Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Jihadology.net Kimlerin Sitesi?

N Çevrimdışı

Nizamı Furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm, jihadology.net diye eski zamanlardan belli bildiğim ingilizce bir site var. Cihadi veya cihad temalı bütün grupları el nusra, şebab dewle, el kaide, taliban, öso kim olursa olsun ayırmadan videolarını ve hertürlü çalışmalarını anında yayınlayıp tercümesini edip başlıklarını titizlikle atıyorlar, belliki ekip olarak profesyonelce çalışıyorlar benimde sürekli dikkatimi çekerdi. Bunlar istihbarat, cia vs tarafından tuzak gibi birşey olamazmı bir bilginiz varmıdır? ve ne düşünürsünüz bunun hakkında?

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben bu siteye giremiyorum bağlantı sıfırlandı diyor.

nasıl giriyorsunuz acaba başka ıp ile mi giriyorsunuz.

N Çevrimdışı

Nizamı Furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ya elle ip değiştirerek yada zenmate kullanarak siteye girilebilirir alternatif eklentilerde var.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Araştırmacılar için olan bir site. Siteyi yöneten Aaron Y. Zelin kendisi de bir araştırmacı olduğu için, oraya arşivlediği şeylerden kendisi de faydalanıyordur. Yazıları ve site üzerinden yayılan reklam ile de para kazanıyordur. Mesela Podcast'lerde arasıra reklam arası veriyorlar. Tercümeleri de parayla satıyorlar mesela.

İstihbarat tarafından nasıl tuzak olsun bilmiyorum, internet üzerinden bilgi edinmek neden suç olsun ki? Bunun benzeri başka kurumlar da var, mesele SITE ve Memri gibi, ama onlar makale ve araştırmalarını parayla satıyorlar çoğunlukla.