Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nureddin Yıldız Hocamız Ne Zaman Vahhabi !) Oldu ?

• Konbuyu başlatan takva1
  • Başlangıç tarihi
S Çevrimdışı

SaYFuLLaH

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hocanin bahsettigi hadis nerede geciyor? Mustazaf kisinin cezalandirilmasi dogru mudur. Hz ömer aclik döneminde hirsizlik yapan kisilere hadd cezasi uygulamamisti. Hz Ali gücsüz birine böyle bir ceza uygulamis midir gercekten?

M Çevrimdışı

Muhaajir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Yıldız hak ve batılı çorba yapma görevini üstlenmiş ve toplumdaki cemaatlerin tümünün ilgisini çekmeye çalışıyor. Selefileri, mısırdaki kafir psoydo telefilere bakarak nasıl karaladigini ve Tevhid davasina ne kadar sinsi bir düşmanlık besledigini basiret ve iman sahipleri bilirler. Necd alimlerine karşı dili çok keskin bu münafık öyle mide bulandirici bir mezhebe ve menhece davet ediyorki, bu mezheb ve menhecte imam rabbani denen zevatin ve Ibn teymiyyenin arasini bulmaya çalışıyor. Turkiyede yeni bir dönem başlıyor. İlim ve basiret ile silahlanmayan bu yeni dönemin kurbanı olabilir. Bu yüzden her tevhidi söylem duyduğunuz şahıslara baliklama atlamayin. Suret i haktan gelen tehlike açık olan batıl dan çok ama çok tehlikelidir. Bu yıldızın zehir dolu tatlı diline aldanmayin.

T Çevrimdışı

takva1

Guest
Yıldız hak ve batılı çorba yapma görevini üstlenmiş ve toplumdaki cemaatlerin tümünün ilgisini çekmeye çalışıyor. Selefileri, mısırdaki kafir psoydo telefilere bakarak nasıl karaladigini ve Tevhid davasina ne kadar sinsi bir düşmanlık besledigini basiret ve iman sahipleri bilirler. Necd alimlerine karşı dili çok keskin bu münafık öyle mide bulandirici bir mezhebe ve menhece davet ediyorki, bu mezheb ve menhecte imam rabbani denen zevatin ve Ibn teymiyyenin arasini bulmaya çalışıyor. Turkiyede yeni bir dönem başlıyor. İlim ve basiret ile silahlanmayan bu yeni dönemin kurbanı olabilir. Bu yüzden her tevhidi söylem duyduğunuz şahıslara baliklama atlamayin. Suret i haktan gelen tehlike açık olan batıl dan çok ama çok tehlikelidir. Bu yıldızın zehir dolu tatlı diline aldanmayin.

Bu hocayı tekrar araştırıp şahsiyetini öğrenmeyi tavsiye ederim kardeş ön yargılı konuşmadan önce :)

M Çevrimdışı

Muhaajir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ben sayısı haddini aşmış dersini dinledim. Halktaki Uyanışı bir nebze tatmin edecek ama aynı zamanda kontrol altında tutacak bir projenin parçası o ve meslektaşları.

Hakkı bilki ehlini de bilesin. Aynı şekilde batılı bilki ehlini bilesin.

Bu yeni dönemde tevhidi söylemi olan birçok kişi türeyip sahalara inecek Allahu a'lem.

Eğer bu gerçekleşmezse, uyanan halk tabakası radikal ellere düşer endişesiyle şimdi böyle uyanan safları yutacak suret-i haktan görünen tevhidi söylemlere sahib kişiler türüyor Allahu alem.

En doğrusunu Allah SvT bilir.

T Çevrimdışı

takva1

Guest
Ben sayısı haddini aşmış dersini dinledim. Halktaki Uyanışı bir nebze tatmin edecek ama aynı zamanda kontrol altında tutacak bir projenin parçası o ve meslektaşları.

Hakkı bilki ehlini de bilesin. Aynı şekilde batılı bilki ehlini bilesin.

Bu yeni dönemde tevhidi söylemi olan birçok kişi türeyip sahalara inecek Allahu a'lem.

