Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kim Bu Tesettürlü Kızlar

F Çevrimdışı

FilozofCetin27

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
KİM BU TESETTÜRLÜ KIZLAR

Esselamu aleyküm

Beni çok kötü etkileyen bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum

Arkadaşlar son zamanlarda

Ortalıkta gezinen bazı tesettürlü bayanlarımız var.

Üstten baktıgımız zaman çok güzel giyinmiş

Ama aşagı dogru indigimizde vucut hatlarını belli eden bir elbise

Daha aşagı indigimizde

Kısaltılmış etekle

Tenleri çıplak gezinen bazı bayanlar türemeye başladı

Bunlar o kadar hızlı çogalıyor ki

Köylerde bile bu tür insanlar var.

Geçen gün neredeyse birisine

Şu soruyu sormaktan kendimi zor tuttum

- Madem böyle açık giyiniyorsunuz

Baş örtüsünü neden takıyorsunuz

Buna cevap olarak

- “Rabbimin emri oldugu için” derse

- O zaman Allah’ın emri için

Örtünüyorsanız

Kimin için alttan soyunmaya başlıyorsunuz.?

Tabi ki bunu bu tarz giyinenlere soramadım

Ki bunların Rabbimin rızası için örtündüklerine kesinlikle inanmıyorum

Çünkü

Efendimiz

Örtündügü zaman örtünmemiş gibi görünenler

Allah katında

Örtünmüş sayılmazlar

Diyor

Evet arkadaşlar

Bu bayanlar ne için böyle giyiniyorlar...?

1- Tesettürlü iffetli bayanlarımıza laf söyletmek için mi?

2- Aslında bunlar açık giyinen ama

Baş örtüsünü yakıştıgı için takanlar mı?

3- Siz daha iyisini biliyorsanız onu söyleyin...

filozofçetin

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
aleikum es selam
modaymis kardes bu moda ... öyle diyor bazilari....
yakistigi icin giydiler önce(daha dogrusu soyundular) sonrada zamaninda pardesü giyenleri de bozdular....
ilim yokki nasil ALLAH(c.c.) icin kapansinlar?

hersey gitti yanliz basörtüsü kaldi... ama oda bu degisimden nasibini almadida degil hani .....eskisi gibi degil cünkü!

bozuldu insanlik... bozuldu ümmet...
ortalikta rezillik kaldi....

selametle

KHaYR Çevrimdışı

KHaYR

Üye
İslam-TR Üyesi
Ne yazık ki Tesettür emri gereği gibi değil de, sadece saçın görülmemesi, nasıl olursa olsun yeter ki görülmesin. Ve ya bir metreden ibaret olan bir bez parçası olarak algılanmakta. Üniversitelerdeki başörtü yasağı için de peruk takılmasının caiz olduğu konusunda fetva verenlerde bulunmakta!..

Nur suresi 31. ayette ise:“Baş örtülerini, yakalarının üstünü (göğüs yırtmaçlarını) kapatacak şekilde koysunlar.” emrini peruk ne kadar görüyordur ?..

Allah c.c.’nün emri olan tesettür ise:
“Mü'min kadınlara da söyle: «Gözlerini (harama çevirmekten) kaçındırsınlar ve ırzlarını korusunlar; süslerini açığa vurmasınlar, ancak kendiğilinden görüneni hariç. Baş örtülerini, yakalarının üstünü (göğüs yırtmaçlarını) kapatacak şekilde koysunlar. Süslerini, kendi kocalarından ya da babalarından ya da kocalarının babalarından ya da oğullarından ya da kocalarının oğullarından ya da kendi kardeşlerinden ya da kardeşlerinin oğullarından ya da kız kardeşlerinin oğullarından ya da kendi kadınlarından ya da sağ ellerinin altında bulunanlardan ya da kadına ihtiyacı olmayan (arzusuz veya iktidarsız) hizmetçilerden ya da kadınların henüz mahrem yerlerini tanımayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizledikleri süsleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Hep birlikte Allah'a tevbe edin ey mü'minler, umulur ki felah bulursunuz.»” (Nur 31)

“Ey Peygamber, eşlerine, kızlarına ve mü'minlerin kadınlarına (bir ihtiyaç için dışarı çıktıkları zaman) dış elbiselerinden (cilbablarından) üstlerine giymelerini söyle; onların (özgür ve iffetli) tanınması ve eziyet görmemeleri için en uygun olan budur. Allah, çok bağışlayandır, çok esirgeyendir.” (Ahzab 59)

