Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Mehmet Keskin'in Akidesi Nasıldır, Kitabını Okumamda Bir Beis Var mıdır?

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Mehmet Keskin hocanın bende bu kitabı var bu hocanın akaidinin bilen varmı elimdeki kitaptan okumamda beis gören var mı? gayet ilmi bi kitap...çok para verdim aldım okumak istiyorum ama yanıltıcı bilgi varmı şüpheliyim sonuçta diyanet işleri başkanlığı
02c79dd42a886f532c20a0d04cb40de5.jpg

[TR="bgcolor: #ffffff"]
[TD="colspan: 2, align: left"]Dört Mezhebe Göre İslam İlmihali

[TD="width: 1, align: right"]Yazar:
Mehmet Keskin

[TD="width: 1, align: right"]Yayıncı:
Çağrı Yayınları

[TD="width: 1, align: right"]Konu:
Fıkıh - İlmihal

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
önerdiğin site bi tarikata ait site sol altına doğru inerken altın silsile yazıyo ben tunç silsiledenim madenimiz uyuşmuyo kardeş....

A Çevrimdışı

Ahmet.Kaymar

Üye
İslam-TR Üyesi
Birisi ilim dib'ten geliyor diye uzak duruyor, diğeri de dört mezhebin ilmihalini sorana şafii fıkhını öneriyor.
Heyhat ne haldeyiz? Siz ne aradığınızı bilmiyorsunuz galiba. Amel etmek için ilim arıyorsanız, zaten siz delile tabi oluyorsunuz. Müctehid değilsiniz ki edilleden istinbat edecek yetiye sahip olabilesiniz. Yazar yanlış bir söz söylemiş ve siz de bunu farkedememişseniz, (yani bunun hatalı olduğunu bilmiyorsanız) acaba sizi kim sorumlu tutacak?

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Birisi ilim dib'ten geliyor diye uzak duruyor, diğeri de dört mezhebin ilmihalini sorana şafii fıkhını öneriyor.
Heyhat ne haldeyiz? Siz ne aradığınızı bilmiyorsunuz galiba. Amel etmek için ilim arıyorsanız, zaten siz delile tabi oluyorsunuz. Müctehid değilsiniz ki edilleden istinbat edecek yetiye sahip olabilesiniz. Yazar yanlış bir söz söylemiş ve siz de bunu farkedememişseniz, (yani bunun hatalı olduğunu bilmiyorsanız) acaba sizi kim sorumlu tutacak?
iyi yunan felsefesi yapmışsın kiminle ve karşındaki muhatabını küçümsemeden yorum yap ! zır zop haraketler çok mu lazım yani

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
İşin İçinde diyanet varsa dur derim kardeş...

Ahi bu yaklasim bence hic dogru degil ve ciddi sekilde sakat bir görüstür, bu bakisla uzun süre okudugumuz buhari kulliyatini bile okumamamiz gerekirdi.

Elbette cikarilan yayinevlerine dikkat etmek gerek ancak, bu bilginin altinin doldurulmasi gerek, neden okunmamasi gerek bunlari da anlatmak gerek, aksi halde pek kaideye alinmaz.

Not: Diyanet yayinevine ara sira giderim, bir cok güzel arastirma kitaplari mevcuttur.

Üst Ana Sayfa Alt