Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nureddin Yıldız - Ümmet Kendi Kendini Nasıl Imha Eder?

Slave of Allah Çevrimdışı

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Muhammed Kutub'un bir süre yanında kalan Abdullah Yolcu anlatıyordu. Yalan söylüyorsa bilemem, ki bir müslümana hele hele ilim sahibi bir müslümana yalan izafe etmekten haya ederim. tabiki muhammed kutubda nureddin yıldızda put değil, meselenin ictihadi bir mesele olduğunu anlatmak için o görüşleri söyledim. Selef alimlerinin fetvasıyla şu günü yorumlamak her meselede mümkün olmayabiliyor. yeni yeni konular, yeni yeni fitneler zuhur ediyor.

Abdullah Yolcu'ya yalancı demenin Muhammed Kutub'a şirke cevaz verdi demekten daha büyük bir mesele olduğunu zannetmem.
Hatta ilki daha tercih edilesidir.

Allah'ın hakimiyeti konusu akidede nettir.
Allah'ın hakimiyetinin "Allah'ın hakimiyetini başkasına vermekle sağlanacağı" konusu da üstteki cümleme döner ver sınıfta kalır. Hem de bidatî bir sınıfta kalma değil, şirkvari bir sınıfta kalmadır.

Oy vermeyip oy vermeye şirk demeyenleri tekfir etmem ama şirk demeleri gerektiğine aksi takdirde başka alanlarda şirke düşebilecekleri riskini hatırlatırım.
Zira oy vermek şirk değil ise hepimiz hemen oy kullanmalıyız, çünkü kullanmamanın hiçbir mantığı yoktur.
Zira oy vermek şirk ise "mutlak şirktir" diyenlere de tekfirci ve harici diyemeyiz. Zira oy verenlere nazaran mantıken cehaleti daha çok hak etmişlerdir.

millatu_ibrahim Çevrimdışı

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdullah Yolcu'ya yalancı demenin Muhammed Kutub'a şirke cevaz verdi demekten daha büyük bir mesele olduğunu zannetmem.
Hatta ilki daha tercih edilesidir.

Allah'ın hakimiyeti konusu akidede nettir.
Allah'ın hakimiyetinin "Allah'ın hakimiyetini başkasına vermekle sağlanacağı" konusu da üstteki cümleme döner ver sınıfta kalır. Hem de bidatî bir sınıfta kalma değil, şirkvari bir sınıfta kalmadır.

Oy vermeyip oy vermeye şirk demeyenleri tekfir etmem ama şirk demeleri gerektiğine aksi takdirde başka alanlarda şirke düşebilecekleri riskini hatırlatırım.
Zira oy vermek şirk değil ise hepimiz hemen oy kullanmalıyız, çünkü kullanmamanın hiçbir mantığı yoktur.
Zira oy vermek şirk ise "mutlak şirktir" diyenlere de tekfirci ve harici diyemeyiz. Zira oy verenlere nazaran mantıken cehaleti daha çok hak etmişlerdir.

Abdullah yolcuya yalancı mı dedin?!!

Pis iftiracı! Gidip bunu yolcunun kendisine söylesene arkadaş. Git kendisine bizzat delil sor. hangi alimler bugün türkiyede ehveni şerr diyerek oy vermeye cevaz veriyormuş öğren. ümmet batılda ittifak etmez. Kaydet ki biz de bilelim. dengin olmayan birini eleştirmek için onun seviyesine çık önce! ilmin ne senin de yolcuya yalancı demeyi daha ehven görüyosun sen?! Allah'tan korkun, adil olun..

Makdisi rahimehullah çıkıp tayyibi destekleyin derse sizin gibilerin hali ne olur acaba merak ediyorum.

la havle ve la kuvvete illa billah...