Alimlerin ittifakına göre tesettüre kısaca 6 madde de değinilirse:

1. Baştan topuğa kadar örtmesi,
  2. İçini belli eden incelikte olmaması,
  3. Vücut hatlarını belli edecek şekil dar olmaması,
  4. Cırtlak, dikkat çekecek renklerden ziyade koyu renkte olması,
  5. Sade olması, süslü-püslü ziynet hükmünde olmayan bir şekilde olması,
  6. Ve kendi kocalarından ya da babalarından ya da kocalarının babalarından ya da oğullarından ya da kocalarının oğullarından ya da kendi kardeşlerinden ya da kardeşlerinin oğullarından ya da kız kardeşlerinin oğullarından ya da kendi kadınlarından ya da sağ ellerinin altında bulunanlardan ya da kadına ihtiyacı olmayan (arzusuz veya iktidarsız) hizmetçilerden ya da kadınların henüz mahrem yerlerini tanımayan çocukların haricindeki kişilerden (namahremlerden) gözlerini sakındırması… Şayet görüşmesi gerektiği durumlarda ilk beş maddeye riayet eder vaziyette ağzını eğip bükmeden, ses tonunda değişiklik olmayacak şekilde konuşması…
Şayet Tesettür konusu açılıyor ise muhakkak onun yanında Nur suresi 30. ayetinde geçmesi gerekir. Evet günümüzde Tesettürün sadece çeyreği uygulanmakta yakında oda kalmazsa şaşmamak gerekir. Fakat Allah-u Teala’nın “harama bakmayın” emri; bir bayan ‘tam tesettürlü olduğunda ona bakılabilir’ anlamına gelmez. Tam tesettürlüde olsa veya çeyrek tesettürlüde olsa bakılmaması hususundaki emir ikisi içinde geçerlidir!...

“Mümin erkeklere söyle: Gözlerini bakılması yasak olandan çevirsinler, mahrem yerlerini, korusunlar. Bu, onların arınmasını daha iyi sağlar. Allah yaptıklarından şüphesiz haberdardır.” (Nur 30)

Rabbim tesettür şuuru-bilinci olmayanlara nasip eylesin, olanlarında takvasını artırsın inşaAllah...
Wesselam...

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
İslami kesimim modasıymış...vayyy beee tesettür de moda olduysa

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Sukut sadece.. Zira müslüman toplumlarda yeni yeni ilahlar piyasaya cikarmaya basladi...

Hocam ne güzel diyordu.. Akli Basinda Vicdan ehli bir ateist Sayet Müslümanlarin degilde Islamin ALLAHini Arastirsa, yakinan teslim olacaktir, Cünkü buna mecburdur, gel gör ki bugün Müslüman ile Islamin ALLAH´i arasinda artik farklar ortaya cikmaya basladi...

ALLAH selamet versin Üstadim..

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
toplum ve sürü psikolojisi.....herşeyi berbat eden sistem

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
o sözde tesettürlüler ne olucaklarına,kim olucaklarına karar verememiş tipler...müslüman kimlikleriyle çağ arasında bocalıyolar.ve bu iş çok zor...fitne öylesine yayıldı ki insan sokağa çıktığı her an acaba ben mi abartıyorum tesettür böyle de sağlanabilr mi demekten alamıyo kendisini.ondan sonra da kendine hakim olamayanlardan böyle tipler türüyo işte...

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
çözüm llahın kitabına sarılmak...ama sadece bunu dersek...sorunu hiç bir şekilde çözemeyiz...neden onlar zaten allahın emri...allahın kitabında yazıyor diye tesettüre giriyorlar...peki...üsttü kapatıp altı açmak neden...

tek bir açıklaması var....farkındalık yapmak...ve toplum arasında kendilerinin farkedilmesini sağlamak...peki bu neden oluyor...tabiiki açıkların giydiklerini bizde giyeriz özentisi

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu özenti sadece giyimle sınırlı kalmıyo.''kapalıyım ama ben de denize giriyorum,kapalıyım ama benim de erkek arkadaşım var,şuraya ben de gidebiliyorum''falan...neyse,Allah hidayet,basiret versin...

