Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Necip Fazıl Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhiler ben bu adamı sık sık okurdum açıkçası güzel şiirleri var ve kalemi biraz iyi kullanıyor. . Ama biraz sivri dilli oldugundan ben pek güvenemiyorum açıkcası :) Necip Fazılı nasıl degerlendiriyorsunuz ? Okumalı mıyız ? Islam a aykırı söylemleri var mı ? Aslında sitede kimleri okuyup kimleri okumamamız gerekir aslında bi yazı yer alsa güzel olur gibi ..

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi necip fazıl tasavvuf akidesine sahip birisidir,abdulhakim arvasinin talebesidir,okunacak yazılarıda var okunmayacakta (atatürk ve cumhuriye karşı sözleri var diye biliyorum) islama aykırı söylemi tüm tasavvufçularada olduğu gibi bu kişidede mevcuttur bu linkte necip fazıl ile ilgili bilgi sahibi olursun

okuncak yazarlara gelince buradaki abiler ve hocalar yazarlarsa daha faydalı olur ,naçizane tavsiyem,
muhammmed kutub,seyyid kutub,mevdudi,münir gadban,mecdi el hilali,abdulhamid bilali,fethi yeken vs hasan karakaya hocanın akaid kitabı,tahavi akidesi vs...