Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Öso'nun Son Menheci Nedir?

N Çevrimdışı

Nizamı Furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm sürekli takip eden ehli olan akhilerin bileceğini düşünüyorum. Haber siteleri vesayre bunlara zerre kadar güvenemiyorum gelip burda kardeşlerime sormak istedim suriye savaşı yeni başladığında Müslüman camialar tarafından Öso destekleniyordu peki bugünkü durumu nedir hep Amerika ve müttefiki olan ülkeler tarafından kınanmıyor ve destekleniyor gibi. Birde vikipedide gördüğüm öso nun kafir pyd'ye kobanide destek gönderdiğini gördüm bu gerçekmi?. Bir kaç tane soru

r6lZ1wc.png

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kobani_Kuşatması

- Vikipedideki taslakta olduğu gibi Öso kobani kuşatmasında PKK'ya yardım askerleri gönderdiği gerçekten doğrumudur?

-Öso yada Öso ya bağlı gruplar PKK gibi grupları tekfir ediyormu?

-Öso yada bağlı gruplar Vikipedi savaş haritasından anlaşılacağı üzere kontrol altında tuttuğu kasabalar, şehirler var buralarda Allah'ın hükmüyle hükmediyormu? Birde demokrasiye bakışı nedir?

-Alacağım cevaplar endişelendiğim yönde ise Mücahidler onlarla maslahat için veya zorda kaldığı için mi ittifak halinde duruyor? nasıl oluyor vakıanın işte tam bu kısmını anlayamadım.

İsmet Esendal Çevrimdışı

İsmet Esendal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bildiğim kadarıyla ÖSO tek bir grup değil. Birbirinden bağımsız çoğu. Bu sebepten her grubun hareketleri kendini bağlar. Bazıları amerika, suudi arabistan ve türkiye'den silah desteği de alıyormuş. Benim aklıma gelen soru da şu: İnşaAllah bir gün iran, hizbullah, rus köpekleri suriyeden defolup gider, esed rejimi tamamen çökerse sonrasında ne olacak? Muhaliflerin bir bölümü demokrasi istiyor, bir kısmı şeriat. Sonrasında ya savaş bunlar arasında sürecek ya da ülke bölünecek bilemiyorum.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Çok karışık konu bu. FSA veya ÖSO diye bahsedilen Muhalif grupların tamamı -yani ben öyle biliyorum- Yani Demokrasi yanlıları da var, komünistlerde, İslam Cephesi, Ceyşul Feth gibi gruplarda. Kaldı ki yukarda linkini verdiğin sitenin düzenlediği savaş haritasına bakarsan yeşil bölgeyi muhalifler diye belirtir bir tek Nusra'yı ayrı olarak belirtir -El Kaide korkusu Allahu alem- tek bir menhec yok anlayacağın. Menhecler demeti. İnşaallah Şerri Hükümleri uygulama konusunda taviz vermeyeceğini ve menhecinin Kur'an ve Sünnet olduğunu söyleyen gruplar galip gelecektir. Hoş dünya da olmasa da ahirette kazananlar zaten onlar biiznillah.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İsmet Esendal kardeşin dediğine katılıyorum, bende bir yerde okumuştum (sağlam yerden okuduğumu hatırlıyorum-tam emin değilim). Birçok grubu (birbirinden bağımsız) ÖSO diye adlandırıyorlar. İsmet kardeşin de dediği gibi İslam için savaşanlarda var (örnek: Şam Cephesi, çektiği videoyla IŞİDe ders veren), bide ABD ve batılılaarın işbirlikçileri de (Allahualem)....

E Çevrimdışı

Ebu.Cendel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allahu alem ahi benim bildiğim kendini fsa öso diye adlandıran gruplar demokrasici oluyor genelde amerikan destekli oluyorlar amma hepsi için böyle söyleyemem hepsinin menhecini amacını bilmiyorum.
Mesela hazm hareketi vardı bundan önce açık açık amerika'dan silah alıyorlardı nusret cephesinin hazm hareketiyle ilgili paylaştığı resimlerde de amerikan bayraklarını görebilirsin.
En doğru Yol İslâm'dır gerisi boş
İslam nizamı dışında her ne içinolursa olsun savaşan leş olur,murdar olur

N Çevrimdışı

Nizamı Furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim anlamaya çalıştığım kadarıyla abi öso muhalif olarak adlandırılan gruplardan demokrasi isteyenler var onlar demokrasi istiyor ama diğer Allah yolunda savaşan mücahid gruplar onlara maslahattan ötürü savaşmıyor veya zorda kalıyor Allahu Alem. Zorda kalınmayacak gibi de değil ki birde. Belli bir müddet sabrediyor esad bitene kadar ancak onlara müslüman muameleside yapmıyor sadece saldırmıyor. Allah en doğrusunu bilir

Üst Ana Sayfa Alt