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Aşağıdaki yazı müslüman bir genç arkadaşımızın. Gazete gençlere nasihatler veren bir yazara şu zamandaki çektiği sıkıntıları dile getirmiş.
"Selamunaleyküm Hocam.
Yazılarınızı birkaç gündür okuyorum ve beğeniyorum. Size anlatmak istediğim konuyu ister yazınızda belirtir,istersenizde okuduktan sonrada bana cevap gönderirseniz sevinirim. Ben şu anda 24 yaşında Müslüman bir gencim. Bundan 6 yıl öncesine kadar namaz kılmıyordum ve günahlarada açık durumdaydım. Şimdi ise durum değişti. Yani etrafımdaki arkadaş çevrem bana tamamen yüz çevirdiler. Bana hoca naber, hoca git camiye imam seni çağırıyorlar gibi laflar söylüyorlardı. Şu an hiç arkadaşım kalmadı diyebilirim. Benim sıkıntım aslında bu değil, benim sıkıntım şu kızların ve kadınların teşhirciliği, kırıtarak yürümeleri, cilveleri. Müslümanım demelerine rağmen istedikleri gibi yaşamaları. Diskoya, barlara, eğlenmeye hatta zinaya kadar var. Zaten şu yaşa kadar bakire oldunuzmu gülüyorlar. Beni öyle bi hale getirdi ki bu durum, inanın kıldığım namazdan da yaptığım ibadetlerden de birşey anlayamaz oldum. Ve bana da söylenen "Senin hiç kız arkadaşın yok olum, sana hiçbir kız bakmıyor zaten, çirkinsin, pasifsin birde Cennette Hurilere mi sahip olacağını sanıyorsun, dünyadakiler sana baktımı da ahirettekiler bakacak" gibi laflar beni yedi bitirdi. Artık yok olsam, hiç şu yaşadıklarım olmasaydı diyorum. İntiharın küfre sebep olmadığını bilseydim belki denerdim. İşte benim ve emininm ki diğer Müslüman Genç kız ve erkek arkadaşlarımında sorunları. Artık kapalı dediğimiz kızlar bile neler yapıyor hocam bana anlatılıyor ama söylemek istemiyorum. Ama şunuda belirteyim; Bu duruma gelmeye neden olan kız ve erkek, Müslümanım diyen insanlarımız, kardeşlerimiz tövbe etmezlerse ve Allahta hakkımızı soracaksa ben onlara hakkımı bu dünyada da ahirette de helal etmiyorum ve Allah onlara Cennetin yüzünü dahi göstermesin diye de belirtiyorum. Belki bunu okuyan olurda tekrar düşünürler İnşaallah. Eğer okuduysanız lütfen cevap yazınız hocam.Allaha emanet olun."

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aşağıdaki yazı müslüman bir genç arkadaşımızın. Gazete gençlere nasihatler veren bir yazara şu zamandaki çektiği sıkıntıları dile getirmiş.
"Selamunaleyküm Hocam.
Yazılarınızı birkaç gündür okuyorum ve beğeniyorum. Size anlatmak istediğim konuyu ister yazınızda belirtir,istersenizde okuduktan sonrada bana cevap gönderirseniz sevinirim. Ben şu anda 24 yaşında Müslüman bir gencim. Bundan 6 yıl öncesine kadar namaz kılmıyordum ve günahlarada açık durumdaydım. Şimdi ise durum değişti. Yani etrafımdaki arkadaş çevrem bana tamamen yüz çevirdiler. Bana hoca naber, hoca git camiye imam seni çağırıyorlar gibi laflar söylüyorlardı. Şu an hiç arkadaşım kalmadı diyebilirim. Benim sıkıntım aslında bu değil, benim sıkıntım şu kızların ve kadınların teşhirciliği, kırıtarak yürümeleri, cilveleri. Müslümanım demelerine rağmen istedikleri gibi yaşamaları. Diskoya, barlara, eğlenmeye hatta zinaya kadar var. Zaten şu yaşa kadar bakire oldunuzmu gülüyorlar. Beni öyle bi hale getirdi ki bu durum, inanın kıldığım namazdan da yaptığım ibadetlerden de birşey anlayamaz oldum. Ve bana da söylenen "Senin hiç kız arkadaşın yok olum, sana hiçbir kız bakmıyor zaten, çirkinsin, pasifsin birde Cennette Hurilere mi sahip olacağını sanıyorsun, dünyadakiler sana baktımı da ahirettekiler bakacak" gibi laflar beni yedi bitirdi. Artık yok olsam, hiç şu yaşadıklarım olmasaydı diyorum. İntiharın küfre sebep olmadığını bilseydim belki denerdim. İşte benim ve emininm ki diğer Müslüman Genç kız ve erkek arkadaşlarımında sorunları. Artık kapalı dediğimiz kızlar bile neler yapıyor hocam bana anlatılıyor ama söylemek istemiyorum. Ama şunuda belirteyim; Bu duruma gelmeye neden olan kız ve erkek, Müslümanım diyen insanlarımız, kardeşlerimiz tövbe etmezlerse ve Allahta hakkımızı soracaksa ben onlara hakkımı bu dünyada da ahirette de helal etmiyorum ve Allah onlara Cennetin yüzünü dahi göstermesin diye de belirtiyorum. Belki bunu okuyan olurda tekrar düşünürler İnşaallah. Eğer okuduysanız lütfen cevap yazınız hocam.Allaha emanet olun."
çektiği sıkıntılarda yalnız değil ki o da bunu belirtmiş zaten.müslüman gençlerin biçoğu aynı şeyleri yaşıyodur herhalde.bize küçükken 'fitne döneminden'bahsettiklerinde ciddiye almıyodum ama şimdi yaşadıkça anlıyorum.iğrenç bi dönemdeyiz.Allah kaydırmasın...

