar biz oraya yardım yollamassak biz o müslüman kardeslerimizin karnını doyurmassak kafirler doyursun ondan sonra o sebeple insan dininden bile done bilir o sebepten mucahıdlere yaptıgı yardımı belkı daha yapmaya bilir sen zanedıyorsunkı pakistandaki mucahıdlerımıze kim erzak yetistiriyo bizmi yoksa pradaki yoksuz garp pakistanlı kardeslerimizmi ? ben sana bı reportqg gosterimde bak pakistan halkı mucahidlerimize nası destek veriyo

sen onun duruşunda olsan istemezmisin musluman kardeslerin sana yardım yollasın ? tabi biz burda otturalımftarımızı rahat rahat yıgelıim nerden alaya biiriz o müslüman kardeslerimiz'in durumunu ?

müslümanlar oncemi islam oncemi? bak ne guzel soyldin müslüman olmazsa islam olurmu Allah kimerı nurunu tamamlamak için sebeb yapacak kafırlerimi muslumanlarımı ? tabiki mucahidlere yardım etmelıyız ama boyle durumlarda aç olan kardesinede etmelisin heleki o kardesler'in içinde bizden çok mucahıud destekçısı vardır

M Çevrimdışı

muhsin_ensar06

Üye
İslam-TR Üyesi
Dikkat ederseniz ben yardım edilmesin demiyorum. Fakat bir misyoner mantığıyla yardım edelimde nereye kime nasıl giderse giderse gitsinde ne olursa olsunda demiyorum..

Hakyolcusunun yazısını dikkatli okuyalım;
Sel felaketinin Pakistan'ı hükümet karşıtı İslâm'cı gruplara karşı yürüttüğü mücadeleden alıkoymayacağını söyleyen Zerdari, İslâm'cı grupların, sellerin etkisinin en çok hissedildiği bölgelerde yeni üyeler kazanarak bu durumdan fayda sağlayabileceğine işaret etti.

Tercih sizin Pakistan halkına gerçek yardımı yapacak hem dünyalarını hem ahiretlerini kurtaracak mücahitleremi, yoksa yalnızca karınlarını doyurak pakistan hükümetinemi yollanak yardımlar...
Konunun tarşmaya dönüşmemesi için bu konuya daha fazla yazmayacağın isteyen kardeşlere özel msjla cevap verebilirim

Üst Ana Sayfa Alt