Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Özel Kuvvetlerimiz Türkiye'ye Destek Veriyor

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Pentagon: Özel kuvvetlerimiz Türkiye'ye destek veriyor
Pentagon, Türkiye'nin talebi üzerine Amerikan özel kuvvetlerinin, Cerablus ve Çobanbey'de Türk birliklerine ve Suriyeli muhalif güçlere destek verdiğini bildirdi

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) yetkilileri, Türkiye'nin talebi doğrultusunda bazı Amerikan özel kuvvetleri birliklerinin, Suriye sınırındaki Cerablus ve Çobanbey bölgelerindeki operasyonlarda Türk birliklerine ve Suriyeli muhalif güçlere destek verdiğini bildirdi.

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Yüzbaşı Jeff Davis, konuyla ilgili değerlendirme yaptı.

FIRAT KALKANI HAREKATI'NDA SON DURUM!

Yüzbaşı Davis, Türk hükümetinin talebi doğrultusunda Suriye sınırındaki Cerablus ve Çobanbey (El Ray) bölgelerinde Amerikan özel kuvvetleri birliklerinin Türk ve Suriyeli muhalif güçlere destek verdiğini belirtti.

TSK TOPÇU ATEŞİYLE IŞİD'İ VURUYOR

Davis, "Amerikan özel kuvvetleri birliklerinin Türk birliklerine ve Suriyeli muhalif güçlere verdiği destek, DAEŞ’le mücadele eden diğer yerel unsurlara da veriliyor." ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE-SURİYE SINIRI STRATEJİK OLARAK ÇOK ÖNEMLİ"

Türkiye-Suriye sınırının, hem Suriye’de hem de Irak’ta DAEŞ’le mücadele anlamında stratejik olarak çok önemli olduğunu vurgulayan Davis, DAEŞ’in terörü Türkiye’ye, bölgeye ve daha sonra da Avrupa ve ABD’ye ihraç etmeye çalıştığını ifade etti.

Konuyla ilgili AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Pentagon sözcülerinden Adrian Rankine-Galloway de Türkiye’nin talebi üzerine bazı Amerikan özel kuvvetleri birliklerinin, Türkiye-Suriye sınırında Türk birliklerine ve Suriyeli muhalif güçlere destek verdiğini söyledi.

ABD’nin Kuzey Suriye’nin tamamen DAEŞ unsurlarından temizlenmesi yolunda atılacak tüm adımlara destek vermeye devam edeceğini vurgulayan Galloway, nihai hedefin DAEŞ’in yenilmesi olduğunu bir kez daha dile getirdi.

DAEŞ'in tüm lojistik kaynaklarının kesilmesinin önemine işaret eden Galloway, bu bakımdan Türkiye-Suriye sınırının DAEŞ unsurlarından temizlenmesinin stratejik anlamda değerli olduğunu belirtti.

AA

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Denildiğine göre Özgür Suriye Ordusu Amerikan askerlerini Çobanbeyin'den (al-Rai town) kovmuş. Videosu da var ama internette bulamadım.

''Four #US military officers with +25 soldiers shown in al-Rai town in northern #Aleppo this morning. Reports of Fist fight between USA specOps & Rebels as later refuse to cooperate with them. Apparently angry Free Syrian Army soldiers forced them out of #Syria & now they are back in #Turkey .'' (Kaynak: https://telegram.me/WarPolitix)

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Denildiğine göre Özgür Suriye Ordusu Amerikan askerlerini Çobanbeyin'den (al-Rai town) kovmuş. Videosu da var ama internette bulamadım.
https://www.islam-tr.org/konu/oso-amerikan-askerlerini-kovdu.47246/