G Çevrimdışı

güle sevdalı

Üye
İslam-TR Üyesi
Bir tek moda degil, birde bunun kendine bakmak adi altinda bir nedeni var. Kadinlar veya oyle giyinen kizlar akillari sira 'kendilerine baktiklarini' yansitiyorlar.
Ben sordugumda cevap veremiyorlar. Haklisin dyolar. okadar. Baska birsey yok maalesef.
Moda boyle. Herkes oyle uretiyor, uretim oyle olunca ve heryerde oyle giysiler olunca adinlarimizda mecburen oyle giyiniyorlar(miss)!!!

Aslinda sorarsaniz verecek cevaplari yoktur. Moda da demezler birseyde demezler. Boyle iste. Sacma sacma konusurlar!!!

Bu moda denilen sey butun dunya muslumanlarinin basinda. Erkekler dar giyinir kadinlar baslari haric butun bedenini acar!!! Anlam veremiyorum bende. Hangisini uyarirsan uyar fark etmiyor. Onlar yani cogunlugu biliyor zaten. Bildikleri halde yapiyorlar!!!
Insan kendi kendini bile bile atese atar mi??
Cevap: atar !!!

Allah kalbimizdeki imani arttirsin insallah ...

Yanliz birseye aklim takiliyor. Hani renkli renkli giyinem k yerine koyu renkler tercih edilmeli ya. Bu yazin cok zor oluyor. Yazin erkes renkli bi sen koyu. Herkesin dikkatni daha cok cekiyorsun. Ozaman acaba hafif renkli goze batmayacak sekilde ama genic, Allah 'in emri dogrultusunda giyinmek daha dogru degil mi???
arabistanda herkes iyahda ne avrupa da nede turkiye de oyle degil ... Koyu renklere devam da burasi aklimi birazda olsa karistiriyor iste ...

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
koyu renk dikkat çeksede bana heh işte bi müslüman dedirtiyo. içinde yansanda ötede yanmamak için öe giyinmek gerekiyosa öle giyineceksin

leylinur Çevrimdışı

leylinur

Üye
İslam-TR Üyesi
ben beriyim inşaallah :) allah herkesi beri kılsın...sanırım bilmediklerinden eger bilselerdi yapmazlardı...bilmek derken hakiki idraktan bahsediyorum...ınıf geçmek için ezber bilgisi yaparlar onu kastetmiyorum :)

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben beriyim inşaallah :) allah herkesi beri kılsın...sanırım bilmediklerinden eger bilselerdi yapmazlardı...bilmek derken hakiki idraktan bahsediyorum...ınıf geçmek için ezber bilgisi yaparlar onu kastetmiyorum :)
ben bu işi o kadar masum karşılamıyorum kardeşim.biliyolardır emin olun.sadece hakim olamıyolar iradelerine.modaya uymak akıllarına geliyo da bunu mu idrak edemiyolar:)doğruyu da biliyolar hangisiyle daha çekici olacaklarını da.seçimleri de çekici olmak yönünde oluyo maalesef.Allah şuur versin...

F Çevrimdışı

FilozofCetin27

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
türbanı çarpıtarak örtünenler ya dinin emirlerini tam bilmiyor yada türbanı
protesto etmek için takıyorlar lütfen yaratılılmışların en güzeli iken sadece
dört metrelik o masum güzel nura dil uzatmayalıM

Üst Ana Sayfa Alt