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
mesela türkiye gibi müslüman toplumun yoğun olduğu bir ülkede acaba İslam Şeriat'ı nasıl sağlanır? hele hele farklı farklı mezheplerin, milletlerin, aşiretlerin olduğu, yasaların put halini aldığı bir devlette, acaba tevhid diyip herkesi bir kalemde silerek nasıl bir adım atılabilir? çünkü şeytan kelime-i tevhidi öyle sloganin hale getirmiş ki, bir çırpıda milyonları defterden silebilirsin. Türkiye'de senden başka müslüman kalmayabilir. Herkesin akidesine bir anda bir kusur bulabilirsin. Serbest meslek yapan adama bile sen niye ruhsat aldın, niye vergi veriyorsun gibi komik şeylerle tenkitte bulunabilirsin. kaldı ki memurları, öğrencileri, imamları, polisleri, siyasileri, belediyecileri vs, kafir damgasıyla çoktan damgalamışsındır. bu türkiyeyi tanımamaktan, geçmişi bilmemekten, biraz da cahilikkten kaynaklanıyor. mü'min basiretli olmalı asrını tanımalı, ufku geniş olmalı, iman meselesini en geniş ölçülerde tutmalı, ehli kıbleyi asla tekfir etmemeli, haccanın arkasında namaz kılan Abdullah bin Ömer (radıyallahu anh)'ı unutmamalı, papaza kızıp orucu bırakmadığı gibi, camiye küsmemeli, cuma kılmamak gibi bir ahmaklık yapmamalı.
bizim önderimiz Allahın rasulüdür rasulullahın metodu bellidir,tebliğ,hicret,cihad...(Kelamların en güzeli Allahın kelamı,yolların en güzeli Allahın rasulünün yoludur hadisi şerifi gereği)biz tevhid diyerek gerkesi bir kalemde silmiyoruz toplumun cahil olduğunu söylüyoruz vede tekfir etmiyor tebliğ ediyoruz,rad suresi 13 te buyrulduğu gibi bir toplum kendini değiştirmedikçe Allahında o toplumu değiştirmeyeceğini biliyoruz...herkesin akidesinde kusur bulduğum yok nureddin yıldız hocanın akidesinde kusur vardır ama ben tekfir etmem (tevil etmiştir bu yüzden oy kullanamaya cevaz vermiştir)diğer örneklerine gelirsek serbest meslek yapan adama sen niye ruhsat aldın ,niye vergi veriyorsun gibi komik şeylerle tenkitte bulunursun demen trajikomik vede bariz bir hatadır siyer okuyan bir kişi görmüştür ki müşrik toplumda(devlette)yaşayan rasulullah ve ashabı müşriklerden eman almışlardır,vede sahabeden birisi şu anda aklıma gelmedi medineye hicret etmek için tüm servetini mekke müşrik devletine vermiştir(bu gibi konular devlete vergi verilebileceğinin cevazını içerir)daha bu konu ile ilgili bir çok örnek verilebilir aklıma gelemdi siyer kitaplarını kurcalamak gerekir,memurların genelini tekfir etmemekle beraber ettiklerim vardır(terörle mücadele kapsamında müslümanlara savaş açan,tutuklayan vs polis,asker,savcı)öğrencileri tekfit etmiyorum (ama hukuk öğrencisi olupta demokratik sistemi benimseyen ,demokrasinin tüm sistemlerden üstün olduğunu söyleyen bir kimseyi tekfir ediyorum)imamların genelini tekfir etmemekle birlikte Ataputu öven ,laikliği,demokrasiyi övenleri(hücceti ikame ettikten sonra) tekfir ediyorum,şimdi durup senin yazdığın meslek grupların hepsine cevap vermeme gerek yok, senin bu ithamların bizi tanımamadan ,cehaletinden,basiretsizliğinden kaynaklanıyor ,ehli kıble tekfir edilemez sözünü batıl söylemleriniz vede demogojiniz içinde kullanamayın ,mürcie yaklaşımını bırakın ,zekat vermeyenleri tekfir edip onlarla savaşan hz ebubekir idi onlarda ehli kıble idi ne yapacağız(adamın biri çıkacak helalleri ,haram,haramları helal yapacak sonra ben onu tekfir edince ,harici oalcağım ehli kıble tekfir edilmez deboğoji ve mürcie damarınızla bana geleceksiniz yok öyle ,)cuma kılmamak gibi bir ahmaklık derken ben cuma kılanlara bir şey demiyorum ama kılınca içim rahat olmuyor ,tekrardan öğleyi kılıyorum,helede hutbede ataputu över,laiklik,demokrasi ,yok cumhuriyet bayramı vs gibi şeyleri överse onun arkasında namaz kılınmaz kılınan namaz batıl hükmündedir...neyse daha bir şeyler yazardımda sana forumdaki ilim ehli abiler cevap verir)bizim menhecimiz şudur Bizim uğrumuzda cihad edenlere, şüphesiz yollarımızı gösteririz. Gerçekten Allah, ihsan edenlerle beraberdir. (ankebut 69) Süfyan b. Uyeyne, İbnu'l-Mübarek'e dedi ki: Sen insanların ihtilâf ettiklerini görecek olursan, mücahidlerle ve serhadlerde İslam diyarını koruyanlarla birlikte olmaya bak. Şüphesiz ki yüce Allah: "Elbette Biz onları yollarımıza İletiriz" diye buyurmaktadır. tefsiri kurtubi bundan dolayı biz cihad ulemasına bakarız vede ulemanın hepsi bizim dediklerimizi demektedir...

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Abdullah yolcuya yalancı mı dedin?!!

Pis iftiracı! Gidip bunu yolcunun kendisine söylesene arkadaş. Git kendisine bizzat delil sor. hangi alimler bugün türkiyede ehveni şerr diyerek oy vermeye cevaz veriyormuş öğren. ümmet batılda ittifak etmez. Kaydet ki biz de bilelim. dengin olmayan birini eleştirmek için onun seviyesine çık önce! ilmin ne senin de yolcuya yalancı demeyi daha ehven görüyosun sen?! Allah'tan korkun, adil olun..

Makdisi rahimehullah çıkıp tayyibi destekleyin derse sizin gibilerin hali ne olur acaba merak ediyorum.

la havle ve la kuvvete illa billah...
Makdisi rahimehullah öyle bir şey demez.