Eğer bu gerçekleşmezse, uyanan halk tabakası radikal ellere düşer endişesiyle şimdi böyle uyanan safları yutacak suret-i haktan görünen tevhidi söylemlere sahib kişiler türüyor Allahu alem.

Valla ahi benim söyliceğim eğer bu 21 yüzyılda görüşleri tam isabetli % 100 tevhini inanç üzere hatasız bir cemaat istiyosan buda imakansız olacağından dolayı, masum peygamberlerden son peygamber Hz Muhammed (sav) geldiğine görede, senin melekler topluluguyla beraber yaşaman lazım çünkü bir tek onlar günahsız,hatasız şu anda. yani kardeşim demek istediğim nrueddin yıldız hoca doğrudur % 100 tevhid ehli olmayabilir. ufak tefek hatası vardır doğrudur ama ama enazından umulurki tevhidi imanı zedelemeyecek derecede tevhide sahibtir. çünkü bu şahıs askerliğe sıcak bakmaz ayrıca oy kullanmayan cemaattir.hiçbir sohbetinde tevhide aykırı bir şey duymadım kesinlikle. Yani Allahu alem imana aykırı büyük zulum,şirkleri redddetmiş bir cemaattir. şahsen ben görüşlerini mu'dedil buluyorum. bir çok sohbetlerini dinledim ve ayrıca onun cemaatinden birisindende bilgi aldım.Eğer biz imanı kirletmeyecek düzeyde hatalara takılırsak birleşemeyiz ayaklarımız sabit olamaz gücümüz zayıflar.. Nureddin yıldız hocayı gayem savunmak değil aksine hoca hakkında doğru bilgi vermeyi sağlamaktır. En doğrusunu Allah bilir tabi..

sesasi Çevrimdışı

sesasi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
hocayı eleştirenler peki hangi hocayı dinliyorsunuz? tavsiye ediyorsunuz ?

M Çevrimdışı

Muhaajir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Tevhid hata kabul etmez. Hata kabul eden konular olabilir. Ama dinin aslı hata, ihtilaf kabul etmez. Akide birliği olmadan vahdet çığırtkanlığı yapanlar, vahdetin ve kardeşliğin temelini oluşturacak esasın ne olduğunu öğrensinler.

Ağzı iyi laf eden herkes artık itibar görür oldu. Biraz da sakal ve tevhidi söylem oldumu beyin teslim ediliyor. Tevhid kelimesini ağızda gevelemek kişiyi ehli tevhid yapmıyor. Önemli olan o kelimenin içeriğinin nasıl doldurulup, o içerikle amel edilip edilmemesi.

Yoksa önüne gelen her kafir ve zındık artık tevhidi söylemlere sahip. Hadis inkarcısından tut kader inkarcısına, sözde selefisine kadar. Slogan ve kelime kalabalıklar dönemi bitti artık. Önemli olan kelimelerin mukteda ve muhtevası.

Bu duvarlar aşılmadan birilerini aşırı diye nitelemek, içine batılan çamurda çırpınmaktan başka birşey değil.

Gaflet uykusu ne kötü bir uyku. Allahul Mustean.

T Çevrimdışı

takva1

Guest
Ahi ben sana söyliyecek birşey bulamıyorum cidden. nureddin yıldız hoca hakkında sadece senin görüşüne şu konuda katılıyorum; yıldız hoca öğrendiği tevhidi ilimle geniş kitlelere irşad etmiyo davet etmiyor tevhidi inancı takiyye yapıp gizliyor. sadece yüzeysel olarak cemaatine ve dar çevresine anlatıyor. ama bilemiyoruz bunu yapmasının sebebini, bildiği vardır herelde :( sebebini bilmedende direk mührü vuramayız herelde ? neyse hakkımızda hayırlısı inşallah dediğim gibi % 100 tevhidi hoca, hatasız masum istiyorsak melek görünümlü hocalarla tanışmamız lazım. hakkımızda hayırlısı inşallah..

Üst Ana Sayfa Alt