Ortalık karışıyor gene.. daha doğrusu karmaşık olan ortam, daha fazla karmaşık hâle geliyor. Uzaktan tâkib edenler için dahi zor.. Orada olanlara Rabbim sabır, doğru yolu görecek ferâset, bu yolda ilerleyebilecek güç kuvvet versin.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
iŞİD SON kalesını asla teslım etmeyecektır. Zannımca
bu onları İnşeallah doğru yola cevırır.Harıcı de olsalar ıclerınde samımı muslumanların olduğunu bılıyorum.
ALLAH zulcelal onları duzeltsın doğru yoluna ıletsın.
Bu onların temızlenmesı yanlışların doğrulardan ayrılması ıcın dıye düşünüyorum.
ALLAH kuluna bır musıbet ısabet ettırdıgınde kendıne cekı düzen vermeli...
Bakalım hep bırlıkte gorecegız.
Umuyorum kı ALLAH günahlarını affeder ve ISlamı duzgun doğru olması gerektıgı gıbı savunacak guc verır Ve tum hak yoldakı mucahıdlerımızı bu yolda bırlestırıp Guclu bır ordu ıcın bıze yardım eder.Cunku bızım buna ıhtıyacımız var Bızım rabbımıze ıhtıyacımız var
Hersey gecıktıkce ZAferde gecıkıyor dolayısıyla daha fazla kan dokuluyor daha fazla musluman eza cekıyor.
ALLAH ım ıcımızdekı kotulerı art nıyetlılerı düzelt düzelmeyecekse bızden uzaklaştır.
ALLAH ım mumın musluman mucahıdlere guc ver onları ızzetınle bırlestır ve guclendır.
Biliyorum kı bızde hayr olmazsa eger yerımıze daha hayırlı kullar ıhsan edersın.
Yarabbı günahlarımızı bagısla gevseklıgımızı düzelt ve kalplerımızı ayaklarımızı Islam uzere sabıt kıl.
Bizi bırakma yarabbi Biz yanlızca sana kulluk eder Yanlızca senden yardım dılerız.! amin
elhamdulıllahırabbılalemın.

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
iŞİD SON kalesını asla teslım etmeyecektır. Zannımca
bu onları İnşeallah doğru yola cevırır.Harıcı de olsalar ıclerınde samımı muslumanların olduğunu bılıyorum.
ALLAH zulcelal onları duzeltsın doğru yoluna ıletsın.
Bu onların temızlenmesı yanlışların doğrulardan ayrılması ıcın dıye düşünüyorum.
ALLAH kuluna bır musıbet ısabet ettırdıgınde kendıne cekı düzen vermeli...
Bakalım hep bırlıkte gorecegız.
Umuyorum kı ALLAH günahlarını affeder ve ISlamı duzgun doğru olması gerektıgı gıbı savunacak guc verır Ve tum hak yoldakı mucahıdlerımızı bu yolda bırlestırıp Guclu bır ordu ıcın bıze yardım eder.Cunku bızım buna ıhtıyacımız var Bızım rabbımıze ıhtıyacımız var
Hersey gecıktıkce ZAferde gecıkıyor dolayısıyla daha fazla kan dokuluyor daha fazla musluman eza cekıyor.
ALLAH ım ıcımızdekı kotulerı art nıyetlılerı düzelt düzelmeyecekse bızden uzaklaştır.
ALLAH ım mumın musluman mucahıdlere guc ver onları ızzetınle bırlestır ve guclendır.
Biliyorum kı bızde hayr olmazsa eger yerımıze daha hayırlı kullar ıhsan edersın.
Yarabbı günahlarımızı bagısla gevseklıgımızı düzelt ve kalplerımızı ayaklarımızı Islam uzere sabıt kıl.
Bizi bırakma yarabbi Biz yanlızca sana kulluk eder Yanlızca senden yardım dılerız.! amin
elhamdulıllahırabbılalemın.

Sanmıyorum düzeleceklerini daha bu haftaki paylaşımlarından birinde makdisinin ramazan el butiden farkı olmadığını, makdisi ve filistinin alim olmadıklarını açıklamşlar.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sanmıyorum düzeleceklerini daha bu haftaki paylaşımlarından birinde makdisinin ramazan el butiden farkı olmadığını, makdisi ve filistinin alim olmadıklarını açıklamşlar.
:)
demir bile atesı görünce yola gelirken ınsanın buna dayanacağını sanmıyorum akhı.
Bız hayr dusunelım.
Kaybederse onlar kaybedecek ISLAM degıl
Eger ıcınde başka seyler varsa ZAten
ALLAH zulcelal onları paramparça edıp bırdaha hıcbırı bırbırını bulamayacaktır.
Bazı seyler var bılmedıgınız benım duamdaki amacım onların ıcınde kandırılmış olan ve korkudan boyun egenlerın aradan cekılıp hak yoldakı safta olmalarıdır.

Üst Ana Sayfa Alt