Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ölümün Müslümanların Elinden Olucak İnşAllah

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Yer yüzünde islamı yok etmek için var gücüyle islama saldıran bu kafire
Allah cc lanet etsin

bushhku4.jpg

S Çevrimdışı

sinemis

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH ona zaten en büyük belayı verdi.bu halle anlmak sanırım belaların en büyüğü

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
cihank ' Alıntı:
Sayın moderatör.
bu çok militanca bir tavır oldu. senin bu tavrın eğer doğru isen düşmanın ekmeğine yağ sürer. belki bilirsin antisemitizmi de yahudiler yürütüyor. çünkü düşmanın varsa değerin artar. ben bu siteye hidayet bulmak için girdim.
tabii ki her islam adı geçen yerin müslüman yeri olamayacağını biliyorum. söylenecek çok şey var ama ben müslümanlarla tanışmak istiyorum.
gerisine vaktimi harcayamam.

Sayın kullanıcı eğer bu anlayışıma militanca diyorsanız militanım..Benim yahudilerden etkilenip militanca yazdığım yok..Kuranı okuyorum..Kuranı yaşamaya çalışıyorum..

Namusumuza saldıran bu insanlara buğz etmiyecem de ne yapacam..

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
TEVBE SÛRESİ, ÂYET: 14

“Onlarla savaşın ki Allah sizin ellerinizle onları azaplandırsın, onları rüsvay etsin. Size de onlara karşı zafer versin.”

Bu küfürle cihad!!!! Buna cihad-ı ekber derler.

quote author=cihank link=topic=6135.msg22588#msg22588 date=1162594966]
Sayın moderatör.
bu çok militanca bir tavır oldu. senin bu tavrın eğer doğru isen düşmanın ekmeğine yağ sürer. belki bilirsin antisemitizmi de yahudiler yürütüyor. çünkü düşmanın varsa değerin artar. ben bu siteye hidayet bulmak için girdim.
tabii ki her islam adı geçen yerin müslüman yeri olamayacağını biliyorum. söylenecek çok şey var ama ben müslümanlarla tanışmak istiyorum.
[/quote]
müslümanlarla tanışabileceginiz bölümümüz bulunmakta. her kim bush a beddua ederse bir sadaka vermiş gibidir resullullah s.a.s. den duydum sadaka verecek parası olmayan yahudiye beddua etsin diye bushta yahudidir. o yüğzden Allah razı olsun sadakanı kabul etsin moderatör . rabbim o kafirleri bizlkerin elleriyle cezalandırsın. bu felsefe işleri bizi bozar kardeşim ''belki bilirsin antisemitizmi de yahudiler yürütüyor'' bunlar bizi bozar bizler düşmanımızıda Allah için düşman ediniriz dostumuzuda.
'''''''"Nasıl (müşriklerle ahit olabilir ki), size galip gelseler hakkınızda ne bir yemin, ne de bir sözleşme gözetmezler." (Tevbe suresi, 8) Yani, bunlar galip gelseler, verdikleri sözde durmazlar. Faraza, "kimsenin burnu kanamayacak" derler. Fakat katliam yapmaktan çekinmezler. Nitekim, tarih boyunca bunun çok örnekleri görülmüştür. Mekke'lilerin Hudeybiye Barışını bozmaları, Yahudilerin sözleşmelere muhalif olarak Resulullah'a ve mü'minlere hıyaneti gibi olaylar, saadet asrından bazı nümunelerdir.

Bu şekilde ahde vefasızlığı adet edinenler hakkında İlahi hüküm şöyledir:

"Onları harbte yakalarsan, onlara uygulayacağın ağır ceza ile diğerlerini (arkalarındakileri) dağıt. Olur ki ibret alırlar."
(Enfal suresi, 56-57)

Hz. Peygamber (asm.), Ben-i Kureyza Yahudilerine bu hükmü tatbik etmiştir. (3)

Şu ayet de yine ahdi bozanlarla ilgilidir:

"Eğer onlar ahit yaptıktan sonra yeminlerini bozar ve dininize saldırıda bulunurlarsa, küfrün liderleriyle savaşın. Çünkü onların yeminleri yoktur. Olur ki vazgeçerler." (Tevbe suresi, 12)

Ayetin sonunda "olur ki vazgeçerler" ifadesi, harbten maksadın karşı tarafı telef etmek, onlara zarar ve eziyet vermek değil, onların zulümden vazgeçmelerini temin etmek olduğuna dikkat çeker. (4)

Bir de, karşı tarafın ahdi bozması şüpheli olabilir. Bu durumda yapılması gereken şudur:
"Eğer seninle ahit yapan bir kavimden bir hıyanetten korkarsan, savaş açmadan önce ahitlerinin sona erdiğini kendilerine ilan et. Çünkü Allah, hainleri sevmez." (Enfal suresi, 58)

2. Hakka Davet
Hz. Peygamber (asm.), savaşa gönderdiği komutanlarına şu talimatı verir: "Düşmanla karşılaştığında onları şu üç şeyden birine davet et. Hangisini kabul ederlerse, sen de kabul et.
1- Onları müslüman olmaya çağır.
2- Kabul etmezlerse, cizye teklif et. (Yani, vergilerini verip İslam Devleti bünyesinde yaşamalarını iste.)
3- Onu da kabul etmezlerse, savaş!" (7)
"Sizinle savaşanlarla siz de Allah yolunda savaşın ve aşırı gitmeyin. Şüphesiz Allah, aşırı gidenleri sevmez." (Bakara suresi, 190)

"Sizinle savaşanlarla" kaydı, "savaşamayacak olan yaşlı, çocuk, ruhban ve kadınlarla savaşmayın" mesajını verir. (9) Ancak, kadınlar savaşıyorsa, onlarla da savaşılır. (10)

"Aşırı gitmeyin" ifadesi ise, kulak-burun kesmek gibi taşkınlıkları, yağmalamak gibi aşırılıkları yasaklar. (11)
hidayet Allahtandır siteyi sebeb kılabilirsin sadece. Allah bizide sebeb kıldıgı için şükürler olsun. selametle kardeşim hidayet erıyorsan Allaha yalvar ve sitedeki isslami konuları araştır oraları gezin ilim ögren . ilmi steyene veririm diyor Allah c.c. iste hidayet olunasın. selamun aleykum.

C Çevrimdışı

cihank

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sayın moderatör.

H Çevrimdışı

halil ibrahim

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
AMİN İNŞAALLAH YA ECEL ALACAK YA DA MÜSLÜMANIN BİRİSİ ALACAK ONUN CANINI.... :angel:

N Çevrimdışı

nurdal

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
keşke öldürmekle sonları gelse.ama gelmiyor.gidenin yerine daha kötüsü geliyor.bunları yok etmenin yolu temiz insanlar yetiştirmek.

Üst Ana Sayfa Alt