Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kelime-i Tevhid ve Peygamber Mühürlü T-shirt'ler stoklara girdi

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
muhurlu3.jpgTEVHİD4.jpg

muhurlu3.jpg

TEVHİD4.jpg

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
WC Tarzı yerlerde giyilmemesi veya ters çevrilmesi gerekir.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Tuvalete girerken üzerimizde (yüzük, elbise, anahtarlık, kolye vs) bulunan besmele veya lafzeyi celal varsa girilmemelidir. Normal bir isim ise bir sakıncası olmaz. Yani sadece Arabca bir şey yazdığı için sakıncalı olmaz. Mukaddesata ait bir yaza ile tuvalete girmemek gerekir.

Enes'den rivayet edilen hadis:
"Rasûlullah (s.a.v.) parmağına 'Muhammed'ur-Rasûlullah' yazan yüzüğünü takınır, helaya gireceği zaman yüzüğü çıkarırdı."
(Hadîsi Buhârî ve Muslim rivayet etmiştir. Ebû Davud, Hatem: 6; İbn Mâce, Libas: 18 ;
Hafız, hadîsin illetli olduğunu, Ebû Dâvûd ise, munker olduğunu söylemiş, ancak birinci kısmı, yani "Muhammed"ur-Rasûlullah" yazılı yüzüğü takındığı kısmı sahihtir, demiştir. Fıkhus' Sunne)

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abi yanlış mı anladım bilmiyorum da

"(Hadîsi Buhârî ve Muslim rivayet etmiştir. Ebû Davud, Hatem: 6; İbn Mâce, Libas: 18 ;
Hafız, hadîsin illetli olduğunu, Ebû Dâvûd ise, munker olduğunu söylemiş, ancak birinci kısmı, yani "Muhammed"ur-Rasûlullah" yazılı yüzüğü takındığı kısmı sahihtir, demiştir. Fıkhus' Sunne)"

1. kısım sahih 2. kısım münker ise bu hadis ile yine amel edilir mi?

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
aynen ille çıkarmalımıyız avuç içine çevirsek sıkıntı olurmu? hep çıkar tak biraz zorluk olmuş olmaz mı?

C Çevrimdışı

coban6842

Üyeliği İptal Edildi
Banned
akhiler ben güneş altında oldugumdan bana kelime-i tevhid baskılı şapka lazım yapabilecekler bana yazsınlar
562101_278834095583443_320062054_n.jpg

<FORM id=u_jsonp_15_7 class="live_278834095583443_316526391751760 commentable_item hidden_add_comment collapsed_comments" method=post action=/ajax/ufi/modify.php data-live='{"seq":0}' rel="async">
</FORM>

Üst Ana Sayfa Alt