Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mahmut Efendiyi Tanımadan Ölen Cahiliye Ölümü Üzerine Ölürmüş !

S Çevrimdışı

satışın karı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
1890d1337405505-mahmut-efendiyi-tanimadan-olen-cahiliye-olumu-uzerine-olurmus-goruntu-1.jpg

Görüntü 1.jpg

ser-a Çevrimdışı

ser-a

Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar,biz müslümanlar için Allahın yarattıklarında bir hikmet,bir ibret vardır.Hani kuranda kabil ile ilgili ayette,kardeşini öldürdüğü zaman ortada kalan ölü bedeni nasıl saklayacağını düşünürken,Allah tarafından gönderilen bir karga yeri kazıyordu da,kabil de,yazık bana,bir karga kadar akıllı değilmişim diye söylenmişti.Bunu niye yazdım,şunun için;
müslümanlar birbirlerinin köklerini kesmeye çalışıyorlar.Bu yüzden de gövde olmaya,sonra dal budak salmaya güç yetiremiyorlar.Biz eğer,şahıslarla uğraşırsak,şahıslar akşamdan sabaha,sabahtan akşama değişir.Onun için şöyle bir cümle vardır.Ahmaklar şahıslarla,ortadakiler olaylarla,akıllılar da fikir yada ideolojilerle uğraşırlar.
Kısacası,Allahın yarattığı bir ağacı aklederek,nasıl ilk tohumdan kök,kökten gövde,gövdeden de en son dallar çıktığını ve bundan da rahmet ve bereket çıktığını düşünerek,meyve verinceye kadar bizim için yararlı olmaya çalışan bir ağacın,zararlı böcekler,hava şartları ve diğer zor şartlara rağmen görevini yerine getirip meyve verdiğini ve insanlara yararlı olmanın Allaha karşı görevini yerine getirmenin sevincini yaşadığını akıl edelim.
Mahmut efendi ile ilgili yada şunun fikri bunun fikri ile şahıs bazında uğraşmak kutuplaşmaya götürür.Bir kişinin söylediği bütün cemaate yada topluluğa mal edilmemeli.
Bizim karşımızda herşeyden önce islam davası olmalı.İslamın beş şartı sadece kişinin zahiren müslümanlığının belirtisidir.Oysa kuran başlı başına bir islamdır,sünnet buna bağlı bir islamdır.Kuranda bir ayetin inkarı küfürdür ama bunun bir ayetini inkar edenin zararı toptan inkar edene göre daha azdır.Şu anda biz bir fikrin esareti altındayız.Kişiler ölüyorlar doğuyorlar,ama fikir tahakkümü ideolojilerİnsanları hep canlı kalıyor.İnsanları köleleştiren insanlar değil,tağut olarak kuranda geçen ideolojileridir.Misal,bir asker,komutanına komutanını sevdiği için ona itaat etmez.Çünkü komutanını tanımıyor bile.Ama Sistem ve ideoloji bunu gerektirdiği için bilmediği tanımadığı komutanlarına itaat etmektedir.İstesede istemesede.
Bu yüzden diyebiliriz ki,birlik sağlayacak plan ve projeler üzerinde fikir üretmeliyiz.İnsanların cahiliğini nasıl bertaraf edelim diye organize olunmalıdır.En ufak bir islam dışı cahil kişilerin peşine değil,ideolojilerinin peşine düşmeliyiz.

S Çevrimdışı

satışın karı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
birlik beraberlik sağlanması gerekir diyorsunuz müslümanların ,isa Allah ın oğludur diyen hristiyanlarla ,üzeyir Allah ın oğludur diyen yahudilerle ve gavs kutup dediğimiz adamlar Allah ın izni ile Allah ın sıfatlarının tecelli ettiği Allah ın ortaklarıdır diyen tasavvufçu müşriklerle sağlayacağı birlik ve beraberlik olamaz , bir kaç kişnin yaptığı cemaate mal edilmemeli demeylede ne dedinizi anlamadım bu paylaşımla tasvvuf inanışının yok olacağınıda idda etmedim,ki siz bana mahmutun resmini görüp ahmak diyorsunuz , sadece facebokda da gezinirken rastladım espiri mahiyetinde komik bir olay olduğu için paylaştım, bu paylaşımla tasvvuf inanışına ağır bir darbe vuruldu yada vurulurcaqğını da idda etmedim ve tasvvuf fa reddiye mahiyetinde bir paylaşımda değil, siz yalnış anlamış olabilrisiniz ayrıca siz bana ahmak demenize karşın ben size kardeşim diyorum kardeşim bir daha bu tür kafir elebaşlarının ismini anarken (efendi) ekini kulanmazsan daha iyi olur Allah razı olsun selamun aleykum .

ser-a Çevrimdışı

ser-a

Üye
İslam-TR Üyesi
Sevgili satışın karı nicli Kardeşim,
Kelimelerle bir şeyi anlatmak kelimelerin sayısı ve yazma süresi kadar sınırlıdır.Bir şeyi anlatmak için kullanılan bu sınırlı kelimeler,insanların yanlış anlamasına sebep olabiliyor.Yazdıklarımla kast ettiğim,size karşı bir duruş yada şahsınızla ilgili değildir.Bu yüzden alındıysan hakkınızı helal edin.Benim anlatmak istediğim,zihniyetin kırılması,imanımızın güçlenmesine ilişkin ortamın meydana getirilmesi için metod üretmek.Çünkü zihniyet kırılmadan,zihniyeti savunanların tahakkümü yıkılmadan inançlarımız daha da zayıflamakta,tefrikalar artmaktadır.Bizler belki aynı şeyleri söylüyoruz ama birbirimizi anlayamıyor olabiliriz.Ortam eğer bu birlikteliği sabote ediyorsa ayrılık ve tefrikalar daha artacaktır.Anlatmak istediğim,güçlü olmak için,şahıslarlardan çok,yanlış ideolojileri ve bidatleri bertaraf etme meselesidir.Şahsınızla ilgili değildir.Şimdi burada birbirimizle uğraşırsak,birbirimizi anlamak için,belki sayfalar dolusu yazılar ortaya çıkacak.Anlayış göstermeniz dileğiyle,Allaha emanet olunuz.

S Çevrimdışı

satışın karı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
neyse sizin dediğiniz gibi sayfalarcada yazsak ne ben sizi anlayabilrim nede siz beni anlarsınız üstün zekanız la benin gibi bir ahmağın anlaşabilmesi zaten mümkün değil daha yazmayınız zaten bu kıt ahmak beynimle ne demek itediğinizi anlayamam Anlayış göstermeniz dileğiyle,Allaha emanet olunuz.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yahu sevgide sınır tanımıyor adamlar,ne demek şimdi tanımadıysak cahiliye ölümü üzeremi öleceğiz..yazık yahu...

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah bizi seninle beraber haşretsin diye dua etmişler,görünen o ki bu yolda devam ettiklerinde onunla birlikte haşrolunacaklar.