Ayrıca ona yalancı demedim. Muhammed Kutub'un buna cevaz verdiğini itham etmek daha büyük bir suç olsagerek dedim.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kardeşler bir soru soracağım oy vermiyorum vermenın de batıl olduğunu duşunuuorum cunku rasulullahin davasina bunu yakistiramiyorum fakat sorum şu bir insan oy verse de vermese de aynı duzen devam etmeyecek mi? Kanun yapma yetkisini oy veren deil sistem veriyor bu adamlara bana göre oy veren değil de bu sisteme razı olan buyuk sıkıntidadır oy vermeyip vereni kafir ilan etmek mizikçı bir çocugun yaptiklarina benziyor. Yani oy versek de vermesek de sistem kanun koyacaklari seciyor aslolan sisteme karsi olmak yoksa oy vermeyle kimsenin kimseye hukmetme yetkisi verdii yok elbet 1 tagut gelcek iste yetkiyi veren sistem. Lutfen dedigimi dikkatli okuyun. Selametle. Dusuncemdeki hatalat nelerdir.

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Seçimler ve halkoylamaları temsilî demokrasilerde seçmenleri yönetime dâhil
eden belirleyici hukukî araçlardır. Seçmenlerin oylamalara katılım oranı ilgili
seçimin sosyo-politik sonuçlarını belirlemesi bakımından büyük önem taşımaktadır.
Mevcut seçim kanununda katılım yetersayısının öngörülmemesi nedeniyle,
katılım oranının düşüklüğünün negatif bir politik etkisi olsa bile hukukî
bir sonucu söz konusu olmayacaktır.
Diğer bir deyişle, “ilgisizlik” ya da
“boykot”tan kaynaklanan düşük katılım oranı, sosyo-politik meşruiyetini zayıflatsa
da hukukî geçerliliğe tesir etmeyecektir. Bu sonuç da toplumsal desteği
zayıf ve fakat hukuken bağlayıcı oylamalara yol açacaktır.

Yrd. Doç. Dr. Bülent Yücel

Sistem kendini koruyacak önlemler almış :)

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Akhi sistemi ayakta tutan cihadsizlik gibi , oy vermek batil bence de ama ver verme sistem ayakta. cihadi terk ettik ya Allah bizi, bize liderlik etmeyen alimleri affetsin.

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bulabildiğim kadarı ile bir alt limit yok
mesela seçime yüzde 10nun altında katılım olursa seçim tekrarlanır gibi bir ifade yok

yani yüzde bir de olsa adamlar yine seçilirler

en düşük ülke romanya yüzde 39,2 en son seçimler görebildiğim bu

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler bir soru soracağım oy vermiyorum vermenın de batıl olduğunu duşunuuorum cunku rasulullahin davasina bunu yakistiramiyorum fakat sorum şu bir insan oy verse de vermese de aynı duzen devam etmeyecek mi? Kanun yapma yetkisini oy veren deil sistem veriyor bu adamlara bana göre oy veren değil de bu sisteme razı olan buyuk sıkıntidadır oy vermeyip vereni kafir ilan etmek mizikçı bir çocugun yaptiklarina benziyor. Yani oy versek de vermesek de sistem kanun koyacaklari seciyor aslolan sisteme karsi olmak yoksa oy vermeyle kimsenin kimseye hukmetme yetkisi verdii yok elbet 1 tagut gelcek iste yetkiyi veren sistem. Lutfen dedigimi dikkatli okuyun. Selametle. Dusuncemdeki hatalat nelerdir.

Eğer oy vermeyi şirk görmezsek hepimiz sandığa gitmeliyiz.

Zira,
Eğer oy vermek şirk değil günah ise bu günah bu toplumda yapılmalıdır.
Çünkü toplu taşıma araçlarında sıkış-tepiş, kız erkek karışık sosyal ortamda yaşamak, kadınların çırılçıplak olduğu sokaklarda yürümek, alkol satılan yerlerden geçmek, putların yer aldığı bir diyarda onlara karşı herhangi bir şey yapamadan yaşamak günah fiillerindendir ancak gücümüzü aşmaktadır.

Lakin oy vermek açık bir şirktir. Biz bu yüzden sonuçlarını göze alarak beri oluyoruz.

Yoksa müslümanlara hak talep etmek için oy kullanılması gerekirdi. Bırak iki üç özgürlük alabilmeyi,

Allah resulu sav ne buyuruyor: "Parça parça kesilsen de yakılsan da Allah'a ortak koşma."

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Akhi islamda olaylara böyle mantiksal yaklasilmaz ki. Delil lazim. Senin söylediklerini bugün bir cok insan zaten savunuyor; "maslahat" ve "ehveni serreyn" adi altinda. Ancak bu fikhi kaideleri inceledigin zaman sirk ve küfür gibi durumlarda gecerliliginin olmadigini göreceksin.

Üst Ana Sayfa Alt