Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mursi'den "Ömer Abdurrahman" sözü

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mursi'den "Ömer Abdurrahman" sözü

Tahrir meydanında halka seslenen cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, Amerika'da tutuklu bulunan şeyh Ömer Abdurrahman'ın serbest bırakılması için tüm sorumluluğu aldığını söyledi.

mursii.jpg
Mısır'ın ilk seçilmis cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi Tahriri meydanında milyonlara seslendi.
Tahrir’de önemli mesajlar veren Mursi, “Devrimciyiz, özgürüz, yolumuzu sürdüreceğiz" dedi.

“Cumhurbaşkanı seçilmem benim için büyük onurdur” diyen Mursi, “Sizlerin huzuruna Çelik Yelek giymeden geldim. Allahtan başkasından korkum yok, Halkın gücünün üzerinde başka bir güç yoktur” diye konuştu.

Seçimler öncesinde Askeri Konsey’in cumhurbaşkanının yetkilerini kısıtlayan kararlara da değinen Mursi, “Cumhurbaşkanı yetkilerinden asla vazgeçmeyeceğiz. Bizler Devrimcileriz, özgürüz, özgürüz, yolumuzu sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Mursi şunları söyledi:

Mısır'da İktidarın sahibi halktır...

Ey Mısır halkı Tahrir Meydanı buluşma yerimiz. Şehidler Meydanı'nı asla terk etmeyin... Kalbim hep sizinle...
Amerika'da tutuklu bulunan şeyh Ömer Abdurrahman'ın serbest bırakılması için tüm sorumluluğu alıyorum...

Diş ilişkilerimizde tamamen bağımsız olacağız. Bizi köleleştiren tüm anlaşmaları hangi güç ile olursa olsun yok sayacağız. Biz özgürüz

Ey Mısır halkı tüm yetkiler bende çünkü bu yetkiyi sizler bana verdiniz. Devrime sonuna kadar sahip çıkacağım.
Siz bana destek verdikçe tüm hukukunuzu koruyacağım.