Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Okul Ortamı ve Göz Zinası Hakkında Tavsiyelerinizi Alabilir miyim?

talebe9303 Çevrimdışı

talebe9303

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardesim ne bolumu okuyorsun bunu bilki memurluk küfürdür cunku 652mi 657 . Maddesinde ataturk inklaplarina yemin edilior istersen sitede memurluk hakkinda ilmi yazilar var okudun bolum seni illa memurluga atmaya zorunlu kiliorsa okumaya degmez diyorum.
iktisat okuyorum hocam. çok pişmanım bu bölümü seçtiğime. faiz ve faiz oranlarının berlenme şekilleri anlatılıyor bunları öğrenmek zorunda bırakılıyoruz.memurluk konusunu gelince şüphelerim var birde ben kendim araştırmam lazım. zaten sadece memurluk değil okuma amacım.

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin.
İslam-TR Üyesi
Kardeşler acizane tavsiyem, üniversite okuyan biri olarak neyden bahsettiğinizin farkında olmanızı isterim. Bahsettiğiniz şey iman kardeşler İMAN... Ben bu kardeşin düşüncesinde olup okula devam eden ve kendisini muhafaza edemeyen şahıslar tanıyorum... Bu iman gitti mi şeytanın vesveselerinin ardının kesilmeyeceğini de biliyorum... İman bu kardeşler iman... Hani gözleri önünde çocuğu kızgın yağlara atılırken vazgeçmeyen o annemiz varya işte onun yüreğine oturan duygudan bahsediyoruz... Tüm tedbirlerini aldın, kendini tutamıyorsun, nefsine güvenerek nasıl devam edebiliyorsun... Kendinizi o kardeşin yerine koyun... Allah muhafaza kendisine hakim olamazsa ne yaparsınız? Duadan başka elinizden ne gelir? Kardeşler düşünün tartın öyle karar verin... Vallahi ilk önceliğimiz bu dünya değil... Vallahi memur olmak değil... Vallahi mühendis olmak değil... Vallahi ilk önceliğimiz Imandır. Yani cennettir, ahirettir... Öyle ise buna yaraşır şekilde davranmalı ona yaraşır şekilde yaşamalıyız... Kardeşler unutmayın Allah Resulünun sözünü; "Gün gelecek imanı elde tutmak, kor ateşini elde tutmak kadar zor olacak" böyle bir hadis varken ve şeytanın vesveseleri ortamlarda cirit atarken nasıl davranmak icab eder? Düşünün taşının ona göre karar verin derim.

Ahi öyle bişey söylemişsin ki sanki adama git kardeşim hiç bişey olmaz kadınlara kızlara da baksan bişey olmaz herşeyden önce üniversiteyi okuman gerekiyor hele bi okuda Haşa imanı sonra halledersin demişiz gibi konuşmuşsun.Bunların bizde farkındayız da şeytan vesvese verecek imanımız gidicek diye üniversiteye gitmesin mi kimse evde oturarak kimseyle karşılaşmayarak iman etmek islama yaşamak en kolayı zor olan kafirler okurken ilim,bilim öğrenirken seninde onlardan geri kalmayarak en az onlar kadar ilimi,bilimi öğrenmen ve ilimde de bilimde de onları geçmen ve müslümanlara hizmet etmen Allah'ın dinini yüceltmen.Bütün ilaçları,arabaları,telefonları ve şuan mücahidlerin elindeki silahları dahi kafir üretiyor biz imanımız gider korkusuyla okumazsak sadece evde oturupta namaz kılıp Kuran okuyup ibadet edersek Allah bunun hesabını bizden sormazmı Hem Kuran'da hemde Rasullah Efendimiz'in (S.a.v) hadislerinde bize sürekli ilim öğrenmemiz emredilmiyor mu ?

S Çevrimdışı

Serdengeçtii

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardesim ne bolumu okuyorsun bunu bilki memurluk küfürdür cunku 652mi 657 . Maddesinde ataturk inklaplarina yemin edilior istersen sitede memurluk hakkinda ilmi yazilar var okudun bolum seni illa memurluga atmaya zorunlu kiliorsa okumaya degmez diyorum.

Kardes memurluk kufurdur sozu biraz agir olmus .Kamu calisani olarak , memur isci vs hepsi var . Abdulmuiz hoca bu konuda yaptigimiz isin önemli oldugunu soylemisti haberin olsun....

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Seni görünce aklıma belediyenin açtığı çukura düşen arkadaşını tekfir eden adam geliyor

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

İslam-TR Üyesi
.

