Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

'İstenirse başımı açarım '

U Çevrimdışı

ummudamla

Üye
İslam-TR Üyesi
'İstenirse başımı açarım '
19 Mart 2011 Cumartesi 16:05
Tüm gözler AK Parti'nin başörtülü aday adaylarında ve Erdoğan'ın kararında...

AK Parti başörtülü aday gösterir mi sorunun tartışıldığı günlerde, Giresun'dan aday adayı olan Nilüfer Demir 'başını açma garantisi' verdi!42 yaşındaki Nilüfer Demir, lise mezunu, evli ve iki çocuk annesi. AKP’nin Giresun’da kadın kolları kurucu üyesi. 2002-2007 arasında kadın kollarında görev yapan Demir, 2004’teki yerel seçimlerde belediye meclis üyeliğine aday oldu ancak listeye giremedi. Başbakan’ın, kadın milletvekili sayısının artacağına ilişkin açıklamaları da Demir’in başvuru yapmasını tetikledi.
Neden aday oldum?
Eşi ile iki çocuğunun da kendisini desteklediğini söyleyen Demir,“Başörtü takıyorum. Ama ben daha önce Kadastro Müdürlüğü’nde çalışırken de daireye gidene kadar kapıyordum, dairede açıyordum. Zaten listeye girersem gerilim taraftarı olmam. Genel Başkanım ne derse, kapalı ya da açık, onların verdiği her karara uyabilirim. Genel Başkanımın dediği her doğrultuda ben hareket ederim. İçtüzük ne uygulamamızı gerektiriyorsa” dedi.
Parti yetkilileri ile de ‘başörtüsü’ konusunun gündeme geldiğini ve ‘gerilim taraftarı olmayacağını’ ifade ettiğini kaydeden Demir, “Başını açabilirsin ama beynindekini değişteremezsin ki” diye konuştu. Demir, neden aday olduğunu ise şu sözlerle açıkladı: “Bayanların sadece evde oturup çocuk yapan, ev işi yapan bir şeyden anlamayan şeklindeki algıyı aşmak için, ev hanımı da olsa kendilerini her alanda gösterebileceğini ispatlamak için aday adayı oldum.” Bem-Bir Sen’de il başkanlığı yapan Mustafa Demir “Ev hanımlarının da aktif siyaset yapmasından yanayım” diyerek eşine tam destek verdi

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah cc'nın ne dediğinin önemi yok bunlara ki, başbakanım ne derse o olur diyor. Allah cc imanımızı muhafaza etsin.

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bunlarin alayi bu isleri kendi inandiklari ilahlari icin yapiyorlar surada su is icin gercekten acil yardim lazim deseniz arkalarini sessizce donup giden bu iki ayakli yaratiklar kendileri ve ilahlari icin harcadiklari kuse kagitlara bastirdiklari afisler ve ivir zivir goz boyama esantiyonlari icin milyonlari savurup dagitabiliyorlar ustune ustelik bunlari yaparkende hak ve adalet kavramlarindan yuzleri kizarmadan bahsedebiliyorlar libya orneginde sergilenen tavir gercekten acidir kaddafi denen zalimi savunacak degiliz ama oradaki halkin LAILAHEILLALLAH dedigi aciktir yukaridan yagan bombalarin bu iki ayakli yaratiklarin basi olan kisi tarafindan yapilan yorumunda iliskilerin kuvvetlenmesi birlik beraberligin dostlugun temellerinin atilmasi seklinde yapilmasi cok kaliteli bir bukalemun ornegindeki gibi ortaya cikmasi gercekten takdire sayan bir durumdur

ALLAH celle celauhu hepmize mumin olmayi ve icimizde bir adet bile munafik olmayan topraklar uzerinde yasamayi nasip eylesin.bu nasil olacak diye dusunmenize gerek yok yaratan odur ol dedigi zaman sebebleri ile beraberce olur.....

Üst Ana Sayfa Alt