Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Musallat Hakkında Bana Kur'an ve Sünnet Işığında Nasihat Eder misiniz?

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
gecmis olsun kardes. kesinlikle yalniz birdaha yapma. rukyeciye yaptir. Allah korusun daha kötüde olabilir yalniz basina bence rukye hep sakat.

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah subhanu teala şifa versin kardesim. O dilemezse hiç bir şey olmaz , çok dua et , kabul olduğu an kurtulacaksin inşeAllah.
Yalnız anlaştık dediğin şey ne onu anlamadım, bize zarar verme derken ne zararın oldu ki onlara

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum Selam ve Rahmetullahi ve Barakatuh
Allah acil şifalar versin gerçekten çok zor bir durum. Üstte kardeşler en önemli tavsiyeleri vermişler benim de birkaç tavsiyem olacak,

-Asla yalnız kalmamaya çalış. Ailen ile beraber yaşıyorsan veya yakın isen yanlarından pek ayrılma.
-Moralini sakın bozma ve korkma (en azından bu meseleye has olarak), bunu anlayabiliyorlar.
-Yatış şekli olarak mutlaka ama mutlaka Rasulullah (s.a.v)'in sünnetine uy ve sağ tarafına yat. Bu sana uykunda gelmeyeceklerini garantilemez ama sol tarafa doğru veya yüz üstü yatınca gerçekten daha savunmasız kalırsın -Allah korusun-.
-Seni tedirgin edebilecek her şeyden uzak dur. Mesela karanlıktan tedirgin oluyorsan gerekirse ışıklar açık uyu.
-Ailen senin durumunu anlayamaz ve musallat durumunu kabul etmezler ise onları inandırmak için zorlama, zira bu konudaki çaresizliğin onların da hoşuna gider.
-Eğer ki iletişim kurmaya çalışırlarsa sakın cevap vermek gibi bir yanlış yapma, derhal Allah'a sığın.

Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Allah subhanu teala şifa versin kardesim. O dilemezse hiç bir şey olmaz , çok dua et , kabul olduğu an kurtulacaksin inşeAllah.
Yalnız anlaştık dediğin şey ne onu anlamadım, bize zarar verme derken ne zararın oldu ki onlara

Allahualem bir daha şifa ayetlerini açmamayı kasteddiler bende açmayacağım bir daha dedim sonra üzerimdeki o halsizlik, yorgunluk, güçsüzlük kalktı.

Üst Ana Sayfa Alt