Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Onların Sözleri

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
FB_IMG_1505239052827.jpg

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bekir el-Müzeni dostları için şöyle dua ederdi;

"Allahu Teala hem bizleri hem sizleri, tenha yerlerde tek başına kalıp günah işleme imkânına kavuştuğu halde, Allah'ın kendisini gördüğünü anlayarak günahı terketmek suretiyle zühde erenlerden eylesin."

(Cami'ul U'lum ve'l Hikem 2/391.)

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Altınla yazılacak kadar değerli nasihat!

Ömer bin Hattab radiyallahu anhu demiştir;

"Seni ilgilendirmeyen şeyin peşine düşme!"

"Düşmanından uzaklaş!"

"Kavmin içerisinden emin olmadığın dostlarından da sakın!"

"Emin olan, şünhesiz Allahu Taala'dan korkan kimsedir."

"Facir bir kimse ile arkadaşlık yapma; yoksa ondan kötü şeyler öğrenirsin. Onu sırrından da haberdar etme."

"İşlerinde, Allahtan korkanlarla istişare et!"

(Abdullah bin Mubarek, Zühd, s. 491; Ebu Nuaym, Hilyetu-evliya 1/55)
*İbn Ebu'd-Dunya, Kitabus-Samt, 120*

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İmam Şafi, Bağdad’a girdiği gün, ilk işi Ebu Hanife’nin kabrini ziyaret etmek olmuştu. Sabah namazında o makamda bulunmuş, namazda Kunutları okumamıştı.

Halbuki kendisi sabah namazında kunut duasının okunmasını söylerdi. "Neden sabah namazında kunut duası okumadığı" sorulduğunda,

"Ben İmam Ebu Hanife’nin söylemediği şeyi yapmaktan utandım. Bu sebeple böyle davrandım.” demiştir.

(İmam-ı Şarani, el-Uhudü’l-Kübra, Bedir Yayınevi, s. 764-765)

H Çevrimdışı

Hafsa binti Ubeyd

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Dünyada şu üç şey olmasaydı orada kalmak istemezdim: Allah yolunda bir ordu sürmek veya teçhiz etmek olmasaydı, şu gecenin göğüslenen zorluğu olmasaydı, hurmanın en hoşlarının seçilmesi gibi sözlerin en güzellerini seçenlerin meclisleri olmasaydı hayatta kalmayı istemezdim." Hz. Ömer (radiyallahu anhu)

Rayet Et Tevhid Çevrimdışı

Rayet Et Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şam , Kudüs'e açılan bir kapıdır. Ya bu kapıyı açan anahtar olursun. Ya da kapının önünde ezilen paspas.

[ Ebu Muhammed El Cevlani - Allah onu korusun ] ( İdlib - 2014 )

Üst Ana Sayfa Alt