Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Jinning Qesti Shaptulda

Mustafasieyd Çevrimdışı

Mustafasieyd

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
yeqinda rabiye xanim kelguside ozi DUQ ning reysligidin istipa bergendin kiyin ornigha memtimin elani saylaydighanliqini elan qiptu.duq da dewa uchun qoshqan tohpisi we qabilyiti memtimin eladin yuqiri turidighan rehberlirmiz kop.uning ustige memtimin ela dewagha alahide tohpe qoshqan birimu emes.bu adem hergizmu duq ni yiteklep mangalmaydu.memtimin ela totinji qetimliq qurultayda DUQ ning awistiraliye we yengi zinlandiyediki ishlirigha mesul muawin reys bulup saylan'ghan bolsimu bu netche yildin biri awistiraliyediki dewa ishlirmizda hich bir ilgirlesh bolmidi.shundaq turup bu ademning ra biye xanimgha yarap qélishidiki asasliq sewep bu adem eslidin bir yumshaqbash.rabiye xanimning sizghan siziqidin chiqmaydu.eger bu adem duq gha reys bolsa rabiye xanim perde arqida turup duq gha dawamliq rehberlik qilalaydu.dimek jinning qesti shaptulda.

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abim eminim güzel şeyler söylüyorsundur,, ama ah keşke anlayabilseydim .... ALLAH ,, Uygur Türkü (Müslüman) kardeşlerimizin yardımcısı olsun ,,

İ Çevrimdışı

İbrahim_Asaf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Avustralya ve Yeni Zelandada kurultay gibi bişi olmuş sanırım. Rabia Kadere bir adam rakip olup taraftar topluyor ve Rabia Hanım yakında liderlikten istifa edebilir ve yerine davanın aleyhinde çalışan yumuşak başlı Memtimin Eladin geçebilirmiş. Bu adam başa geçse Rabia hanım perde arkasında vs vs o kısım karışık işte. Sanırım bir iç rekabetten ve davaya sadakatsizlik ihtimalinden yakınma var.
Bir kaç paragraf daha uğraşsak belki de Uygurcayı sökeriz :))

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Avustralya ve Yeni Zelandada kurultay gibi bişi olmuş sanırım. Rabia Kadere bir adam rakip olup taraftar topluyor ve Rabia Hanım yakında liderlikten istifa edebilir ve yerine davanın aleyhinde çalışan yumuşak başlı Memtimin Eladin geçebilirmiş. Bu adam başa geçse Rabia hanım perde arkasında vs vs o kısım karışık işte. Sanırım bir iç rekabetten ve davaya sadakatsizlik ihtimalinden yakınma var.
Bir kaç paragraf daha uğraşsak belki de Uygurcayı sökeriz :))
el emeği göz nûru çeviri mi yoksa google translate'in naçizane desteği söz konusu mu :)

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bush-rabia.jpg

ajan rabia kadir, proje rabia kadir

İ Çevrimdışı

İbrahim_Asaf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
el emeği göz nûru çeviri mi yoksa google translate'in naçizane desteği söz konusu mu :)

Çok fazla bir emek ve göz nuru var diyemem. Google translate'in uygurca hizmeti varsa da haberim yok. Ayrıca çeviri isabet etmiş mi onu da bilemiyorum. Çevirimsi, tahminimsi bir çözümleme çabası desek belki daha isabet etmiş oluruz :)

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Çok fazla bir emek ve göz nuru var diyemem. Google translate'in uygurca hizmeti varsa da haberim yok. Ayrıca çeviri isabet etmiş mi onu da bilemiyorum. Çevirimsi, tahminimsi bir çözümleme çabası desek belki daha isabet etmiş oluruz :)
akhi Uygurcayı nerden öğrendin yav :)

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yahu uygurca bildiğim felan yok. Sadece tanıdık kelimeleri ve Türkçenin dil-ek yapısından yola çıkıp kestirmeye çalışıyorum :))
jinning kesting şaptuldayı Türkçede nasıl benzetme yolu ile çözdün mesela :)

ben okuyunca Cinler kesti şaftı kaydı gibi okuyorum valla :)

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O değilde bu Arkadaş ne diye bu dilde yazıyor? Yok yani bizim anladığımızı mı sanıyor ??? Gizemli biri :)
akhi Allah u Além ne zaman bu kardeşin bir başlıgı ve yazdıklarını görsem ailesini kaybetmiş bir Uygur babanın bu forumdan bulma çabası ve yardım çığlığı gibi geliyor ,öyle hissediyorum ...

boşver yazsın ,Islam- tr nin ırkçılığa ,dil ayrımcılığına ne kadar uzak oldugunun kanıtı gibi bu kardeş :)

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi Allah u Além ne zaman bu kardeşin bir başlıgı ve yazdıklarını görsem ailesini kaybetmiş bir Uygur babanın bu forumdan bulma çabası ve yardım çığlığı gibi geliyor ,öyle hissediyorum ...

boşver yazsın ,Islam- tr nin ırkçılığa ,dil ayrımcılığına ne kadar uzak oldugunun kanıtı gibi bu kardeş :)

Yok akhi yazsın tabiki de ne bilim arkadaş acayip konulara deyiniyor, eğer tercümeler doğruysa :)

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yok akhi yazsın tabiki de ne bilim arkadaş acayip konulara deyiniyor, eğer tercümeler doğruysa :)
valla ne yazdığını filan anlamıyorum ama yazdıgını görünce mutlu oluyorum ,hatta ne biliyim sana biraz önce bahsettiğim hissettiklerim , film senaryosu gibi şeyler aklımdan geçiyor ....
en güzeli , Islam kardeşliği aklıma geliyor , dilini , kültürünü hiç bilmediğimiz bir kavmin bir müslüman kardeşim izin aramızda olması ne biliyim güzel işte :)

İ Çevrimdışı

İbrahim_Asaf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Burnuma pis kokular geliyor. Sanki uygurca bilen ve Rabia Kader ekibiyle ilgili konuşabilen birileri var mı yok mu ölçüp tesbit eden çin sanal istihbaratı gibi duruyor :) Biraz komplocu diyebilirsiniz ama tanıdığım bir uygur öğrenci vardı, diğer arkadaşlarla fotoğraf bile çekilmiyordu biri yanlışlıkla sosyal medyaya atar da sanal istihbarat görür diye.

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Burnuma pis kokular geliyor. Sanki uygurca bilen ve Rabia Kader ekibiyle ilgili konuşabilen birileri var mı yok mu ölçüp tesbit eden çin sanal istihbaratı gibi duruyor :) Biraz komplocu diyebilirsiniz ama tanıdığım bir uygur öğrenci vardı, diğer arkadaşlarla fotoğraf bile çekilmiyordu biri yanlışlıkla sosyal medyaya atar da sanal istihbarat görür diye.
Çin istihbaratı senin yüzünden şimdi bizim siteyi hedef alacaklar desene :) rabia kader ile ilgili konusan bi sensin :)

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İngilizce biliyorsan İngilizce yaz öyle çevirelim

If you can speak English, speak with us so because we can not understand what you say

H Çevrimdışı

horasan1

Guest
Belki de ben çin istihbaratı daire başkanıyımdır ve seni konuşturmaya çalışıyorum kim bilir? )))

kardes sana samimi bir kardes nasihati. burada bos bos konusuyorsunuz egleniyorsunuz ama asiri gitmeyin ve dikkat edin. Bak simdi: "belki de ben cin istihbarati daire bakaniyimdir" sözü belki de ben bir münafigim sözü gibidir. dikkat et söylediklerine.

Üst Ana Sayfa Alt