Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mustafa Islampğlu Hakkında

toprak56 Çevrimdışı

toprak56

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum kardeşlerim. Eğer soracağım soruların cevabı forumda mevcut ise lütfen link vererek bana yardımcı olun. Konu daha önce açıldıysa lütfen kilitleyiniz. Forumu kirletmek istemiyorum.

Soru: Mustafa islamoğlu hakkında düşünceleriniz nelerdir? Bu kardeşimiz ,Oy kullanmak ile ilgili olan videosunu izledim. Doğrusu çok şaşırdım. " Oy verme koy vermi diyeyim "diyor kendisi, hatta kendisi oy verme koy ver dersem bu sözün (quran'ı göstererek) bu kitap ile ilişkisini kesmiş olan zümrelerin hoşuna gideceğinide anlatmış. Müzikle ilgili açıklamalarınıda izledim "Kendisi Ahmet Kaya dinlediğini itiraf etmiş.", Şia ile ilgili açıklamaları ise daha vehim "Aramızdaki ihtilafın Teferruat" olduğunu belirtmiş. Ayetlerin tefsirini çoğu zaman kendisine göre tevil ettiğinide duydum ( örn. Abese Suresi ) ve daha bilmediğim nice şeyler.

Forumda Said nursiden tutun Cübbeli Ahmet beye kadar herkes hakkında reddiyeler yazılmış. Bu kardeşimiz hakkında bir reddiye bulamadım. Bu kardeşimiz hakkında bizi Quran ve Sünnet ışığında aydınlarmanızı istiyoruz. Şimdiden ALLAH ( C.C. )razı olsun.

D Çevrimdışı

derveze

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum kardeşlerim. Eğer soracağım soruların cevabı forumda mevcut ise lütfen link vererek bana yardımcı olun. Konu daha önce açıldıysa lütfen kilitleyiniz. Forumu kirletmek istemiyorum.

Soru: Mustafa islamoğlu hakkında düşünceleriniz nelerdir? Bu kardeşimiz ,Oy kullanmak ile ilgili olan videosunu izledim. Doğrusu çok şaşırdım. " Oy verme koy vermi diyeyim "diyor kendisi, hatta kendisi oy verme koy ver dersem bu sözün (quran'ı göstererek) bu kitap ile ilişkisini kesmiş olan zümrelerin hoşuna gideceğinide anlatmış. Müzikle ilgili açıklamalarınıda izledim "Kendisi Ahmet Kaya dinlediğini itiraf etmiş.", Şia ile ilgili açıklamaları ise daha vehim "Aramızdaki ihtilafın Teferruat" olduğunu belirtmiş. Ayetlerin tefsirini çoğu zaman kendisine göre tevil ettiğinide duydum ( örn. Abese Suresi ) ve daha bilmediğim nice şeyler.

Forumda Said nursiden tutun Cübbeli Ahmet beye kadar herkes hakkında reddiyeler yazılmış. Bu kardeşimiz hakkında bir reddiye bulamadım. Bu kardeşimiz hakkında bizi Quran ve Sünnet ışığında aydınlarmanızı istiyoruz. Şimdiden ALLAH ( C.C. )razı olsun.

hakkı arayan kardeşim allah seni ilminde derin olanlardan eylesin

öncelikle kişi uzerinden değilde verilen yorum ve yapılan ameller üzerinden konuşalım.. Ehli sünnet inancına göre kim kesin bir nas varsa ve o nas ile alakalı allah cc ve allah rasulu bir yorum yapmışsa iş tamamdır artık her kim bu yorumun uzerine ben bundan sunu anlıyorum diyerek kendini ve aklını kullanırsa MUTEZİLE , kim bu hüküm bu çağda almaz şartlar suan öyle değil dünya değişti derse MUATTILA , kİM ne düşünürse düşünsün ne de olsa herkes cennetlıktir anlayısında olursa Mürcie olur... bu tasnıf tarafımdan değil ehli sunnetin tasnifidir. gelelim İslamoğlu'na kendisi hemen hemen her ayet için aklını kullanan biridir sırf bu yönüyle MUTEZİLEdir ( mesela kabir azabı için ayet de hadis de delil olmasına ragmen allah mahkeme kurmadan kimseye zulm etmez diyerek akılcılığını ortaya koymaktadır )

özellikle cihadla alakalı hükümleri bu çağda böyle olmaz diyerek kendini MUATTILA dan etmiştir ...

ayrıca gerek sia gerek de sufizm hakkındaki görüsleri ile ( vahdet vahdet der ama selefiyeye karsıdır kendınıde selef ılan eder ama) MÜRCİE dir... allah ona da bızede hidayett etsin

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
cemaatlarda ,tarikatlardaki kokusma had safhaya ulasmistir simdi bazilari gene bana buradan hakaret edecekler ama bu o buyuk gercegi hic degistirmeyecek o bu kitlelerde bu isler maddi cikarlar ve maddi cikarlarin artirilmasi cogaltilmasi anlaminda kullaniliyor malesef gercek ahir zaman bu olsa gerek diye dusunuyorum...tarikat ve cemaat liderlerinin yasamlarini basin yayini devre disi birakip sadece kendi gozleriniz ile analiz yapma imkaniniz var ise hersey butun ciplakligi ile ortaya cikacaktir....vesselam....

hitman Çevrimdışı

hitman

Üye
İslam-TR Üyesi
mustafa islamoğlu binbir çeşit maske takan, neye inandığı da tam olarak belli olmayan türedi liderlerden islamcı holding patronlarından biridir.

taban genişletmek istediğinde bazen tarikatçıları över sufi olur, çoğu zaman ehli beyt ve vahdet edebiyatı altında şii olur, bazen ihvan-ı müslimini anar güya kendince selefi olur bazen akp li olur, zaman olur yaşar nuriye ağzından bal damlıyor der zaman olur şeyhülislam ibn teymiyye rahimehullah için "kuru selefçi-tümdengelimci" falan diyerek güya alay eder. zaman olur fethullah güleni ziyaret eder sarmaş dolaş olup ağlarlar....

kısaca adamda her ayak var. 72 sapkın fırkaya dair her şey var. ama o fırka-ı naciyeye dair hiçbir emare yok.

geçmişindeki bazı çirkin hadiseleri farkederseniz eğer kişiliği hakkında da bilgi sahibi olursunuz.

Üst Ana Sayfa Alt