Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Ömer (r.anh) Sert Baktı Diye Güneşin Sönme Rivayeti Sahih midir?

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dört Büyük Halife Kitabindan Alinan Hazreti Ömer (Radiyallahu Anhu) İle İlgili Menkibeler 16. Menkıbe:Bir gün Hazreti Ömer (Radiyallahu anhu) bir yerde oturmuş, hırka-i şerîfini yamıyordu. Arkası açık olduğundan güneşin harâreti te'sir edip mübarek kalbi bir miktar incindi. Güneşe dikkatle bakınca, güneşin ışığı, Hakk Teâlâ'nın emriyle söndü. Cebrail (Aleyhis-selâm), Resûl-i Ekrem (Sallallahu aleyhi vesellem)'e gelip: - Ömer (Radiyallahu anhu)'e emir buyurun, güneşe şefkatle baksın. Yoksa güneş kıyâmete kadar böyle kalıp her tarafın karanlığı devam eder, dedi. Server-i âlem (Sallallahu aleyhi vesellem) Hazret-i Ömer (Radiyallahu anhu)'i huzuruna çağırıp: - Yâ Ömer! Hakk Teâlâ senin güneşe şefkatle bakmanı emrediyor. Yoksa güneş bu hâlde kıyamete kadar kalacak, buyurdu. Hazreti Ömer emre uyarak güneşe şefkatle baktı. Hakk Teâlâ'nın kudretiyle güneş eski ışıklı hâlini aldı. Buradan Hazret-i Ömer (Radiyallahu anhu)'in büyüklüğünü anlamalıdır.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Her yönüyle (metin ve mâna açısından) uydurmadır.
Kitaba ekleyenler ya da buna rivayet diyenler hangi kaynağa iftira atıyor?

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH RAZI OLSuN ...BuNu BuGÜN GİTTİĞİM BİR DÜĞÜNDE DİYANETTEN OLAN HOCA SOHBETTE ANLATTI,BABAMIN VE BENİM YANIMDAKİ SOFİDE SAHİHTİR BÖYLE BİR ŞEY VAR DEDİ BABAM DEDİKİ BENİM BİRAZ BİLGİM VARDIR BÖYLE ÖNEMLİ BİR OLAYI İLK DEFA DuYuYORuM DEDİ .BABAMDA,ARAŞTIRALIM OĞLuM DEDİ,VE ÇIKAN SONuÇ YİNE HER ZAMANKİ GİBİ BİDAT VE HuRAFELERE YAPIŞAN SOFİLER uYDuRMA HADİSLERE HER ZAMANKİ GİBİ SARILMIŞ...BuN İNTERNETE YAZDIĞIMDA Bu MENKIBE KADİRİLERİN SİTESİNDE ÇIKTI ZATEN BuNDA BİR ŞEY OLDuĞuNuuYDuRMA OLDuĞuNuDA

Üst Ana Sayfa Alt