Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Kısa Kollu Elbiseyle Namaz Kılınır mı?

matematikçi Çevrimdışı

matematikçi

Üye
İslam-TR Üyesi
S.A BİLEN AHİ CEVAPLASIN ....ALİMLER MEKRUH FALAN DEMİŞ DİYOLAR ÖLE BİŞEY VAR MI?:

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
İbn Abbas (r.anhuma) şöyle dedi:
'Bu köpek yatışıdır. Peygamber'i secde yaparken gördüm, koltuk altlarının beyazı görülüyordu (dirseklerini yere koymamıştı).'
(İmam Ahmed b. Hanbel, El-Musned, el-Fethu’r-Rabbani Tertibi, Ensar Yayıncılık: 6/8-9)

Kısa kollu elbise ile namaz kılınmasını men eden bir rivayet yoktur. Fakat, uzun kollu olması Namazın edebine ve huşuya daha uygundur. Namazda aslolan, iki omuzun örtülü olmasıdır.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Abdulmuiz abi

Hac vazifesini yaparken ihrama girince sağ omuz komple dışarda namaz kıldıklarını görüyorum (ama bu sadece ihramlıya mahsus bir hareketmi onu bilmiyorum)

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi denize falan gittigimizde biz ustmuzde hicbir se olmadan kiliyorduk haram = helal belli degilmi......diz kapaklari ve gobek ustu kapali olmasi yeterli degilmi..........