Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Kimler Tekfir Edilir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

Tağudared

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sa Arkadaşlar
Ben kafirin tam anlamını bilmeden bir arkadaşıma aceleci davranıp tekfir ettim arkadaşım ibadetten yoksun Tevhidin olsun tağutun olsun bunların farkında değil bu konuda tekfir etmem de bir sakınca varmıdır??

boran el muvahhid Çevrimdışı

boran el muvahhid

Üye
İslam-TR Üyesi
SubhanAllah
bilmiyorum ilim derecen nedir?
ama önce iman kavramını öğren sonra tekfir kavramını öğren.
bu tekfir öyle bir mesele ki niyeti halis olmayanlara Allah Teala anlamayı nasip etmiyor.
niyetini halis tut inşaAllah.

1000 kafiri tekfir etmemen 1 müslümanı tekfir etmenden daha hayırlıdır.
İLMİ MÜNAZARALAR bölümünde tekfir ile ilgili bölümler var.onları oku.eğer ki iman konusunu tam biliyorsan!

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Sa Arkadaşlar
Ben kafirin tam anlamını bilmeden bir arkadaşıma aceleci davranıp tekfir ettim arkadaşım ibadetten yoksun Tevhidin olsun tağutun olsun bunların farkında değil bu konuda tekfir etmem de bir sakınca varmıdır??

Aleykum selam kardeş.

Öncelikle sorduğun sordudaki içerik çelişkili.

Kafirin anlamını bilmiyorsan birinin tağut hakkında ne bilip bilmediği hakkındaki yorumunu pek samimi bulmuyorum.

Neyse asıl soruna gelelim.

Kardeş, karşındaki kişiden helallik isteyip Allah cc'dan tevbe dilemen lazım.

Bu konuda Allah için gevşeklik göstermemen lazım sahabeyi kiram birbirinin kalbini kırdığı zaman yere yatıp kafasını ezmesini(depelemesini) o şekilde helallik isteyenler af dileyenler vardı.

Hata etmek insana aittir. Hatayı görüp helallik isteyip tevbe etmek iste hem erdem hem de imanidir.

Hiç vakit kaybetmeden bu kardeşden helallik iste. Ve Allah cc dan samimi tevbe dileyip bir daha böyle işlere girme.

Ayrıca şunuda demek istiyorum tekfir konularında başka sitelerden olduğu gibi copy yazıp buraya ekleme mümkünse bu konuda hiç yazı yazma.

Malesef tekfirle alakalı yazı aktaran çoğu kardeşimiz sizin durumdadır. Ölüm gelmeden önce bu hatayı görüp düzelmek lazım.

Üstte kardeşin 1000 kafiri tekfir meselesine gelince. Sanırım şunu demek istiyordur. Ahi öncelikle hakkını helal et konuyu kilitleyeceğim için yerine yanıt yazıyorum.

Direk gerçek hayattan örnekle yanıt vereyim.

Kaç kez yaşadım. X şahsı var. Birileri birilerine diyor bu X şahsı kafirmidir. Sorulan kişi ise bu X şahsını hayatında hiç görmemiş. Bu soruyu soranlar X şahsı hakkında kafasında belirledikleri konularda işte şu meselede şunu düşünüyor şu meselede bunu düşünüyor vs vs karşıdaki kişiden bunu tekfir etmelerini istiyor.

Normal şartlar altında sundukları deliller dahi tekfir edilmesini gerektirmez ki tekfir basit birşey degildir olayı tam araştırmak vs usulleride vardır.

Kişi X'i tekfir etmesse kendiside tekfir ediliyor. Halbuki tanımadığı hakkında birşey demesse kendisine birşey gelmez. Halbuki tekfire etse ve X şahsi müslümansa ayıklayın pirincin taşını.

Bu şekilde insanlar tekfire zorlandı peki sonra ne oldu...

Allah kimseyi pişman etmesin.

Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt