Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Online Oyunlar Tehlikesi

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben diyorum hadımım,kardeşler,kaç çocuğun var diye soruyorlar :D,yahu oyuna saydım sövdüm resmen,konuyu katletmişsiniz teessüf ediyorum...

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
videoda bu tip bir şeyler diyor:
"tüm futbol takımlarını,futbolcuları,kaç yaşında olduklarını,kaç yıldır hangi takımda olduklarını vs vs biliyorsun da Rasulullah(sav)'ın kaç eşi vardı,bunlar kimlerdi,kuran'da kaç sure var,kaç cüz var bunları niye bilmiyorsun"

hoş eskisi gibi dünyadaki futbolu,basketbolu,takımları takip etmiyorum fakat bu sefer de pc oyunlarına düştüm;tamamını izlemedim belki direkt olarak benim gibileri için de söylemiştir yusuf estes bir şeyler.

K Çevrimdışı

Khaled21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Birde birşey duydum ben video oyunlarında karakterler canlandırılıyor bunun için haram falan ingilizce sitelerde görmüştüm

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hoş eskisi gibi dünyadaki futbolu,basketbolu,takımları takip etmiyorum fakat bu sefer de pc oyunlarına düştüm;tamamını izlemedim belki direkt olarak benim gibileri için de söylemiştir yusuf estes bir şeyler.

Ne iş yoksa günde beş vakit abyss mi yapıon:)

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ko da bir bölge adı türkçesi cehennem mi cehennem çukurumu ne demekti,,,

Ramazan Et Turki Çevrimdışı

Ramazan Et Turki

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bende silkroad bagımlısıydım.7 sene falan oynadım bu oyunu,arada bırakmalar tekrar geri dönmeler,üzerine birde canlı iddaa tuzagına düştüm.Gençliğini boşa verenlerdenim açıkçası birde boşa çalışıp borç ödeme.bir ben değil bir sürü genç bu tuzaklarda.bireysel ve ufak gruplu mücadelerle bu oyunları bırakmak cok zor.cemaat,aile hatta hükümetin bunlara bir şey yapması lasım. merak edip nasılmış diyipte sakın başlamayın.Allah kimseyi düşürmesin..

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Dininizi öğrenin ahkiler, o geçen zaman boşa zaman ki Allah bunun da hesabını soracak unutmayın. Dinin aslına yaklaştıkça bütün tuzakları görüyorsun. oyunmuş, müzikmiş, içkiymiş kumarmış, o çok sevdiğiniz futbol bile anlamsız geliyor, hatta haberler, tv, sinema... Hepsi dünyalık. İnanın bana eskiden yaptığım çoğu şey bana şimdi o kadar anlamsız ve boş geliyor ki. Allah (cc.) herkese bu kadar yakınken ademoğlunun bundan bir o kadar uzak olması, gaflet halinde yaşaması şeytanın suyuna gidildiğini gösterir, maazAllah. Allah hepimizi affetsin kardeşler, Allah bizi kendi yolundan ayırmasın.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
medal of honor 2010 diye bir oyun var orada afgan taliban ve kafkas mücahidleri hedef alma durumu oluyor bilgisayar oyununda.O oyundan midem bulandı ellerim titredi ve çöpe atmıştım onu.Arada canım çok sıkılırsa içinde müslüman katliamı olmayan zararsız oyunlar oynuyorum.Ama abartmadan.Türk yapımı "mound blade warband" oyunu var onu oynuyorum zararsız gibi gözüküyor.Ama yinede abartmamak gerek.En zararsız olanı bile boşa zaman kaybı.

not:şimdi düşününce aslında mound blade warband oyunu bile zararlı yav.Karakter düzenleme ekranı var.En zararsız olanının bile köküne kibrit suyu.

Üst Ana Sayfa Alt