Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kalbim Kırık Paramparça...

Y Çevrimdışı

Yakamozsu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Eşimden ayrıldım, çocuklarımı büyüttüm, çalışıyorum ve Allah'tan başkasına muhtaç değilim. Kendimden yaşça küçük bir adamı sevdim, oldu işte, kısmet..Dini güzelliğinin olması tercihimdi, kalbime iyi gelen duaları vardı..Beni de sevdiğine inanıyorum.Kırık, dökük, huzurlu sakin bir yılı geçtik.Olmayacağını biliyordum, kalbim söz dinlemedi. En olmayacak şeyleri yaradanın oldurduğunu, olacak dediğini oldurmadığını da biliyorum.Her karşılaşmanın bir sebebi var. Sınavımdı. Hiç evlenmemiş, 38 yaşında, doğal olarak hayat bitiyor telaşıyla onu bir kaç kez hayal ettiklerini yaşasın diye bıraktım..Döndük. Savaşabilecek güçte değil. Beklemem de çok doğru değil. Her ne kadar dileye, isteye güçlü durup sevdasına sahip çıkan hikayeler bilsem de anlamaya çalıştım. Ve iki gün önce kalben oramda dursada iletişimi kestim. Bitti. İlişkimizle ilgili konuşmaya çıktık ve bana düşüncesini sesli olarak söyledi..sonra özür diledi, öyle demek istemedim dedi..ama kalbim çok acıdı..keşke incinmeden ,ben kalbimdeki hançeri bilmeden bitseydi..Dedi ki usulca"dua ediyorum , temiz ahlaklı bir eş dşye ama olmuyor...."...o kadar kırıldım ki.. Sevdiğini söylediği kadına ..sonra sözcüğünden utandı sanırım. Çünkü benim yüreğim ve ahlakımı o da biliyor..Ama ben hayal ettiği hayatın normlarında değilim. Eve geldim..Çok ağladım..Dua ettim. Kimse için olumsuz dileğim olmadı.. Onun için de etmedim.. Rabbim yolunu gönlüne göre açık etsin. Fakat kalbime bir sözcükle batırdığı iğnenin sancısını unutamıyorum. İncindim..Yapmayın...Kalp öyle bir yer ki onun çok içten yanmasının bedeli var..Oraya ilettiğiniz sözcüklere dikkat edin. Şimdi safece dedim ki...Allahım..seni vekil kılıyorum. Sen büyüksün. Sadece o iğnenin sancısını azalt.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Güzın abla programında gıbı oldu..
Sızın ılıskınız ne boyutta bılemeyız
Ancak sıtenın boyunu aşmış..
Umarım bu kadar özel konuları kendınzde bırakırsınz
Guncelde degıl gündemde..
Sızın ılıskınz ve kalbınzden daha mühım konular var mesela ümmetın durumu..

M Çevrimdışı

M. Esma

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Sevilmeyi en hak eden Allah'tır
Bu senin imtihanın olabilir sen beklersen helalini kaderinde yazılmış kişiyi beklersen inşaAllah bu hayanı korumanın mükafatını alırsın.

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Yakamozsu ..Öyleyse sen de Rabbin için ona yönel ve her türlü zorluğa göğüs ger..kevser suresi 2

Bir tane de çok sevdiğim bir hadis yazayım, konuyla tam ilgili.....

Ne mutlu, derdi sadece Allah olanlara! Ne mutlu, sadece Allah’ın rızasını tahsil için yaşayanlara! Onlar ne bahtiyar kullar ki, bütün gayret ve himmetlerini Cenab-ı Mevla’nın rızası ve hoşnutluğunu kazanmaya hasretmişler. Ondan başka hiçbir şeyi düşünmemişler ve onun rızası için dünya lezzetlerinden ve hayatlarından vazgeçmişler! Ne mutlu onlara…

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Forumumuzda sadece bayanlara (görüb yazabildiği) ait bölümümüz mevcut.
Bu tür (sorudan ziyade, teselli ve fikir verme açısından yardımcı olunabilecek özel) konuları oraya alırlarsa daha rahat ve faydalı olacağını umuyorum.
Bu tarz (câiz olmayan ilişkiler ve özel yaşamla ilgili ayrıntılar) konuların genelde olması forumun yapısına uygun da değil.
Bilhassa erkek üyelerimiz bu tür konulara yanıt vermesin. Bayan bölümüyle ilgili de bilgisi olan hanım kardeşlerimiz bu tip arkadaşları oraya davet etsinler.

FETHUMMUBİN Çevrimdışı

FETHUMMUBİN

..Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ....
İslam-TR Üyesi
Sadece bayanların oldugu. Bölüm nerede.