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Ahahahaha kardeş olayı anlat allah aşkına :D

İki tekfirci yürürken, biri Belediye'nin açtığı foseptike düşmüş, elini arkadaşına uzatarak yardım istemiş; arkadaşı da demiş ki; " Tağutun açtığı çukura düşerek kâfir oldun, Allah'tan başkasından yardım istediğin için de müşrik oldun, geber pis kâfir! "

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

İslam-TR Üyesi
İki tekfirci yürürken, biri Belediye'nin açtığı foseptike düşmüş, elini arkadaşına uzatarak yardım istemiş; arkadaşı da demiş ki; " Tağutun açtığı çukura düşerek kâfir oldun, Allah'tan başkasından yardım istediğin için de müşrik oldun, geber pis kâfir! "

Olaylara IŞİD'in bakış açısı ve tekfir şekli :)

Elyesa Abdurrahman Çevrimdışı

Elyesa Abdurrahman

"Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57
İslam-TR Üyesi
Yanlis anlamayin ben memurlar kafirdir demedim benim demek istedigim memurluktaki ataturk yeminini bilip yinede olan kafir olur dedim tmmi Muhammed Taha ve onun durumunu begenenler Allah tan korkun kardeslerim bu dedigim kufur deilde nedir

Elyesa Abdurrahman

İslam-TR Üyesi
Türkiye'nin ekseriyeti kafirdir demiştin. Sonra da memurluk küfürdür diyosun. Benimki sadece sitemdi kardeş..
Turkiyenin ekseriyeti kafirdir diyen bi adama asla tekfirci denmeZ vallahi tanidigim mucahidlerin coguda oyle dio onlardami tekfirci ikinciside yukarda dedigim gibi ben memurlara kafir demedm memurluk sozlesmesinde kufur olsugunu bilip bile bile olana dedm kardesi sakindrmak istedm anladnmi akhim

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Turkiyenin ekseriyeti kafirdir diyen bi adama asla tekfirci denmeZ vallahi tanidigim mucahidlerin coguda oyle dio onlardami tekfirci ikinciside yukarda dedigim gibi ben memurlara kafir demedm memurluk sozlesmesinde kufur olsugunu bilip bile bile olana dedm kardesi sakindrmak istedm anladnmi akhim
Senin ölçün/rehberin mücahidler mi?

Elyesa Abdurrahman

İslam-TR Üyesi
Senin ölçün/rehberin mücahidler mi?
Ne alaka ben onlar tekrir edio diemi ediom kelimelerin yerini degistirme ben onlaradami tekfirci diosn dedm o tekfircilikse ayrica memurluga kufur dememi elestiriosan Allah tan kork bak akhi ben tartismak istemiom ama sen laflari ceviriosn haksizlik ediosn

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Kardeşim en basitinden bir yerden bir yere kargo gönderirken bile küfür sözleşmelerine imza atıyorsun, bu sorun hayatın hemen her alanında var elektrik faturasında su faturasında bilet alırken vs sadece memurlukla da sınırlı değil ayrıca bu tür sözleşmelere imza atanın durumunun ne olacağı konusunda alimler ihtilaf etmişlerdir bir kısım alimler "yazı söz gibidir" demiş bu görüşe göre küfür maddelerine imza atanlar kafirdir bir kısmıda "yazı sözden kinayedir" demiş bu kısım alimlere görede imanına bir zarar gelmez yine bu konuda sanki tek bir görüş varmış gibi davranıp diğer içtihatları yok sayarak müslümanları fitneye düşürmeye çalışmayalım, ama en doğrusu şüpheli şeylerden olabildiğince elimizden geldiğince kacinmak olacaktır,

Elyesa Abdurrahman

İslam-TR Üyesi
Kardeşim en basitinden bir yerden bir yere kargo gönderirken bile küfür sözleşmelerine imza atıyorsun, bu sorun hayatın hemen her alanında var elektrik faturasında su faturasında bilet alırken vs sadece memurlukla da sınırlı değil ayrıca bu tür sözleşmelere imza atanın durumunun ne olacağı konusunda alimler ihtilaf etmişlerdir bir kısım alimler "yazı söz gibidir" demiş bu görüşe göre küfür maddelerine imza atanlar kafirdir bir kısmıda "yazı sözden kinayedir" demiş bu kısım alimlere görede imanına bir zarar gelmez yine bu konuda sanki tek bir görüş varmış gibi davranıp diğer içtihatları yok sayarak müslümanları fitneye düşürmeye çalışmayalım, ama en doğrusu şüpheli şeylerden olabildiğince elimizden geldiğince kacinmak olacaktır,
O kadar yazi soz gibidir diyen alimler varken biz artik diger goruse uyamayizki. Imanimizimi tehlikeye atalim yani ? Ben kardesimi dikkat etnesi icin uyarmistim .

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
O kadar yazi soz gibidir diyen alimler varken biz artik diger goruse uyamayizki. Imanimizimi tehlikeye atalim yani ? Ben kardesimi dikkat etnesi icin uyarmistim .
Eyvallah kardeşim takvaya yakın olanda budur ancak bu takvayı herkesten bekleyemezsin yukarda belirttiğim şeyleri yapmıyorsan(taguttan ev almıyorsan elektrik su doğal gaz taktırmıyor kargo göndermiyor otobüs uçak bileti almıyor faturalı sim kartı kullanmıyor özel şirkette maaş çekmek için banka kartı kullanmıyor havale kullanmıyor internetten alışveriş yapmıyor bilgisayara telefona küfür maddeleri içeren uygulamaları yüklemiyorsan.. VS) helal olsun ne deyim ahi :)

Üst Ana Sayfa Alt