Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Namaz ve Abdest Hakkında Sorularıma Cevab Var mıdır?

E Çevrimdışı

erdemztrk123

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ben ailem tarafından çocukluktan itibaren yatılı kuran kursları vb. yerlerde eğitim görmem için sürekli gönderilirdim, bazı şeylerden sonra dini mevzulardan uzak durmaya başladım çünkü bana gusül abdestini 3 farklı hoca 3 farklı şekilde anlatınca, he dedim sizde bir eksikli var o zaman dedim ve farzıyla gusül abdesti almaya başladım.

Şimdi ben namaz kılmaya başlamak istiyorum fakat çoğu sureyi ve duayı eksik ve yanlış okuduğumu fark etmeye başladım bunun için size sorum şu. Şimdilik, ilk olarak hangi dua ve sureleri ezberlersen eksiksiz namazını kılmış olurum, yani farz olanlar, çünkü bir anda 100 dua ve sureyi ezberleyemem bunu minimumda söylerseniz sevinirim

İkinci olarak dediğim gibi namaza yeni başlayacağım ve kaza namazları hakkında geçmişte kılmadığım namazları vaktine uygun mu kılmalıyım? nasıl kılarım? fazla kılsam sorun olurmu? nasıl niyet edilir? Yani sabah namazlarımın o günün yatsı namazında sonra kılsam olurmu?

Üçüncü olarak vitir namazı bu konuda herkes farklı bir şey söylüyor. Şöyleki birisi diyor ki sen bu gün sabah namazını kılmadınmı o zaman vitir namazını kılamazsın birisi diyorki olmaz kaza edince kılmalısın bu konuda kafam karışmı durumda

Dördüncü olarak tesbihat konusu yine bu konuda çok fikirler duydum birisi diyor öyle olmaz böyle olur biri diyor yok sen yanlışsın yani bana tesbihatı tek seferda detaylıca nasıl yapmam gerektiğini söylermisiniz.

Evet birkaç soruyu bir konuda birleştirdim ama soruların özünde namaz var tabiki belki sorularım çok görünebilir internetten bile kolayca cevap bulunabilir gibi görünsede araştırmam yaptım ve öyle geldim internette bile fikir ayrılıkları var benim tek amacım evet en doğru şekilde namazımı kıldım ben namazımdan razıyım ALLAH’ da razı olsun diye bilmek ben ufak detaylara bile önem gösteren biriyim.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Delillerle Rasulullah'ın (s.a.v.) Gusul ve Namaz Abdesti Alması

Rasulullah'ın (s.a.v.) Namaz Kılışı Nasıldır?

RESİMLERLE NAMAZ

Kaza Namazının Hükmü

Vitir Namazının Kazası Olur mu?

Farz Namazın Arkasından Yapılacak Tesbihat ve Duânın Delili Nedir?

Namazlardan Sonraki Tesbihatın Delili Nedir?

Üst Ana Sayfa Alt